Forum

Forum

Alarm Jablotron neb...
 
Notifications
Clear all

Alarm Jablotron nebo Paradox

184 Posts
32 Users
15 Likes
46.2 K Views
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

100 Kč není za hlídání, ale za možnost používat jejich aplikaci.

Jablotron 100 používá sběrnici. U elektriky se Vám to nelíbí, u zabezpečení je to OK?

 

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2201
Topic starter  

Já vím kolik stojí hlídání. Platím jim faktury každý měsíc. 

100 Kč za aplikaci není v ceně za hlídání skoro žádná položka.

Propojení s Loxone bude sloužit jen pro zastřežení a odstřežení a vzhledem k tomu, že ty 2 věci budou v technické místnosti vedle sebe, tak mi v tomto případě sběrnice nevadí. Jedná se o sběrnici pro komunikaci spotřebič > řídící systém. Je to úplně stejné, jako když využívám sběrnici mezi elektroměrem a Loxonem, kotlem a Loxonem, VZT jednotkou a Loxone atd. Většina této komunikace probíhá v technické místnosti.

Sběrnice roztahaná po baráku mi vadí a důvody jsem zde již popisoval. Dokud bude možné mít nesběrnicovou elektroinstalaci, půjdu touhle cestou.


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

Špatně pochopeno. Jablotron 100 požívá sběrnici i pro čidla. Což znamená mít sběrnici po baráku.

Nemám v plánu nikoho odrazovat od Jablotronu. Pokud máš tolik instalací, potom je logické, že budeš pokračovat v tom co znáš.

U paradoxu není třeba nic dokupovat, 1 zónu nastavíš jako keyswitch a už kóduješ pomocí čehokoliv.

Píšu to jen na základě tvého prvního dotazu. 🙂


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2201
Topic starter  

Aha, to jsem nevěděl, že ty PIR po baráku jsou sběrnicové.

Paradox má drátové?

To, že mám x instalací s Jablotronem není pro mě důvod nezkusit něco jiného. 

Můžeš prosím dát odkaz na ústřednu Paradox a na čidla, která jsou vhodná pro rodinný dům?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2201
Topic starter  

Popř. ještě dotaz zda ty čidla Jablotron můžou být zapojené do hvězdy?


   
ReplyQuote
(@robo111)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 27
 

Tie čidlá sú zbernicové, môžu byť zapojené aj do hviezdy aj stromovo. V podstate hocijako. Len nechápem čo máte proti zbernici, funguje to skvele a ťahať káble na alarm do hviezdy je hlúposť. 


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

Ústředna EVO HD, čidla dle tvého výběru. Nejsi vázaný na značku. Múžeš vybírat dle vzhledu či funkčnosti.

Jablotron má sběrnici udělanou šikovně. Není u ní problém s větvením. To samé co Loxone tree.

Jen u sběrnicového systému jsi vázán na daný výrobek u klasiky můžeš nasadit cokoliv s relé.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tak zrovna teď mám za sebou instalaci alarmu na chatě. Samozřejmě jsem dal Paradox (EVO192). Spousta věcí zbyla z instalace domu. Teď zrovna řeším elegantnější ovládání celé chaty. Takže jsem vymyslel tři režimy : 

1). chata je ON

2). Chata je OFF

3). Chata je ve SLEEP modu

všechny tyto režimy udává právě alarm.

Když objekt plně zastřežím = mód Chata OFF, vše se vypne - světla, zásuvky, bojler, ventil na vodu. 

Když objekt zastřežím v režimu STAY = Chata SLEEP, vypnou se světla a zásuvky (ventil na vodu zůstane otevřený a bojler ohřívá).

Pokud alarm odstřežím = Chata ON - vše je zapnuté.

Jediné s čím si teď hraju je to, že alarm zapínám buď z vizualizace loxone nebo z klávesnice alarmu, takže je nutné detekovat stav, ve kterém se alarm nachází. 

Jen ta mimochodem - Ventil na vodu můžu ovládat i ručně a relé bojleru také, takže pokud selže alarm nebo loxone, nic se neděje.

Veškeré komunikace mezi Loxone a Paradox je přes RS232.

 


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

Pokud máš ještě volné relé na desce nastav je na "stav1" a vyber typ kódování. V Loxone už jen sepneš nějaký vstup a máš kontrolu.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ano volné relé mám. Je to zajímavá alternativa 🙂 Přes BabyWare tedy budu muset nastavit, aby bylo relé sepnuté pokud bude alarm zastřežený? Nebo jsi to myslel jinak?

Já to totiž zatím řeším jen tak, že zachytávám stav alarmu přes RS232 - je toho ale docela hodně. Zastřežit můžu user, master atd... Takže bych to musel řešit pomocí RS232 senzorů a to ještě pomocí maskování. Tvoje řešení sice vyžaduje HW zásah - ale minimální a výsledek asi jednoznačný.


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

Jedno relé sepne pří zakódování klasickém, druhé nastavíš na sleep. A když budou oba rozepnuté, tak je to jasné.

Jen pozor, první 4 relé jsou polovodičové, raději je dej přes relé ať nemixuješ napětí.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jasně chápu. Zkusím to dobastlit softwarově a pokud to bude moc složité, udělám to přes relé.

Díky za tip !!!

🙂

Ještě jsem mrknul do babyware a tam je stejně stejný problém. Zastřežit se dá masterem userem speciálně atd... takže relé jen při akci kterou vyvolá jen např. master nebo user což asi opět komplikuje 🙁

pgm

   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Koldo ty jsi pořádně nepřečetl, co ti @skindr psal. Máš vybrat "64-Stav 1" 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jo ano už to vidím 🙂 Díky Dawe 🙂 

 


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
 

Pánové, kdo z vás má Jablotron a PIR na PG, jak to máte nastavený, aby deaktivace PIR to PG-čko zase shodilo? Spároval jsem to a PG se zapne jakmile dojde k pohybu na PIR, ale už to zůstane On.

Díky,

A.


   
ReplyQuote
Page 2 / 13
Share: