Forum

Forum

Alarm Jablotron neb...
 
Notifications
Clear all

Alarm Jablotron nebo Paradox

184 Posts
32 Users
15 Likes
45.9 K Views
(@robo111)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 27
 

Musis to nastavit na impulz a dlzka 1s.


   
ReplyQuote
(@semba)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 54
 

Ahoj,je potřeba nastavit  logika spínací a funkce  kopíruj .

Jinak nepoznáš  třeba  stav magnetů  v oknech


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 440
 

Mrknu na ten impulz. Magnety právě fungujou dobře, PIRko ale vyskočí a už zůstane...


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 440
 

EDIT: Nevím jak je to možný, ale přehodilo se řazení: Reaguju na příspěvek, co je pode mnou  🙂 

 

@semba

Díky, ale tohle v Loxone takto mám. Problém mám v Jablotronu. I v mobilní aplikaci vidím visící PG ve stavu ON. Můžu poprosit o screenshot z F-Linku?

 

Díky


   
ReplyQuote
(@semba)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 54
 
komuikace 485 PIR+ MGNT

 

Komunikace JA 100 přes 485


   
ReplyQuote
(@semba)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 54
 
JA 100 PG

   
ReplyQuote
(@semba)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 54
 

Já mobilní app. z MY Jablotron moc nepoužívám. Jen sem tam na historii. 😀 


   
ReplyQuote
(@robo111)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 27
 

Na Pir nepotrebuješ vedieť stav, je to zbytočne zložité. Ja to mám ako impulz a napojené v Loxone na vstup mv. 


   
ReplyQuote
(@semba)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 54
 

JJ to je svatá pravda,

Já používám  kategorii PIR detektor a okna a když potřebuji něco pořešit v app autopilot, tak tam mám na výběr přímo stavy detektorů. 😀 


   
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Můžu se zeptat proč řešíte zabezpečovačku např. přes Jablotron nebo něco jiného? Když máte Loxone? Mimo těch co chtějí mít placené služby za zásahovku.

Okna, senzory pohybu apod. máte v natažené v Loxone, lze připojit klávesnici nebo NFC buď originál nebo co tu je popisováno na fóru. Pak stačí připojit na výstup jen sirénu, notifikace na mobil GSM bránou/HTTP požadavek na SMS bránu. Dnes bych použil NB-IoT. 

Zatím stavbu RD plánuji a nepočítal jsem s dalším řešením. Díky všem za objasnění.


   
ReplyQuote
(@semba)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 54
 

JÁ 100 jsem řešil hlavně jako komplexni systém, který běží  po sběrnici a dá jse jednoduše  rozšiřovat. Nedávno  jsem třeba  rozšiřoval  monitorování hladiny v jezírku,spínání zahradního  osvětlení pomocí PIR, stav vstupní  branky a další  věci  na které  jse při plánování  instalačky před  5 lety zapomělo.

Loxone beru jako výstupní  prvek a JA 100 jako detekční  systém. 

A když  jse to spojí dohromady tak máte  hodně  automatizace  za daleko míň peněz,než  jako vše  řešit  jenom pomocí  zelené krabičky .

Navíc důvod, pokud  alarm tak certifikovaný. ..

S pozdravem


   
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Pokud je s JA 100 řešeno jako komplexní systém, tak se to mohlo řešit v novostavbě již Loxone nebo jiným řešení rovnou a nemusí být odděleny dva systémy. V případě budoucího rozšíření to chápu, když to nebylo hned v plánu.

Uvažuji zatím o řešení přes RPI nebo jinou alternativu Loxone, pak by bylo vše jednoduší a levnější. Jablotron 100 a sběrnicový řešení vypadá super, jen se bojím vendor locku - konec podpory a nutnost vyměnit kompletní HW. 

Pádný důvod je určitě, aby systém splňoval normy ČSN EN 50131 a akceptovali řešení pojišťovny. Zrovna zde zmiňovaný PARADOX EVO HD ji asi nemá a u Loxone jsem nikde nedohledal.


   
ReplyQuote
(@semba)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 54
 

Systém Loxone používá  sice blok alarmu, ale nikde  nikdo neřeší komunikaci na PCO,jaké použít  detektory,jejich testy a certifikaci aby to splňovalo  normy.

Co se týká zpětného dohledání detektoru  co spouští  fal. poplachu je taky asi opruz .

Jablotron  dříve  používal  taky 3 zóny s reakci :zpožděná ,okamžitá a 24 hod  a na to jse v sérii připojilo  x detektorů. A poučil  jse. .

Paradox  v té  době už  rozlišoval pomocí  ATZ 2 zóny + 24 hod smyčku  na 1 páru kabelu. Pak zaspali  dobu  dle  Mého v aplikacích  a komunikaci. 

TJ Nokia  v mobilních  telefonech.

Co se týká  plnění certifikace PARADOXU  zkuste poptat www.variant.cz

S pozdravem


   
ReplyQuote
(@semba)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 54
 

Ideální  řešením Vidim certifikovaný  alarm  v kombinaci  s Nadřazeným systémem na jednoduché použití prvků  EZS  na doplnění  automatizace..

S pozdravem☺


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 
Posted by: jzaruba

Pokud je s JA 100 řešeno jako komplexní systém, tak se to mohlo řešit v novostavbě již Loxone nebo jiným řešení rovnou a nemusí být odděleny dva systémy. V případě budoucího rozšíření to chápu, když to nebylo hned v plánu.

Uvažuji zatím o řešení přes RPI nebo jinou alternativu Loxone, pak by bylo vše jednoduší a levnější. Jablotron 100 a sběrnicový řešení vypadá super, jen se bojím vendor locku - konec podpory a nutnost vyměnit kompletní HW. 

Pádný důvod je určitě, aby systém splňoval normy ČSN EN 50131 a akceptovali řešení pojišťovny. Zrovna zde zmiňovaný PARADOX EVO HD ji asi nemá a u Loxone jsem nikde nedohledal.


   
ReplyQuote
Page 3 / 13
Share: