Forum

Forum

Alarm Jablotron neb...
 
Notifications
Clear all

Alarm Jablotron nebo Paradox

184 Posts
32 Users
15 Likes
45.9 K Views
(@rvalo)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 2
 

Paráda,

Děkuji všem za pomoc. Použiji tedy samostatný zdron 12V kvůli galvanickému oddělení.

Ještě jednou díky

Roman


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Vy co máte spojen Jablotron s Loxonem přes 485. Řešíte komunikaci obousměrně? 485 modul mám na stole, ale vůbec není čas.

Vyčítání stavů z magnetů přes PG je ok. Lze sepnout PG Jablotronu pokynem z Loxonu? Nezkoušel někdo vyčíst teplotu z jablotron čidel?


   
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Zatím na obousměrnou komunikaci čas nebyl. Stavy magnetů vyčítám přes stav periferíí "PRFSTATE" na PG mám namapovaný jen PIR kvůli rychlosti reakce .. PRFSTATE je trochu opožděnější. Teplotu si myslím, že vyčítat přes modul nelze RS485...aspoň v dokumentaci se nezmiňují. Stavy periferií jsou pouze binární.  


   
cybermole reacted
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 440
 
Posted by: @cybermole

Vy co máte spojen Jablotron s Loxonem přes 485. Řešíte komunikaci obousměrně? 485 modul mám na stole, ale vůbec není čas.

Vyčítání stavů z magnetů přes PG je ok. Lze sepnout PG Jablotronu pokynem z Loxonu? Nezkoušel někdo vyčíst teplotu z jablotron čidel?

Čau, mám, jde.

image

Místo červeného pole vložíš autorizační PIN (to co zadává uživatel na klávesnici).

Samozřejmě možno udělat prvek, které nebude přijímat impulzy, jako tento, ale bude ON/OFF, pak potřeba vyplnit oba příkazy - pro PGON a PGOFF


   
cybermole reacted
ReplyQuote
(@mirandawson)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 3
 

@aleq zdravím,

zkouším už pár dnů komunikaci Loxone s Jablotron a nějak mi nejde nastavit správný příkaz k zapnutí,zkoušel jsem jak příkazy pro střežení tak pro spínání PG.
V nastavení příkazu zadávám 

Ověřovací kód PGON 1\r\n 

Bohužel po X hodinách už si nějak nevím rady.

Děkuju za každou malinkou nápovědu.

díky


   
ReplyQuote
(@lukyman)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 36
 

CHlapi mám takový dotaz, kdybych to chtěl řešit obráceně že je zabezpečení celého domu přes loxone a do Jablotronu zašlu jen informaci zastřeženo/ odstřeženo a alarm ? řešil to už někdo i takhle ? je nutno mít vytvořené PGčka přes RS486 komunikaci ? dostal jsem se do stavu kdy to přes Loxone umím zastřežit / odstřežit ale neumím najít příkaz abych poslal s Loxone alarm do Jablotronu na centrálu. 

P.S. stačí jěšte pár dn í a letí to z okna 😀


   
ReplyQuote
(@vvlasy)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 6
 

Nemám teda přístup k tomu jablotron konfiguračnímu SW ale moje nápady:

1) jak říkáš možnost je mít PG co se chová jako vstup (čidlo) a to Loxonem při alarmu zaktivuješ přes RS485.

2) jednodušší, nevyžaduje to žádnou speciální konfiguraci, je nastavit v Jablotronu kód pro paniku a ten poslat loxonem. Jde přidat přes klávesnici s diplejem.

This post was modified 3 years ago 2 times by VVlasy

   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

řešíte to strašně složitě, vubec nema smysl kupovat 485 u jablo a loxone za 10k dohromady...

 

Stačí tadle destička

https://www.jablotron.com/cz/produkt/sbernicovy-modul-ovladani-systemu-602/ a pomocí dig. výstupu ho spínat. Nekomplikujte si život. Zjišťovat, zda je zastřeříno nebo ne, lze zase opačně, kdy loxone pomocí DI zjišťuje sepnuté PG


   
ReplyQuote
(@vvlasy)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 6
 

@vary Tak už to teď má a potřebuje to nějak nastavit. Každopádně třeba v mém případě by tohle nestačilo, když k ústředně nevede dost vodičů a je na opačném konci nemovitosti.

Ale dobré o té možnosti vědět

Edit: Jasně , můžu tam dát esp32, raspberry atp. ale to už pak nepotřebuji loxone vůbec 😉

This post was modified 3 years ago by VVlasy

   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Dost vodičů jsou reálně 4, ale ok. Všude to děláme takto a je to nejspolehlivější a nejlevnější řešení. 


   
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

@vary Já mám všechny senzory dveří/oken samostatně do Jablotronu a komunikaci RS485 k tomu RS485 <> UDP gateway. Přijde mi to lepší, mít všechny stavy oken v Loxone a neobíhat celý barák 🙂 Ale chápu, že někomu stačí info jen základní stavy / ovládání. 


   
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

@lukyman přemýšlím k čemu je to dobré vyvolat alarm z Loxone? To už bych ten Jablotron rovnou vyhodil a zapojil tam sirénu. Chápal bych odjištění / zajištění ověřenou autorizací a to ještě předávat uživatele podle pinů kvůli historii v alarmu. 

PG výstup podle mě asi neumí vyvolat alarm, nebo to aspoň nikde nevidím v F-linku. Jedině pak použít opravdu nějaký modul vstupů a spínat digitálně co posílal @vary

 


   
ReplyQuote
(@lukyman)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 36
 

@jzaruba celý systém vše je hlídáno přes Loxone a ústředna měla být na to aby si majitel mohl zaplatit hlídání bezpečnostní službou tzn. odchod pošlu přes 485 zakodovat z loxone do jablotron ustredny a příchod na klávesnici NFC odkóduješ i jablotron to vše jede, ale tak jak se bavíme nastane poplach siréna jede ale není už poslána informace od Loxone, že je poplach aby tam jela security služba toť vše o co šlo. 


   
ReplyQuote
(@lukyman)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 36
 

@vary takže přes ten modul jsi schopen poslat výstup alarm a i to jestli má zastřežit a odstřežit ? 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

to je podle me presne blbej usecase. Mám všede pir s kamerou, tedy jablotron se muze podivat pri poplachu na kamery. A co si budem povídat, jablotronu věřím vice, než loxonu. Takže kritické věci jako elektronický zámek dveří (jedině abloy), jsou v Jablotronu. Pokud by vypadl proud, v ustredne je baterka, zámek vždy otevřu. Ale je to na každém... treba garážové vrata, bránu a branku mám do loxonu, ale můžu je otevřít z jablotronu. Venkovní čtečku s klávesnici JA-123E samozřejmě jablotron.


   
ReplyQuote
Page 10 / 13
Share: