Forum

Forum

Xiaomi Smart Home i...
 
Notifications
Clear all

Xiaomi Smart Home integrace do Loxonu

338 Posts
39 Users
28 Likes
76.6 K Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 
Posted by: nksh

Google 🙂

http://data.energizer.com/pdfs/cr2450.pdf

 

I see 😉 thx

bude asi tim, ze mi jeste zadna baterka nedosla, takze jsem ani nevedel co v tom za baterku je, mozna ze by mi to po rozdelani doslo, ze je to neco co se asi da najit na netu :))


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 
Posted by: Dawe

@Pavel ten luxmetr má senzor Aqara, podle odkazu co jsi posílal, tak ten tvůj typ senzoru ho nemá.

To bude ono, záhada vyřešena  ? 


   
ReplyQuote
(@hanzic)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 12
 

Zdravím, prosím nemáte někdo výpis instrukcí pro Xiaomi gateway? Např. pro zhasnutí světla? Zkouším: {"cmd":"write","data":{"rgb":0,"sid":"7811dcb2451e"}}, ale to pak zas nejde rozsvítit stisknutím tlačítka :D.

Díky


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

V instruktážních videích od jirina to není?


   
ReplyQuote
(@hanzic)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 12
 

Ne ve videu to nebude.., on to překládá někde v programu.., a používá pro překlad to bezdrátové ESP8266. Mě by právě zajímala ta data která posílá to ESP do Xiaomi Gateway. Nějaká už jsem odposlechl, ale to zhasnutí mi nějak nejde.. ono se totiž sice zhasne "rgb":0, ale tím nastavím "barvu" pro další rozsvícení tlačítkem takže se vlastně svíti a nesvítí 😀

No vlastně je to asi dobře, jen jde spíš o to nastavení barvy po stisku tlačítka..

Ale kdyby mi někdo poskytl ten soupis pro UDP pakety k Gateway...


   
ReplyQuote
 Maja
(@maja19)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 25
 

Tak to je husté, dnes ráno jsem začal meteostanicí, ve vláknu u meteostanice jsem se dostal k Xiaomi Smart Home a ješte tam chvilku bylo internetové rádio. Hlavu mám jak pátrací balón.

Xiaomi: Chvilku řešíte jakou desku použít. I já jsem pro Xiaomi  před lan, ale v tuto chvíli mám objednané sensory a musím objednat asi to ESP8266. To to je zatím nejlepší volba  https://arduino-shop.cz/arduino/1679-externi-konektor-anteny-wemos-d1-mini-pro-16mb-1501219041.html

Kamery. Také bych rád viděl v Loxone kamery, záznam nahrávám do NAS a v Loxone obraz nemám. Co prosím používáte pro převod  z H264? 

 

Meteostanice:  Stavěl jsem meteostanici dle  https://www.vodnici.net/wiki/meteostanice-mereni-atmosferickeho-tlaku-vlhkosti-teploty-intenzity-svetla-a-detekce-srazek/https://www.vodnici.net/wiki/meteostanice-mereni-srazek-rychlosti-a-smeru-vetru/ . Bohužel se mi nelíbí, že si zabírám plno vstupů na miniserveru a extensionu a hlavně jsem skončil na tom, že data jsem krásně vyčítal v pc programem qModMaster z převodníku RS485/USB a tím jsem skončil. Něž mi z nezjištěného duvodu odešlo Rasprebby 3, snažil jsem se prohnat data přes plugin v loxberry. Nebude lepší ale koupit TCP meteostanici hotovou?


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 
Posted by: nksh

magnety mam hozene na blok "vypinac". Prikaz "open" na vstup O a "close" na R

a ten vypinac mas pak jeste pres blok osvetleni, nebo tam mas naprimo hozenej vystup na svetlo? protoze pres blok osvetleni je potreba pouzvat nabezne hrany ON/OFF, jinak mi nezhasne 🙂


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Na bloku osvetleni to nikde nemam. Ale s tema hranama on / off to funguje ne?

Pouzivam to ciste jen jako okenni senzory v zaluziich / topeni a rekuperaci:

vypinac

   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 
Posted by: nksh

Na bloku osvetleni to nikde nemam. Ale s tema hranama on / off to funguje ne?

Pouzivam to ciste jen jako okenni senzory v zaluziich / topeni a rekuperaci:

vypinac

jojo na stav okna je to super. ja mam na OPEN/CLOSE rozsviceni svetla v zadveri a ve sklepe. mam pocit, ze kdyz se zopakuje Status_Open ze senzoru, tak zaroven tikne vstup bloku "O" a tim padem tikne a nabezna hrana ON a tudiz je to uplne stejne jako predtim...

pokud bych chtel i na svetlo pouzit vystup vypinace Q tak bych musel vystup svetla hodit primo na ten vypinac bez bloku ovladani svetel, protoze Q je sepnute po celou dobu nez prijde impuls na R cimz padem blok osvetleni ignoruje zmenu stavu (zhasnuti) skrz vystup vypinace Q

slozitejc jsem to asi napsat nemohl co? 🙂


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

nebo muzes zkusit vstup Mv na bloku osvetleni. Tam by asi takovy chovani nevadilo


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 
Posted by: nksh

nebo muzes zkusit vstup Mv na bloku osvetleni. Tam by asi takovy chovani nevadilo

pokud bude fungovat delay na vypnuti 0 sec tak to mozna pujde 🙂


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

ja myslel ze to chces do nejaky komory 🙂

Asi to prubnu, co to vlastne dela. Mozna se mi to nakonec bude taky hodit


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 
Posted by: nksh

ja myslel ze to chces do nejaky komory 🙂

Asi to prubnu, co to vlastne dela. Mozna se mi to nakonec bude taky hodit

no za me je to takove lepsi PIRko... hlavne proto, ze kdyz zavru dvere tak se okamzite zhasne.

BTW:

- jak mate udelany monitoring baterii? Ja je grupuju po 4 do bloku Stav, kde kontroluju vstupni parametry na hodnotu >=25 pro vsechny 4 vstupy.... druhy radek je pak uz ERROR jakmile jedna z nich klesne pod 25. to mi zajisti, ze nemam v Lox appce desitky radku se statusama... nahovno je omezeni 4 vstupu do bloku Stav, kdyby toto bylo neomezene bylo by to dokonaly

- donutil jsem se nainstalovat dalsi a dalsi magnety na okna, francouzska okna, dvere atd atd a musim rict, ze blok kontroly stav dveri/oken je pecka


   
ReplyQuote
(@bedo02)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 8
 

Zdravim, 

mam problem zo spustenim zvonceka. Zrazu to prestalo fungovat. Neviem v com je problem. Inputy to loxonu prichadzaju (napr. teplotne sensory) ale output -> teda command aby xiaomi zazvonil len vyhadzuje 

V: Received packet (36): 'gateway 7811dcb7cb89 play start 0 20' from 192.168.8.194:44445
E: Command cannot be sent, sid not found or model not matching

Pri tom SID a model su spravne... 

V: Received packet (136): '{"cmd":"heartbeat","model":"gateway","sid":"7811dcb7cb89","short_id":"0","token":"WctLJlquZ5FEZR3k","data":"{\"ip\":\"192.168.8.201\"}"}' from 192.168.8.201:4321

Nejaky napad kde sa mohla stat chyba? 


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Se zvonkem mam podobny problem - tejden to jde a pak to zas z niceho nic par dni nejde. Coz je celkem skoda. Melodii to umelo dost.

Jinak ten PIR, co jsem koukal odesila status kazdou cca 3. minutu. Coz teda moc pouzitelne take nebude, ale jako sensor osvetleni dobre.


   
ReplyQuote
Page 14 / 23
Share: