X
Forum

Forum

Zapojení interiérov...
 
Notifications
Clear all

Zapojení interiérových rolet

27 Posts
6 Users
0 Likes
2,149 Views
(@xslide)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 33
Topic starter  

Ahoj,

koupil jsem si interiérové rolety ale moc si nevím rady, jak to ovládat přes Loxone aby mi to nevzalo spoustu výstupů.

Roleta je bohužel řešena celkem blbě tak, že má jen 2 ovládací žíly a podle polarity jede buď nahoru, nebo dolů (viz. foto).

Nemáte prosím někdo zkušenosti jak takovou zapojit do Loxone?

Děkuji moc

IMG 1420

   
Quote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

stačí ti jeden výstup a externí relátko - dva přepínací kontakty na změnu polarity. Samozřejmě musí mít koncáky, které při dojezdu odpojí napájení.


   
ReplyQuote
(@xslide)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 33
Topic starter  

Díky, poslal by si mi prosím tip na konkrétní relé? Roleta má nastavitelné koncové polohy, takže s tím snad problém nebude. 


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

vyber si podle napětí čím to budeš ovládat z Loxone  jen musí mít dva páry přepínacích kontaktů a třeba montáž na DIN lištu s LED indikací kdy je pod napětím .. záleží kam to relé chceš dávat a jak napájet motor v roletě 


   
ReplyQuote
(@xslide)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 33
Topic starter  

Napájení je 24V DC, relé bych dal na DIN lištu a z něho už by šel kabel rovnou do rolety. Mohl by jsi mi prosím poslat nějaký konkrétní odkaz (třeba do SZ)? Moc mi to pomůže. Snažím se něco najít ale je strašně moc typů. 

Díky 


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

sorry už je to nějaká doba na GME Brno na 230V FNDER 55.34.8.230.0040 a patice FINDER 94.74 doufám že je to správně zkontroluji si to dej 24V cívku


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

Ja by som zvazil pouzit 2 rele. Je to sice vystup navyse, ale mozes dat do medzipolohy.
S jednym rele to ide ale roleta ma len dve polohy hore a dole. V jednej polohe stale rele pod prudom.
Staci rele s prudom radovo do 6A a sirka cca 6mm, jeden prepinaci kontakt.
Vyberal by som s tohoto, alebo nieco noname cca za 3€.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 492
 

Padnou na to dva výstupy a dvě relé. Bohužel Loxone nikde nemá přepínací relé.

Screen Shot 07 08 20 at 03.35 PM

 

Pak by se určitě dalo vymyslet ovládání jedním výstupem a jeden výstup ušetřit. Buď elektronikou nebo použít bistabilní relé. Fungovalo by to podobně jako třeba vrata, ale to už není moc pohodlné na ovládání.


   
ReplyQuote
(@xslide)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 33
Topic starter  

Díky, to vypadá dobře. Lepší to bude na ty 2 výstupy, ať se to dá zastavit i třeba v polovině.

Díval jsem se na ty uvedené relátka, ale nikde v ČR mi to Google nenašel. Potřeboval bych je sehnat co nejdříve.

Nevíš, jestli to jde koupit v ČR? Případně jakým jiným to nahradit?

 

Moc děkuji!


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

A ktore hladas? v GME TME SOS urcite nieco najdes.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Kolik jich potřebuješ? Mám tu pár beden plných relé Finder. 


   
ReplyQuote
(@xslide)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 33
Topic starter  

Mám dvě rolety, ale vzhledem k tomu, že už mám poslední 2 volné výstupy, tak bych je ovládal společně, tzn. potřebuji 2 relé.

Díky 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Odkud jsi?


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Použít jedno relé je možná dobrý nápad z pohledu ušetření místa a nákladů, ale z pohledu automatizace totální kravina. Vyhnout se takovému řešení obloukem.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 492
 

Jestli máš volné nějaké analogové výstupy, tak místo relé by se dal použít H-můstek. Vybrat je potřeba podle příkonu motorků, ale příklad je třeba tady


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: