Forum

Forum

Zpracovani signalu ...
 
Notifications
Clear all

Zpracovani signalu HDO. Reakce na nabeznou a sestupnou hranu?

42 Posts
10 Users
6 Likes
4,120 Views
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1194
 

@kobra23 Mam 57D jsem u EON a na hodinach mam dve hodnoty. Ano mam uz normalni smlouvu. Vyuzili jsme hodiny co byly po zborenem dome co tady stal, se nekolik let platil elektromer a draty na sloupu koncily u nozovych pojistek. Ted jen udelali revizi sloupku, napsal ze mam primotopy a dal razitko pro Eon a ten udelal zmenu smlouvy z jedno na dvoutarifni.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

To máš ale dvoutarifní elektroměr, ne HDO přijímač.

Takže na ten modrý zapomeň a musíš používat ten žlutozelený, resp. měl by jsi to předělat na obou stranách na ten modrý.

Žlutozelený má být jen a pouze zemnění, byť se to používalo v minulosti na HDO taky.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1194
 

@kobra23 rozumim, diky. Ikdyz mi to primo rikali chlapi z EON co to montovali, tak to vyzkousim. Pak jen proc je ten modry uzemneny v elektromeru?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Asi protože ten co to dělal byl lama. 


   
msk reacted
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 

HDO umí více spínacích časů. Pokud má někdo přímotopnou sazbu 20hod, tak tam bývá ještě druhé relé pro bojler na 8hod.

Pokud máš FVE, tak je relé přímo ve 4qad.elektroměru, pale pouze na těch 20 hod.

 

Jinak samotné HDO za pár let (2-4)končí a nastupují smart elektroměry, které ho nahradí. Od roční spotřeby nad 6MWh je budou měnit přednostně. Pakuk už "záložní"HDO doma nepomůže a bude muset být kablík, nebo to řešit nějak bezdrátově od hodin


   
vita_k reacted
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
Topic starter  

@petrp Ja mam dokonce tri - rele tepelny cerpadlo a boiler - ale funguje to nasledovne:

Nejlevnejsi rele spina elektromer sazbu T1 a T2

Prostredni rele spina tepelne cerpadlo v saz be D57D a reaguje na stejny signal jako rele zcela vlevo

Prave rele spina boiler v sazbe D25D a spina v dobe nizkeho tarifu D57D  obvykle rano a vecer

Z toho vyplyva ze kdyz mas cerpadlo tak je jedno jestli mas boiler na rele nebo protoze elektromer ma jen dve sazby a pust si boiler kdykoliv mas levnou sazbu. V dobe vyroby prumyslu to distributor asi nechtel na druhou stranu si to neosetril a elektromer nema T3 takze nic neporusujes a nikdo ti nic nedokaze :))

 

Tohle je setup pro posledni generaci HDO u CEZ Distribuce.


   
ReplyQuote
(@michalverner)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 17
 

@pa-v-el - kdyz uz jsme u toho HDO, mam úplně stejný problem, taky jsme netestovali když se zapojovalo v rozvadeci na ulici. Cim to u Tebe nakonec bylo? Chyba u distributora?


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

@michalverner dotaz má být správně asi na @richard já s tím problém nemám 😉


   
michalverner reacted
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1194
 

HDO mi nejde. Nemam energii to s nimi resit (jeden pokus a kdyz na otazku prijde deset otázek, tak jsem se na to...)


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ehm, co je to to "HDO"? 😀


   
ReplyQuote
(@michalverner)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 17
 

@richard - okej, diky, zrovna jsem zakladal pozadavek na distribuci, tak jsem zvedavej, jak to bude probihat ... 🙂


   
ReplyQuote
(@michalverner)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 17
 

@richard -  tak jen pro info, u me byla chyba na distribucni strane, takže i po letech to ma smysl s nima resit ... 😉


   
ReplyQuote
Page 3 / 3
Share: