Forum

Forum

Xiaomi Smart Home i...
 
Notifications
Clear all

Xiaomi Smart Home integrace do Loxonu

338 Posts
39 Users
28 Likes
77.3 K Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 
Posted by: bedo02

Zdravim, 

mam problem zo spustenim zvonceka. Zrazu to prestalo fungovat. Neviem v com je problem. Inputy to loxonu prichadzaju (napr. teplotne sensory) ale output -> teda command aby xiaomi zazvonil len vyhadzuje 

V: Received packet (36): 'gateway 7811dcb7cb89 play start 0 20' from 192.168.8.194:44445
E: Command cannot be sent, sid not found or model not matching

Pri tom SID a model su spravne... 

V: Received packet (136): '{"cmd":"heartbeat","model":"gateway","sid":"7811dcb7cb89","short_id":"0","token":"WctLJlquZ5FEZR3k","data":"{\"ip\":\"192.168.8.201\"}"}' from 192.168.8.201:4321

Nejaky napad kde sa mohla stat chyba? 

stejne problem... prestalo z niceho nic fungovat cca 3 tydny zpet 🙁


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Nasel jsem integraci do node-red Xiaomi gateway + senzory, chtel bych to dneska vecer testnout a dam report, zda to funguju aspon jak u ESP verze. Tady to muze jet po LAN, coz je za me vyhoda a prihodit to na RasPi s LoxBerry.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Tak Xiaomi a Node-red funguju velice dobre a svizne. Odzkouseno zapnuti zvonku na gateway a zmeny hlasitosti, zapnuti LED na gateway. Stavy z CUBE(flip90-180, rotate,shake_air...)

Vice bohuzel vyzkousel nemohu, motion senzor a magnet uz mi po 4 objednavkach opet nedosel...Ale neprepokladam problem.

 

 


   
bedo02 reacted
ReplyQuote
(@bedo02)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 8
 

Ako Integrovat do Loxone vypinace? 

Dosli packet: 

V: Received packet (111): '{"cmd":"report","model":"ctrl_ln1.aq1","sid":"158d0002289ae6","short_id":36463,"data":"{\"channel_0\":\"on\"}"}' from 192.168.8.201:4321
N: Received Xiaomi callback, model: ctrl_ln1.aq1, sid: 158d0002289ae6, key: channel_0, value: on
N: Sending packet to Loxone (40): 'ctrl_ln1.aq1 158d0002289ae6 channel_0 on' to 192.168.8.194:55556

ked dam do Command on:

ctrl_ln1.aq1 158d0002289ae6 channel_0 on

Tak mi pride spät: 

V: Received packet (41): 'ctrl_ln1.aq1 158d0002289ae6 channel_0 on' from 192.168.8.194:44445
E: Command cannot be sent, sid not found or model not matching

Merci!


   
ReplyQuote
(@bedo02)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 8
 

btw. ani standartne commands nefunguju. Moze byt ze xiaomi zmenilo nieco v programe? 

Napr: 

 

V: Received packet (29): 'gateway 7811dcb7cb89 light on' from 192.168.8.194:44445
E: Command cannot be sent, sid not found or model not matching

   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

ahoj, je mozne integrovat "Xiaomi Mijia Smart LED stolní lampa WiFi"? taky bych rad vyuzil pohybovy senzor od xiaomi - testoval to nekdo?


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

Ahoj vyřešili jste ten problém s xiaomi? Rád bych taky vyzkoušel tak ať nenarazím... 🙂


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

Cauves,

Xiaomy GW mi prestala posilat info o baterce z temperature senzoru... deje se vam to taky? UDP packety s "voltage" to proste prestalo generovat, nebo se sekej na Wemosu...

thx


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Zkus si vytvořit virtuální výstup s instrukcí pro zapnutí  ID_zařízení read to by mělo vyvolat načtení hodnot


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

sorry, vse beru zpet... moje chyba, myslel jsem si, ze staceni tlacitka na teplotnim senzoru zasila info i o baterce, bohuzel ne... info o baterce jde fakt jen periodicky bez vynuceni...

nicmene ID_ read zkusim, volasto stejne jako rozblikani GW? tedy

/dev/udp/wemos_IP/wemos_PORT ?

 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Mám to v Loxonu  jako virtuální výstup:

Snímek obrazovky 2018 10 02 v 20.31.09

   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

a na co to realne pouzivas? nekde kde chces fakt na jistotu refreshovat pravidelne stav, kdyby se ten UDP packet zatoulal?

 

BTW - pouziva tu nekdo vice GW? Funguje to spolehlive? senzory atd se pripojujou tam kde maj lepsi signal veskera integrace je funkcni?


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 
Posted by: elpaso

a na co to realne pouzivas? nekde kde chces fakt na jistotu refreshovat pravidelne stav, kdyby se ten UDP packet zatoulal?

Reálně na nic  😀  Jen jsem chtěl vidět stav hned a ne čekat až ho to pošle samo. Využíval jsme to ve fázi nastavování/testování.


   
ReplyQuote
 Kid
(@kid)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 18
 

Jelikož se k jedné GW dá připojit "pouze" 30 zařízení (a řekl bych, že aplikace pro Wemos jich od jedné GW zvládne bezproblémově ještě méně), tak jsem musel dokoupit druhou GW. Senzory připojíš k jedné GW a u té zůstanou (takže se nepřipojují sami podle signálu).

Ale jinak to funguje bezchybně.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Btw podarilo se nekomu GW opetovne "rozkvakat" ?


   
ReplyQuote
Page 15 / 23
Share: