X
Forum

Forum

Zabezpečení loxone
 
Notifications
Clear all

Zabezpečení loxone

18 Posts
8 Users
2 Likes
4,327 Views
jackclick
(@jackclick)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 10
Topic starter  

@dav

Díky. Měl jsi pravdu. V IP gatewaye byla chyba. Nicméně, tu jsem opravil, ale pořád je stav popisovaný v mém předchozím postu: tj. loxone má IP 10.11.1.5, maska 255.255.255.0 a když se k němu chci připojit z pc přes loxone config, tak mě pošle do háje hláškou: "U tohoto miniserveru je možné přihlášení přes loxone config pouze v lokální síti".
Pingnout normálně jde. Doteď jsem to řešil tak, že jsem změnil masku na 255.255.0.0 a fungovalo to, ale jak jsem psal...tomuto řešení bych se rád vyhnul.

Co s tím? Nastavit miniserveru externí přístup a přistupovat k němu "externě" z jiného VLANu v rámci domácí sítě?

Přikládám aktuální nastavení miniserveru, kdy se nechce nechat přihlásit přes lox config.

lox nastaveni

   
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 116
 

@jackclick

v external access tabe mas na konci “Allow the miniserver to be configured remotely.....”

Loxone nerozoznava, ci sa pripajas z inej sukromnej vlany, alebo z Internetu. Ak si mimo jeho subnetu, je to automaticky external access - to iste plati aj pre nastavenie opravneni pre uzivatelov.


   
ReplyQuote
jackclick
(@jackclick)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 10
Topic starter  

@dav

Super...mě to furt nedávalo smysl, protože jsem jinou VLAN považoval furt za lokální síť...ale je to přesně jak říkáš.

Zaškrkl jsem "Zpřístupnit miniserver externě" a na konci zaškrtnul "Loxone config Vám umožňuje konfigurovat tento miniserver přes internet" a teď už to funguje.

Děkuji moc za pomoc.


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: