X
Forum

Forum

Alarm Jablotron neb...
 
Notifications
Clear all

Alarm Jablotron nebo Paradox

184 Posts
32 Users
15 Likes
46.5 K Views
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
Topic starter  

Potřeboval bych poradit, který z alarmů (Jablotron vs. Paradox) je lépe kompatibilní s Loxone. Jsem sice ve stavu hrubé stavby, ale než začnu instalovat kabely, tak chci mít objekt zajištěn alarmem (už mě 3x vykradli stavební buňku), který bude poté možné spojit s Loxone.

Jaké je vaše doporučení z praxe? 


   
Quote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Jedine jablotron. Ma dobrou aplikaci, s loxonem se propojit da. Je to ceska firma a ma supr podporu. S aplikaci paradoxu se to vubec neda srovnat

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
Topic starter  

A kterou řadu od Jablotronu doporučuješ? Na PCO mám v současnosti napojené různé objekty, kde jsou ústředny JA-63 a JA-80 - ale tím mé současné znalosti ohledně Jablotronu končí. 

Když mi člověk co se mi o ty alarmy stará nainstaluje nějakou tu ústřednu, co ještě budu potřebovat dokoupit, aby to komunikovalo s Loxone?


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

jablotron 100 jedine, nic jineho nema smysl.

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
Topic starter  

OK, a na tu komunikaci s Loxone potřebuji co?


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

loxone 485 modul a jablotron JA-121T.

Jde o to, co chces v loxonu delat s jablotornem. Realne to pouzivam jen pri odchodovem tlacitku loxone rekne, aby pustil odchodove spozdeni. Na to ale neni toto potreba.

 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 
Posted by: Dáda

loxone 485 modul a jablotron JA-121T.

Jde o to, co chces v loxonu delat s jablotornem. Realne to pouzivam jen pri odchodovem tlacitku loxone rekne, aby pustil odchodove spozdeni. Na to ale neni toto potreba.

 

Myslíš tím, že na to aby Loxone řekl Jablotronu aby zastřežil není potřeba loxone RS485 extension a JA-121T?


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

ne vubec, staci jeden modul do jablotronu za asi 800, neni potreba loxone 458 - uspora asi 7000 a funguje to lip. Jde o to, co potrebujes, aby loxone s jablotronem delal

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
Topic starter  

Název toho modulu?


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Stačilo by mi aby Loxone uměl zastřežit/odstřežit a jedno PIR z Jablotronu do Loxone.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730

   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

Já si s dovolením zahraji na oponenta. Jablotron ani náhodou. Jeho zadní vrátka, kterými se netají, jsou neuvěřitelné.

1) Chceš využívat Jabltron i přes jejich aplikaci? - zaplať minimálně 100 Kč měsíčně.

2) Máš potíže se zabezpečením? - Jablotron i bez znalosti nastavených kódu načte kompletní historii.

3) Instalační firma se k tobě nehlásí? - pomocí sériového čísla ti Jablotron zresetuje ústřednu.

Paradox začal už taky blbnout a vydal moduly IP 150 SWAN přes cloud a měsíční poplatky.

Naštěstí, zatím, vydává i IP 150 klasiku. Jseš svým pánem.

Externě zakódovat odkódovat zvládneš i přes základní desku.

Komplet ovládání zabezpečení pomocí Loxone výjde cenově stejně v obou případech.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 
Posted by: Dáda

zastrezit a odstrezit lze, pirko asi pres pgcka taky..

https://www.jablotron.com/cz/produkt/sbernicovy-modul-ovladani-systemu-602/

https://www.jablotron.com/cz/produkt/sbernicovy-modul-pripojeni-dratoveho-detektoru-601/

Takže pomocí JA-111H-AD a jeho vývodů jsem schopen Loxone relátkem odstřežit/zastřežit?

Ptám se raději jak lama abych to nekoupil zbytečně 🙂


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Popravde ta aplikace od Jablotronu je to nejlepsi, co jablotron ma. Je vtom datova simka, neomezeny pocet sms, notifikaci a halvne nejlepsi podpora. Stejne si vetsina lidi zapllati PCO, takze pak je ta simka vtom. 

2) Máš potíže se zabezpečením? - Jablotron i bez znalosti nastavených kódu načte kompletní historii.  - nechapu

3) Instalační firma se k tobě nehlásí? - pomocí sériového čísla ti Jablotron zresetuje ústřednu. - extremni pripad, staci si vyzadat vypis zarizeni s cislama a da se to relativne rychly vyresit (nebo zalozni flink config s jinym heslem pouze pro tebe)

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
Topic starter  

Souhlasím s Dádou. Výše uvedené negativa já beru jako pozitiva.

Mám s Jablotronem smlouvu na 7 objektů, vše na PCO a je to první zásahovka, která funguje na 100%.

Taktéž jsem zažil nucenou výměnu správce alarmů a přechod k jiné společnosti, která si díky výše uvedeným negativům hravě poradila s přechodem.

A 100 Kč/měsíc je směšná suma za klidné spaní.

 


   
ReplyQuote
Page 1 / 13
Share: