X
Forum

Forum

Alarm Jablotron neb...
 
Notifications
Clear all

Alarm Jablotron nebo Paradox

184 Posts
32 Users
15 Likes
46.5 K Views
(@lukyman)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 36
 

@vary jasně zde je priorita Loxone a vše má upsku na zálohu jde jenom o to doklepnout to přes security službu toť vše, taky platí náš zákazník náš pán 🤷‍♀️


   
ReplyQuote
(@vvlasy)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 6
 

Tak na to se dá vystačit s GSM modulem na DIN netřeba kupovat drahou nevyužitou ústřednu. bezpečnostní služba určitě poradí s výběrem aby s ním byla spokojena.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

@lukyman presne tak


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

@vvlasy tím pádem nebude mít zákazník aplikaci, což je nejlepší aplikace na zabezpečovačku. Vubec se nedá srovnat s paradoxem nebo dsc... Ale když tedy nevyužíváte jablo pirka s kamerou (který přesně eliminujou plané výjezdy). ten usecase je pak mnohem horší 🙂


   
ReplyQuote
(@patrick)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 60
 

Plná integrace Jablotronu do Loxonu (tedy obousměrná) mne baví nejvíc. Zakóduji odchodovým tlačítkem, tedy z Loxonu, odkóduji nejen z jablotronní klávesnice, ale též přes mobil, NFC nebo iPhone Siri. Když je poplach, vyhlásím ho v Loxone aplikaci a hned vidím historii narušených čidel, magnetů. Velice snadno se detekují falešné poplachy. Navíc na segmetech Jablotronu mohu zobrazovat další stavy nebo ovládat jiné funkce Loxone. Takže za mne, jedině plná integrace.  

 


   
ReplyQuote
(@semba)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 54
 

Za Mě to samé... RS 485 JA a LOX 485 a super stav na vyhodnocování . 😀 😀 


   
ReplyQuote
(@lukyman)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 36
 

@patrick tzn co presne plna ontegrace bavime se o rs485 odcitani periferii a nastaveni vsech vychozich v jablotronu ? Protoze mne zatim chybi nastavit vse vychozi v jablotronu a nechce se mi to ucit vsechno 😂


   
VVlasy reacted
ReplyQuote
(@semba)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 54
 

@lukyman

Vyčítaní stavu periferií z PG JA 100 do LOX přes 485...Za to to stojí ta investice. Pokud máte více periferií v JA 100 co chcete integrovat do LOX tak za Mě RS 485..

 


   
VVlasy reacted
ReplyQuote
(@patrick)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 60
 

@lukyman Znamená to, že vše podstatné (zajištění, odjištění, zpoždění, poplachy atd.) se projeví i v Loxone. Lze to ovládat jak z Jablotronu, tak z Loxonu. Pár dní jsem se s tím trápil, ale funguje to dobře.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 

Všimli jste si mimochodem toho, že když je na Jablotronu poplach a Loxone odešle jakýkoliv příkaz s PINem na 485, zruší to poplach? Pokud si toho někdo nevšimne, může se taky stát, že mu Loxone bude rušit opravdové poplachy a výjezdovka odvolá akci, protože uvidí okamžité zrušení poplachu (řekne si - planý poplach, asi to hned zrušili)


   
ReplyQuote
(@patrick)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 60
 

Toho jsem si nikdy nevšiml a nezdá se mi to, protože vzájemná komunikace frčí po lince stále. Každopádně vyvolaný poplach vidím v Loxone a deaktivuji také v bloku Alarm v Loxone. Jediný co mne trápí, že se čas od času srazí zprávy co běží po 485 a Jablotron zakóduje všechny zóny. Ale mám to v programu nějak řešené.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 

Posílám pravidelně dotazy pomocí "<PIN> STATE", "<PIN> PGSTATE"  a "<PIN> PRFSTATE" minimálně jeden z těchto příkazů zruší probíhající poplach...


   
ReplyQuote
(@patrick)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 60
 

@aleq Zkusil jsem si to a opravdu STATE to deaktivuje. Ale ten tam mám je jednou za hodinu.

Dotazování (sensor) není s PINem. A aktor použitím jen PFON, PGOFF, SET SETP UNSET a ty to nedělají. 


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 

Které všechny příkazy fungují bez PINu? Vycházel jsem z návodu, kde (možná mylně) píšou PIN vždy:

image

Každopádně dobré vědět. A taky pokud přijde echo o alarmu, nastavit si nějaký switch-off který bude po nějaký čas blokovat odesílání "STATE" aby nedošlo k nechtěnému odalarmování. Mimochodem, jsem jedinej, komu připadá nežádoucí, aby dotaz na STATE poplach zrušil?

 

EDIT: Poslal jsem dotaz / bugreport na Jablotron...

This post was modified 3 years ago by Aleq

   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Tak Vám to něco nasdílím, třeba to někomu pomůže:) Je to snad komplet propojeni jablo-loxone


   
KaZaN reacted
ReplyQuote
Page 11 / 13
Share: