Forum

Forum

Xiaomi Smart Home i...
 
Notifications
Clear all

Xiaomi Smart Home integrace do Loxonu

338 Posts
39 Users
28 Likes
76.6 K Views
(@net-work)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 40
 
Posted by: @mira

@net-work to není problém, já mám Xiaomi vyasvač propojený s Loxone pomocí Node-Red a jsem schopen kdykoliv spustit / pozastavit / vypnout vysávání + mi to v loxone aplikaci přímo ukazuje i stav filtru apod.

 

https://github.com/andreypopov/node-red-contrib-miio-roborock

jj děkuji za link, vypadá to dobře, akorát (jestli to dobře chápu), tak ten node-red musí běžet na nějakém externím stroji? Omlouvám se za lama dotaz, v tomhle zatím moc zkušenosti nemám...

 

Posted by: @l

@mira jak jsou na tom ted ty xiaomi (nebo i jine vysvace) oproti roombe? Mam porad tu 950 nebo co to bylo, zatim stale funguje. Ale kdyz vidim ty ceny, tak nevim jeslti bych ji znova kupoval, kdyz ostatni stoji polovinu a mene. Vysava treba ten xiaomi stejne dobre? Ma uz i to mapovani prostoru a tak?

Já se právě po Xiaomi začal dívat na základě 3 pozitivních referencí od kolegů z práce - všichni mají Roborock S5 a všichni maximálně spokojeni. Verze Max (jinou bych nevolil) umí docela obstojně i mopovat, má to lidar, umí to i více map (pro více pater), atp...

Mne zaujal ještě tento model: https://www.roboticky-vysavac.cz/xiaomi-roidmi-eve-plus ale nemám na to referenci...

 


   
ReplyQuote
(@dragot)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 18
 
Posted by: @net-work

Opravdu jen tato jediná fce, nic víc od toho nechci a nerad bych k tomu to instaloval nějaké bridge, raspberry, atp....

Děkuji.

Obávám se, že bez toho to nepůjde. Vždy bude potřeba nějaký "převodník". Ať už Node-red, Openhab, nebo něco podobného. Vše ale znamená něco instalovat a nechat někde běžet.

Snad jedině zkusit kouknout na IFTTT co tam Xiaomi má za možnosti. Pak by mohlo jít  zavolat nějaký API IFTTT přímo z Loxone - ale to jen hádám. Možná na to ale už bude potřeba nějaké předplatné.


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

@l No, asi abych byl upřímný, tak srovnání s Roombou nemám, takže srovnávat nebudu, ale moje pocity a spíše teda pocity mojí ženy

  • vysává to dobře, já bych si dokázal představit, že by to sálo ještě lépe, ale když vidím filtr, po jednom vysávání tak musím říct, že to posbírá fakt hafo nepořádku
  • ten hadr, kterému říkají mop, ten nepoužíváme
  • prostor si to zmapuje, má to v sobě nějaká čidla, takže třeba když je v prostoru květináč, tak si ho oťuká a objede
  • párkrát sám sebe neodhadl a zasekl se pod stolkem kde byla mezera menší jak on a už nevycouval
  • musím říct, že ve vysávání má docela systém a nestává se, že by něco opomenul
  • líbí se mi, že když mu v aplikaci řeknu, kam nesmí, tak to respektuje, v aplikaci vidíš půdorys domu tak, jak si ho naskenoval
  • co nemám potvrzeno, ale mám podezření, že bez internetu (a tedy napojení na aplikaci, respektive "cloud", nezačne vysávat)

za ty prachy jsme s ním spokojení a plánujeme dát druhej ještě do patra; kopoval jsem ho pod 10t; upřímně, víc bych za něj nedal, to by musela být sakra pecka, za ty peníze to je asi adekvátní stroj. Na mě je tedy hlučnější, a není dobrý nechat ho dole vysávat v noci 🙂 to se nedá.

Další nevýhodou je, že jej detekuje Paradome čidlo v Paradox Alarmu, ještě jsem to nedořešil, ale už víme, proč nám houká dům 🙂


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 
Posted by: @l

@mira jak jsou na tom ted ty xiaomi (nebo i jine vysvace) oproti roombe? Mam porad tu 950 nebo co to bylo, zatim stale funguje. Ale kdyz vidim ty ceny, tak nevim jeslti bych ji znova kupoval, kdyz ostatni stoji polovinu a mene. Vysava treba ten xiaomi stejne dobre? Ma uz i to mapovani prostoru a tak?

Xiaomi máme a jsme spokojení, je pravda že je to náš první robolux, tak nemám porovnání, ale když jsem řešil recenze, tak vycházel velmi dobře. Má radar, takže prostor mapuje, výsledkem je mapka včetně čáry jak jezdil 😉 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Super, diky za zkusenosti. Za 10k je to supr koupe, to ta rumba stala snad 3x tolik. Libi se mi, ze uz pro nej maji i integraci do NodeREDu, coz u roomby si muzu nechat jen zdat. Stejne tak pokud ji chci zakazat, kam nema jezdit,tak jen pres ty jejich kontrolni veze. Nejde to nijak pres appku, acokoli si tam nejakou mapu vytvari.

Jeste mrknu na recenze, ale mozna by stalo za to ho jako druhy vysavac vzit. Dikec


   
ReplyQuote
(@dragot)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 18
 

@l

Já mám i7+ s tím externím košem. Ta i7 už také umí na mapě zakázat kde nemá vysávat nebo naopak poslat vysát jen určité místo + umí i ty majáky. Na ty existuje i nějaký DIY projekt.

Dá se to pořídit pod 17k ale i tak je to podle mě pekelně drahé. Externí koš je fajn. Integrace jde asi jen přes IFTTT.  Nevýhoda oproti lidaru je že i7 vyžaduje při práci světlo. 


   
ReplyQuote
(@fridlik)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 7
 

ja mam verzi S5 doma, vysava nam uz 3. rokem. Od te doby jsme ho poridili i rodicum, babicce a dalsim dvema znamym, vsichni jsou maximalne spokojeni. Je pravda, ze ten mop je spise takova sranda. Muzu potvrdit to co psal @mira. Jinak pripojeni k internetu/do cloudu - netreba. U babicky neni internet, akorat jsem ho jednou nastavil v aplikaci pomoci hotspotu a od te doby si ho babicka zapina rucne tlacitkem.
Co se tyce integraci, tak urcite lze, ale nejspis to nepujdu primo do Loxone, ale musi byt nejaky prostrednik. NodeRed + plugin urcite super. Dale vim o integraci pomoci LoxBery MiRobot2Lox-NG pluginu a dost me zaujal opensource projekt Valetudo, nemam ho ale jeste vyzkouseny. 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

@dragot Prave ze ty roomby jsou priserne drahe.

@fridlik Diky za info. integrace pres nodered neni problem, proto se mi to i libi.

Uz tady na ne koukame, maji i nejaky novejsi model Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro +, ma impozantni tah i vetsi nadobu na spinu, coz vzhledem ke psovi a neustale otevrenemu domu je dost vyhoda. Je sice hlucnejsi, ale to by nemelo vadit.

https://www.robotworld.cz/xiaomi-mi-robot-vacuum-mop-2-pro-plus


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Tak sme ho doba probrali a uz je objednanej ;-). Jinak na tom robotworld naprosto supr podpora, borec opravdu vedel a znal.


   
ReplyQuote
(@net-work)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 40
 
Posted by: @l

Tak sme ho doba probrali a uz je objednanej ;-). Jinak na tom robotworld naprosto supr podpora, borec opravdu vedel a znal.

K tomu ale pozor - tenhle model nemá lidar. Takže když odcházíš z domu a loxone zavře žaluzie = je všude tma, tak je celý tenhle kamerový systém nahraný a robot nic nevysaje...

 


   
ReplyQuote
(@kuliss9)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 28
 

Nemáte už někdo doma nový Roborock S7 od Xiaomi? Zatím je to můj favorit při výběru robotů. Mám sice ještě cca 4 měsíce do nastěhování, tak je na výběr času dost, ale tento nový model mě na CES21 velmi zaujal.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Tak ji mam doma https://www.robotworld.cz/xiaomi-mi-robot-vacuum-mop-2-pro-plus

Ackoli byla nejhlucnejsi z nich, tak je rozhodne tissi nez stara roomba. pocitove nam furt prijde, ze tim padem musi vysavat hur, ale prvni vysledky vypada srovnatelne.

Co se trajektorie a jezdeni tyka, tak roomba je asi "uspokojivejsi" na sledovani, tehle Mi Robot obcas proste v pulce cesty zastavi, otoci se a jede zpatky ;-). Ale jinak tu mistnost udela taky.

Apka a mapa funguje dobre, NodeRED sem zatim netestoval.


   
Mira reacted
ReplyQuote
Felda
(@felda)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 37
 

@kuliss9

mám objednáno a zaplaceno. Jsem moc zvědavý. První várka v den představení byla za chvíli pryč, takže čekám na tu druhou, kterou by měli začít distribuovat kolem 15.4..

Pak klidně poreferuju. Ale nemám moc s čím srovnat. Pokud teda nebudu brát v potaz tu příšernost od ETA. To byl můj kauf století. Opět jsem se přesvědčil .... levné maso, psi žerou.

Ale máme všude jenom hladké podlahy - litý polyuretan. Takže nároky na vysávání nejsou tak velké jako u koberců, máme od toho spíš očekávání na mopování. Jsem hodně natěšený.

A integrace s Loxone před Node-Red, to je třešnička na dortu. 🙂


   
Kuliss9 reacted
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Podařilo se někomu integrovat roborock s5 do loxberry?

Vše sem nastavil, získal token, ale příkazy nefungují..

Vrací mi to výstup:

Output:

/opt/loxberry/bin/plugins/mirobot2lox-ng/mirobo_wrapper.sh: line 61: -d: command not found


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Napadlo mě že by to asi mohlo být resetem tokenu po přihlášení do jiné wifi. Tzn že mohu používat robota pouze s apliakcí Mi home (kde mohu stahnout token z připojeného učtu) a ne s aplikací roborock. Je to tak?


   
ReplyQuote
Page 21 / 23
Share: