Forum

Forum

Vhodný motor pro ro...
 
Notifications
Clear all

Vhodný motor pro rolety

30 Posts
14 Users
0 Likes
8,607 Views
Cousma
(@cousma)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
 

@fejtis Co se týká výběru žaluzie/rolety, zatím jsem slyšel od většiny lidí, kteří se pohybují v oboru, že rolety jsou výrazně horší řešení z hlediska komfortu - prostup světla se dá řešit jen výškou stažení, kdežto u žaluzií s naklápěním je to úplně o něčem jiným...


   
ReplyQuote
(@fejtis)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 7
 

Díky za reakci.

Já jsem volal do pár firem a většinou my naopak všichni doporučovali rolety. No ale nakonec půjdu taky asi do žaluzií od Isotry. Rolety na velké ploše mi připomínají garážová vrata 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Rolety mám na chatě. Jsou výborné - místo okenic. Když chci ale částečné zatemnění je to trošku problém. Další problém může být v tom, když dlouhodobě zastíníš roletou pouze část okna. Sklo může prasknout. To je ale extrém - hlavně u velkých ploch. 

Žaluzie mám na RD. Kromě hlučnosti při větru jsem s nimi spokojen.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

mam tieto  http://www.proalu.cz/produkty/rolety/dodatecna-montaz/pro-fasade

Su to Becker RP+ , uz cez 2r a bez problemu.

Ci uz kupis Somfy alebo Becker - pozeraj len na to aby mali inteligentny motor tj. ked primrzne alebo bude nejaka prekazka (kvetinac) netahalo a neodpalilo motor.

O ostatne sa ti postara loxone, das cas ako dlho bezia hore/dole, kolko pauza medzi klikom hore dole ...atd.

Rataj 1x roleta = 1x rele hore , 1x rele dole, ja som dal niektore izby/okna/rolety spolu lebo ak to das cele cez loxone Extension je to dost nakladne 😉


   
ReplyQuote
(@zdenda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 77
 

Ahoj kluci, jak máte řešeno propojení napájecího kabelu k roletám (od rozváděče, který mi nyní trčí ze zdi) a pohonu, který má samostatný kabel (standartně asi 3m). Propojili jste tyto kabely přímo v boxu? Nezavazí to  pak v boxu roletám, popř. žaluziím, protože ideálně to musí být napojené v krabičce s min. IP44. Díky za radu:) 


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Jestli si pamatuju dobře, když nam to zapojovali - tak u Somfy motoru se privodni kabely nejdriv pripojily k takovymu mezikusu a ten se pak nacvak na samotny motor.

 


   
ReplyQuote
(@zdenda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 77
 

Dík za info, také budu mít pohony somfy, přesněji Somfy Oximo WT, máte někdo také tento pohon? Nemáš prosím tě nějakou fotku realizace a propojení obou kabelů v boxu. Dík

 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

U mě bylo v boxu vidět spojení kousku co jde z motoru na kus který jsem měl vyvedený z kaslíku, ten jsem pak už v krabičce spojil s mým CYKY 5x1,5. 

Snímek obrazovky 2018 03 15 v 16.38.49

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@pa-v-el ale toto je zaluziovy motor.

@zdenda sa pyta na roletovy motor. Ak je tam Oximo tak ten ma len kabel.

 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Ajo, to se omlouvam za dezinformaci, psal jsem o žaluziích. 


   
ReplyQuote
(@zdenda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 77
 

Dík kluci za info, no myslel jsem si, že pro žaluzie a rolety se používá stejný typ pohonu.  Jaký je v pohonech rozdíl? No ale i tak budu muset nějaký konektor použít, třeba tento  HDC-KIT-HA 04.400 M akorát, ta cena je vysoká... a nebo tuhle kabelovou spojku

 


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 

Ahoj, obnovím toto staré téma - nahoře na 2NP budu mít předokenní Al rolety, připojené na kabel, ovládání Nano relay Tree a nabízejí mi motory:

a) Kaiser Classic (neinteligentní, ale prý když se o něco sekne, odejde plastová spojka a oprava je za stokoruny) - kolikrát se to stane? Netuším

b) Kaiser Electronic - inteligentní, zastaví se na překážce atd.

c) Somfy Oximo WT - dtto

Cenově a -> b = +10.000 celkem pro 8 oken; b->c = +12.000 celkem (logicky a->c = +22.000). Nejde až tak o peníze, jde o to, jestli jsou Frantíci o tolik lepší než Němci, aby to za to stálo? Vycházejíce z mé dlouholeté praxe v automotive, sázel bych spíš na Germány, ale nechci generalizovat.

PS: Kaiser prodává i Conrad, co vím, mají poměrně přísný proces, než si dají něco do distribuce... (ale o tom nechci vést debatu).

Díky za rady!


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

A Somfy RS100io hybrid neponukli ? 
Dufam ze spravne uvadzam typ. 
Fakt tichy pohon. Je "obojzivelny" cize aj kabel aj IO.
Dvojrychlostny a myslim ze aj detekcia prekazok a zamrznutia.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Mám Geiger drátové a venku Air (celkem 15 ks). Geiger je tišší než Somfy říkali montážníci, co tu u mne byli a mohli srovnávat. Prý v 95% instalují Somfy.

Je fakt, že já je neslyším vůbec. Slyším jen to, když roleta ťukne lištou o doraz. 

Integrace do Loxone úplně parádní. 


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

 

Ahoj, mám v markýze z OBI trubkový motor DOOYA DM45RM-50/12 který je ovládání dálkovým ovladačem.

Nezkoušel někdo takový motor předělat na kabelové ovládání a následné propojení s Loxone?

motor

   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: