X
Forum

Forum

uzivatelske rezimy
 
Notifications
Clear all

uzivatelske rezimy

12 Posts
6 Users
0 Likes
2,200 Views
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

ahojte, 

ma niekto skusenosti so zmenou a tvorbou uzivatelskych rezimou? Chcel som upravit rezim zamraza - ale netusim ako a kde. Tiez by som rad vytvoril dalsie uzivatelsky rezim, ale neviem ho nakonfigurovat a pripojit k nemu styl chovania domu...


   
Quote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Zamraza je jen druh pokojove teploty a ne uzivatelsky rezim. Mam to nastavene tak, ze v rezimu "Nikdo neni pritomen" mam prave zvolenou teplotu "Zamraza". Dalsi reseni je ze si muzes udelat vlastni rezim zamraza. Ale defaultne v loxone  neni.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

a dokazem upravit teplotu pre zamrazu globalne? ja by som chcel standartne 10 a nie 5stupnov...


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

cielom je aby som si vytvoril uzivatelsky rezim - napr home office / ktory by som si rano spustil a tym padom sa nadstavi teplota ina ako bezny pracovny den


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

zmenit to jde, ale jen ve vizualizaci v nastaveni teplot 


   
ReplyQuote
(@novvac)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 8
 

Zdravím,

jelikož se to týká uživateslkých rozhranní  dám svůj dotaz sem.

Loxone config v.9.3 - Pomůže mi někdo osvětlil proč, když vytáhnu uživatelský režim do "programu" tak  je jednou tak a podruhé jinak ?

uzivatelské rozhraní

Dá se to nějak definovat / změnit ?

Díky

Vašek


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 445
 

Uživatelské režimy nepoužívám, tak si za svými slovy nestojím 100%, ale na základě zkušeností s Loxone si myslím, že:

- první "vytažení" (to spodní na tvým screenshotu) je prvek k zápisu. To může být v programu jen 1x a slouží k tomu, aby sis vlastní logikou určil, kdy je ten režim aktivní. Například výstup z časovače, random, vypínač, cokoliv. Zkrátka dig. vstup.

- každé další "vytažení" (to horní) je prvek ke čtení. To už si pak napojuješ všude, kde na to chceš reagovat. Nerožínat akvárium, zapnout oběhovku pro TUV, ... Zkrátka dig. výstup


   
ReplyQuote
(@novvac)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 8
 

Díky za pokus o vysvětlení.  Experimentálně jsem zjistil, že některý režim se "vytahuje" pokaždé jako  "spodní" a jiný  zase pokaždé jako  "horní" značka. Nevidím důvod proč by tomu tak mělo být.

Loxone help / dokumentace mlčí 🙁

 


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 445
 

Jak to myslíš pokaždé? Jako že vytáhnu, podívám, smažu a vložím znovu? A nebo vytáhnu, jeden, druhej, třetí?

Podle mě by měl být zápisovej (spodní) maximálně jeden a všechny další výskyty už čtecí (horní). Některé speciální režimy nemusí mít povolen zápis vůbec, to by vysvětlovalo, proč jsou jen čtecí.

Udělej pokus. Smaž všechny jejich výskyty v lox planu (VŠECHNY) a pak je vytahej na novou stránku, každej řekněme ve 3-4 výskytech a dej sem screenshot. Samozřejmě neukládej, ať si nerozbiješ program


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

Jak píše @Aleq, pokud nemám použitou zápisovou funkci (jako výstup) tak mi dává tu, pakliže ji už někde mám dává funkci čtecí (jako vstup), chová se to podobně jako M značky, nejdřív do ní musím zapsat a až pak to můžu používat.


   
ReplyQuote
(@novvac)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 8
 

Tak jsem vzal čistej projekt. Všechny přednastvené režimy se chovají  stejně, tedy poprvé se vytáhne zápisovej symbol (ten spodní) a pak už se tahají jen ty čtecí (horní v obrázku).

Vyjímkou je přednastavený režim Poerioda topení/chlazení . Ten má JEN čtecí a to mě asi  zmátlo. Někdy asi stačí si dát chvilku pauzu 🙂 a je to hned jasný.

Díky každopádně za osvětu. 


   
ReplyQuote
(@koumes)
New Member
Joined: 2 years ago
Posts: 1
 

@novvac 

Vytažení je VŽDY jen ke čtení - tedy ten horní. Ten spodní lze získat tak, že si ve stromové struktuře vyberu uživatelský režim a nahoře v menu je ikonka "Přidat výstupní referenci". Ta tam přidá blok který slouží k zápisu, takze třeba ze senzoru/tlačítka/virtuálního tlačítka se dá ten režim rovnou nastavit.


   
ReplyQuote
Share: