Forum

Forum

Websocket a PicoC
 
Notifications
Clear all

Websocket a PicoC

4 Posts
2 Users
0 Likes
1,933 Views
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
Topic starter  

Ahoj všem,

mám doma 2 zařízení, se kterýma bych chtěl komunikovat přes websocket (Neuron, TČ Daikin). Chci si na to napsat program v PicoC, ale neumím to, budu se to muset naučit.

Nemáte náhodou někdo nějaký podobný PicoC program pro inspiraci? Ideálně PicoC na komunikaci (odečítání dat, ovládání) s jakýmkoliv třetím zařízením přes websocket. Samotné příkazy (API) si dokážu zjistit v dokumentaci, respektive odposlechem.  Ale potřeboval bych nakopnout ohledně navázání komunikace přes websocket, odečítání hodnot atd. Jak říkám, budu vděčný za jakýkoliv kus kódu pro inspiraci.

Díky!


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

na websockets pres PicoC muzes rovnou zapomenout. PicoC nabiiz jen uplne zakladni nizkourovnova C volani, takze bys musel cely Websocket client implementovat sam. K tomu navic v PicoC, ktere je strasne problemove a nestabilni.

I hloupe cteni UDP paketu mu dela problem a to je o nekolik urovni snazsi nez Websockets. Navic PicoC neumi multithreading, coz by v pripade websocketu byl pravdepodobne taky problem.

Jestli chces propojit loxne a websocket, pouzij NodeRed. viz clanky na blogu


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
Topic starter  

Hmm, to je škoda. O NodeRed vím, ale chtěl jsem se mu vyhnout - pokud to chápu správně, tak NodeRed je další server, který musí někde bežet, o který se člověk musí starat a který může kleknout.

Teoreticky by NodeRed šel nainstalovat přímo na Neuronu (Raspberry Pi). V NodeRed jsou knihovny i na Neuron, tak to asi zkusím.

Dík.


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
Topic starter  

Zdar,

jenom jsem chtěl reportovat, že komunikace Neuron - Loxone přes Node Red funguje suprově. Pokud by to někdo potřeboval řešit:

  • Node Red se dá nainstalovat přímo na Neuron (je to vlastně Raspberry), viz

https://www.unipi.technology/cs/tutorialy/pouziti-nodered-a-ibm-bluemix-pres-evok-za-pouziti-websocketu-58

https://nodered.org/docs/hardware/raspberrypi.html

  • v Node Red potřebujete doinstalovat tyhle nody

node-red-contrib-unipi-evok

node-red-contrib-loxone

  • a potom si vše naklikáte. Připomínám, že node-red-contrib-loxone umožňuje napojení jenom na ty prvky (vstupy, výstupy), které jsou použity (tj. viditelné) ve webovém rozhraní Loxonu

Nakonec se mi povedlo přes Node Red zprovoznit i komunikaci s TČ Daikin (nabízí "online modul" pro ovládání přes mobil), ale výsledek mě docela zklamal. Na Daikinu sice běží websocket server, ale nějaký osekaný. Neumí reportovat změny stavu čerpadla, pouze reaguje na dotazy zvenku. TČ sice můžu ovládat a dostanu i nějaké základní veličiny, ale nedostanu se ke všemu (např. ani k teplotě topné vody).


   
ReplyQuote
Share: