X
Forum

Forum

Alarm Jablotron neb...
 
Notifications
Clear all

Alarm Jablotron nebo Paradox

184 Posts
32 Users
15 Likes
46.5 K Views
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

To já právě ještě nevím jestli bude Jablotron, Paradox  nebo vůbec něco. Nejsem si jistý, jestli to má smysl. Proto sháním takový, který připojím jak k Jablotronu, tak k Paradoxu, tak k Loxonu.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
Topic starter  

Tak univerzální je jen pokud je drátový a nezapojuje se do sběrnice.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Jasně. A o to mi šlo. Jestli ten co jsem dával výš není sběrnicový. 


   
ReplyQuote
(@vvlasy)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 6
 

Ahoj,

už mám několik let JA-100 s čidly JA-110P. Občas tak brouzdám co je nového kolem věcí které už mám. Našel jsem u (nově?) prodávaného stropního čidla JA-115P možnost zvýšení citlivosti v odjištěném stavu pro účely automatizace. 

Ja-100 mám spojeno s Loxone pomocí RS-485 modulu v Ja-100 a pohybová čidla připojená na PG moc nepoužívám právě kvůli zpožděné detekci. Proto me zaujala zmínka o možnosti zvýšené citlivosti. Plánuji zavolat do Jablotronu/Ascz a poptat se jestli je to pouze funkce čidla nebo nová možnost v aktuálním FW pro ústřednu. Napadlo mě ale prvně napsat sem jestli o tom někdo něco nevíte? Mohlo by to Jablotroní alarm udělat použitelnějším pro automatizaci.

 

victor


   
ReplyQuote
Michael
(@miches)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 23
 

JA-115P je určen jen pro nové ústředny řady JA-100+.

Při spojení přes RS485 na to zapomeň, bude to mít zpoždění. Musel bys použít PG výstupy a ty spojit se vstupy Loxone, pak by to mohlo být použitelné.

Myslím si, že "použití pro automatizační fce" mají primárně myšleno při použití automatizace komplet na Jablotronu.


   
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

@miches Zpoždění je na straně Jablotronu nebo Loxone s připojením RS485 modulu Jablotronu?

Zkoušel jsem to "laboratorně" na stole a Jablotron posílal relativně rychle změny vstupů na RS485. Taky jsem plánovalo mít JA-115P -> Jablotron -> RS485 ethernet gateway -> Loxone


   
ReplyQuote
(@vvlasy)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 6
 

Asi jsem se nevyjádřil dost jasně. 

Ohledně zpoždění 485 komunikace mohu tlumočit názor že zpoždění je více než přijatelné. 

Jde mi opravdu o citlivost detekce ktera je u sbernicovych cidel nastavitelna skrze F-Link (nemam skoleni->pristup, cerpam z starych manualu). Chápu také že JA-115P je mozne pripojit pouze k Ja-100+. Čistě mě zaujala zminka o moznosti citlivejsi detekce v odjistenem stavu. Jedina zminka o teto funkcionalite je pouze u cidla Ja-115P. Technicky vzato ústředna je ta která se stará o to jaká má být citlivost detekce (samozrejme se o to muze starat samo cidlo, neznam specifikaci JA sbernice). Zajimalo me pouze jestli nekdo nema nejaky blizsi info o teto funkcionalite. Jestli je to opravdu mozne pouze a jedine u tohoto cidla, nebo u JA-100+ nebo u vsech JA-100 po aktualizaci FW.


   
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

@vvlasy JA-115P je možné použít i pro starší verze JA-106K/JA-101K (ověřeno na podpoře) a je to funkce pouze u nového senzoru JA-115P. Nelze tedy aktivovat u jiných senzorů a to ani u těch nových co jsou jako novinky k Jablotronu 100+.

Podle mě citlivost se konfiguruje přímo do senzoru a s ústřednou to nesouvisí. Jen detektor JA-115P bude mít informaci o odjištěné sekci a podle toho si přepne sám režim.


   
VVlasy reacted
ReplyQuote
(@vvlasy)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 6
 

@jzaruba díky za informaci! Chtěl jsem zavolat do jablotronu dneska ale kdyz jsem volal odpoledne tak uz me jejich robot nechtěl přepojit na informace, jen na recepci 😃 je to škoda, ale třeba se časem dočkáme. Nebo alespoň nových PIRek která to také budou umět. 


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Někde tu byl vzorový loxplan pro jablotron přes RS485, nemůžu ho najít. Máte ho někdo po ruce? Čekám teď na RS485 modul, potřebuji zjistit, jestli lze vyčítat absolutní hodnoty teplot z bezdrátových senzorů jablotronu přímo do loxone.


   
ReplyQuote
 kmil
(@kmil)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 6
 

Zdravím všechny a předem děkuji za odpovědi (Prosím o ověřená fakta, ne o to co si kdo myslí).

Uvažuji EZS do domku - 3 bytové jednotky, tudíž 3 sekce, nad vstupní klávesnicí chci led signalizaci o uzavřených oknech i sekcích (každé zvlášť,
abych viděl hned na první pohled, zda jsou uzavřená okna i případě nezajištění sekce) a možnost zajistit EZS i s otevřenými okny.
Celkový počet detekčních pohybových čidel bude 14 + 3 požární (+ samozřejmě v každém okně magn.kontakt).

První dotaz zní: Uvažuji o Jablotronu 100 (100+) nebo Paradox EVO. Jablotron je mi sympatičtější ohledně designu detekčních čidel
a má i kombinované požární čislo na sběrnici. Ale co nemůžu překousnout je platit měsíční paušál bez mála 100Kč jen za to, že můžu používat
aplikaci MyJablotron (i když je asi super) či web správu. To je dle mého názoru nehoráznost, zaplatit za EZS několik tisíc a ještě platit paušál.
Lze u Jablotronu 100(100+) vložit vlastní sim? Potřebuji alespoň aby mi to zasílalo info o poplachu a možnost na dálku odjistit, zajistit či
aktivovat nějaký PG třeba přes sms příkaz. Jedna montážní firma mi řekla, že můžu vložit vlastní SIM a je to možné a dokonce v případě verifikační kamery,
bude foto zasláno automaticky a image server jablotronu (píšou to i v manuálu čidla), ale při pokusu zobrazit si "img.jablotron.com" (či cz)
mi to vždy napíše, že web není dostupný. Druhá montážní firma nasala přesný opak a dokonce že vlastní sim vůbec nelze vložit.

Druhý dotaz směruji na Paradox EVO: Abych byl svým pánem a neplatit žádný paušál, tak je nutno zakoupit starší modul IP150 bez swan (jak zde někdo psal),
nebo je možno provozovat i novější IP150-SWAN zdarma, když v aplikaci insite Gold přibyla od určité verze možnost připojit je přes pevnou IP?
Zde je možno vložit do GSM komunikátoru jakoukoliv SIM?

V případě jablotronu většina info směruje na sim a GSM modul, k čemu se vlastně využívá modul LAN, o kterém se moc nezmiňuje? V případě paradoxu většina komunikace naopak probíhá
přes LAN modul?

Mám to namyšleno tak, že až se rozhodnu zda to či ono, že bych si zaplatil školení na daný systém, ale je školení pro všechny, nebo musím vlastnit živnosťák?

PS: Podobný dotaz jsem zaslal mailem ja do Jablotronu, tak i do Eurosatu, ale doteď mi nikdo neodepsal.

Milan


   
ReplyQuote
(@rvalo)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 2
 

@vvlasy

Ahoj,

řeším momentálně také propojení Jablotron 100 a Loxone. Mám modul RS-485 od Jablotronu a RS-485 extension od Loxone, ale není mi jasné fyzické propojení mezi oběma interfejsy. Jde mi o to, že JA-121T má kromě standardních RS-485 signálů (D+, D-, GND) vyveden také U+, na straně Loxone jsou pouze D+, D- a GND (resp. jejich ekvivalenty). Může mi prosím někdo ze zkušenějších objasnit, k jakému účelu je na JA-121T pin U+, resp. jak mají být obě zařízení propojené, aby RS-485 komunikace spolehlivě fungovala?

Moc děkuji za pomoc

Roman


   
ReplyQuote
(@robo111)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 27
 

Na ten U+ pripojíš +12V. 


   
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Ve specifikaci je 6 - 28 V, tak by nemělo být nutné přidávat další zdroj s 12V. Pro testování jsem měl 12V ze sběrnice Jablotronu, kde je 12V ... ale přijde se tak o galvanický oddělení Jablotronu a Loxone.


   
ReplyQuote
(@robo111)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 27
 

Ja mám ten modul v ústredni jablotronu a tých +12V priamo z batérie. 


   
ReplyQuote
Page 9 / 13
Share: