X
Forum

Forum

Zpracovani signalu ...
 
Notifications
Clear all

Zpracovani signalu HDO. Reakce na nabeznou a sestupnou hranu?

42 Posts
10 Users
6 Likes
4,154 Views
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
Topic starter  

Ahoj,

zakoupil jsem spinac HDO a rad bych ho naucil do loxone. Vystupem je konfigurovatelne ze sepne/rozepne a drzi/necha rozpojene rele po celou dobu vysokeho tarifu. Rikal jsem si ze to udelam jako digitalni vstup na rele dam 24V a budu to chytat digitalnim vstupem ale jak mu reknu ze VT je po celou dobu co je rele sepnute/rozepnute?

 

Diky

 


   
Quote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
 

Já to vyřešil přes funkční blok status


   
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
Topic starter  

mas prosim nekde priklad loxconfig jak si to udelal? Realny scenar ktery ted chci aplikovat je pro vysokem tarifu vypni tepelny cerpadlo a zasuvky kde je mycka.


   
ReplyQuote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
 

@cijoml tepelko ještě chápu, ale myčku odstavit? Co když bude myčka v zrovna puštěná a začne vysoký tarif? To to prostě skončíš uprostřed proogramu, necháš napuštěnou myčku a začneš v nízkým znovu? To mi nedává úplně smysl. 

 

 


   
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
Topic starter  
Posted by: @jimyjims

@cijoml tepelko ještě chápu, ale myčku odstavit? Co když bude myčka v zrovna puštěná a začne vysoký tarif? To to prostě skončíš uprostřed proogramu, necháš napuštěnou myčku a začneš v nízkým znovu? To mi nedává úplně smysl. 

 

 

 

Mam na tepelny cerpadlo tarif D57D takze vzdy 4hod NT a 1hod VT. Za tu hodinu ta mycka vystydne asi o 1C takze to dava smysl vypnout navic sem si i zkusil ze pokracuje kde skoncila.

A uspora je 30% cena v NT proti VT.

Ted mne jeste napadlo ze by to slo provazat s tou jejich chytrou zasuvkou a v pripade odberu pri prechodu mezi tarify ji nevypinat.

 


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 
Posted by: @cijoml

Ted mne jeste napadlo ze by to slo provazat s tou jejich chytrou zasuvkou a v pripade odberu pri prechodu mezi tarify ji nevypinat.

 

Jasne, to pujde. Vem si ale cenu te zasuvky, za jak dlouho se ti to vrati? Natoz natvrdo vypnout TC, to muze napachat vic skody, nez uzitku. Ja mam HDO kable stoceny nekde vzadu v rozvadeci a ani ho nebudu pripojovat.


   
msk reacted
ReplyQuote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
 

@jakub Presne! Moje tepelko ma moznost pres relatka vyradit ze hry HDO, coz jsem udelal hned na zacatku. Jedine proc snimam HDO je, ze se mi rozsviti dioda v technicky pro manzelku, ze by ted nemela jit prat a susit za kazdou cenu. V blizke budoucnu snimani HDO vyuziju, aby mi nebezela filtrace ve vysokym a tepelko od bazenu.

V neposledni rade to pouzivam pro informativni ucely elektromeru, abych mohl merit spotrebu. Ale urcite neplanuji neco natvrdo odstrihnout! 


   
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
Topic starter  
Posted by: @jimyjims

@jakub Presne! Moje tepelko ma moznost pres relatka vyradit ze hry HDO, coz jsem udelal hned na zacatku. Jedine proc snimam HDO je, ze se mi rozsviti dioda v technicky pro manzelku, ze by ted nemela jit prat a susit za kazdou cenu.

Tohle bych rad vytunil na max ze stranek dip.cezdistribuce.cz si skriptem vytahnout spinaci schema pro dany tyden a u toho HDO ukazat manzelce kolik casu ji zbyva z levneho tarifu do dalsiho prepnuti na vysoky aby vedela jestli to pracka stihne. Nezkousel to nekdo resit?


   
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
Topic starter  

Natoz natvrdo vypnout TC, to muze napachat vic skody, nez uzitku.

Kazdy tepelko ma snimac teploty v mistnosti/media (jak ktery) tim HDO se mu da podstrcit jiny odpor - treba pres rele - aby si myslelo ze je v mistnosti treba 60C a tak vyplo. Druhy reseni je primo komunikaci s tim cerpadlem mam LG ThinQ to resim v jinem vlaknu a zatim sem neprisel na to jak to vyresit, ale moc se mi do konstrukce cerpadla zasahovat nechce dokud je v zaruce.


   
ReplyQuote
(@signoflife)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 13
 

@cijoml A jakého máš dodavatele? Protože třeba ČEZ má v tomto tarifu rozdíl jen 5%. Obecně se při vyšší spotřebě VT a NT k sobě cenově přibližují. Že by cena v NT byla rapidně nižší než ve VT, to podle mne už dávno neplatí.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Což brzy asi skončí.

V energetice se chystá revoluce a HDO v ní bude důležitý prvek.


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@kobra23 Zrovna vcera mi CEZ nabidnul 1.29Kc/kWh na NT i VT. Co se chysta za revoluci? Dalsi regulace?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

To by zaujimalo aj mna, tiez som jeden z tych co maju ten kabel sice nie stoceny, ale na jeho konci nie je nic zaujimave :D.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Jednak základní cena silové elektřiny půjde koncem příštího roku výrazně nahoru (nejpozději) a také se bude více pracovat s HDO ve smyslu teď svítí a fouká, tak spotřebovávejte a my vám to dáme skoro zadarmo anebo vám za to ještě zaplatíme.

Každopádně se už objevují i spekulace o ceně VT někde mezi 7-10 Kč.


   
Jakub reacted
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
Topic starter  

Jinak kdyby to nekoho zajimalo tak ja koupil tento coz je taky na trhu jedinny:

 

https://www.abctech.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=38233


   
ReplyQuote
Page 1 / 3
Share: