Forum

Forum

Notifications
Clear all

[Closed] Pojistky

9 Posts
7 Users
0 Likes
7,553 Views
(@krata)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 31
Topic starter  

 Zdarec, jak resite pojistky okolo loxone komponent. Z toho co jsem ruzne nasel tak by asi bylo vhodne hodit trubickovou pojistku mezi zdroj a miniserver (a dalsi extensiony) dalsi pak pro +24V na vstupech. Nevim jak analogove vstupy? A co vystupy? Ale hlavne tapu co se tyce dimenzovani tech pojistek.

Budu rad za kazdy tip jak to resite.

 

 


   
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Ja nemam vubec, Loxone partner tenkrat nenavrhl/neudelal a ja uz pak neresil ;-). Ani u napajeni, ani u vstupu/vystupu.

Uz se mi jednou povedlo vyzkratovat 1-wire extension, ale nastesti prezilo 😉


   
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Čau.

Já jsem dal na začátku pojistky taky pouze někam, mám ale v plánu je doplnit. Povětšinou jsou rozvaděče udělaný tak, že +24V si vezmes ze zdroje a pak si to roztahnes na jednotlive vstupy.

Osobně budu dávat pojistky na všechny tyhle skupiny, co mi vedou ze zdroje (mám jich cca. 15). Použiju na to obyčejné svorkovnicové pojistky (ale tuším @msk si vyráběl malou desku na pojistky) pro pojistky 5x20.

Pojistky mám tedy pro napájení všech Loxone komponent (miniserver, všechny extension + 1-wire a dmx a modbus ext.), na DI vstupy (co extension to 1 skupina), napájení PIR (všechny PIR mám jako 1 skupinu),  ovládání cívek relátek (co extension to 1 skupina).

A na druhý +24V zdroj (který mám pro LED světla) mám samostatnou pojistku pro každý DMX dimmer.

Říkám si, raději vyměnit pojistku než odpálit nějaký HW.

Co se týká dimenzování, tak se s tím moc netrápím, dávám skoro všechny 1A popř. 2A (rychlý). Jen u těch LED mám silnější. Předpokládám, že budou fungovat primárně jako ochrana proti zkratu (nikoliv nadproudu), proto je akorát potřeba pohlídat, aby provozní proud byl menší než proud pojistky.


   
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
 

Mam udelano nasledovne:

24 V(10A) zdroj za nim dvoupolovy(rozepina jak + tak -) jistic 10A (asi je zbytecny neb zdroj ma  vsechny ochrany, ale revizak ho tam chtel, protoze pry- neni spojeno se zemi (pokud se nemylim rika se tomu SELV a je to dle instrukci Loxone (to SELV), ktere jsem nekde vykutal)

Kazda skupina vstupu Loxone je chranena trubickovou pojistkou ve svorce (dal jsem 500 mA myslim ze rychlou a zatim to nedela problemy) (parkrat se mi to pojistku podarilo prepalit kdyz jsem se vrtal ve vypinacich nebo PIR, jinak ne)

Napajeni Loxona vcetne vsech extensionu  je za 2A jisticem  (v kazdem rozvadeci kde jsou extensiony je jeden)

Pokud mam dalsi veci na 24V tak pokud jsem uznal za vhodne dal jsem trubickovou pojistku

Je to vsechno pro klid duse 🙂 neb asi 10 A by se to UTP dalo minimalne dobre zahrat ne-li prepalit. Urcite se to da vsechno spocitat, ale tak daleko jsem nezasel 🙂


   
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Mate niekto dobry typ na drziaky poistiek na DIN?


   
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Kupoval sem nejlevnejsi z TME a neni problém.


   
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503

   
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Na tie som pozeral. Predpokladam ze ich mate bez LED.


   
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Koupil jsem z Číny na test toto. Až na to, že někoho napadlo použít zelenou diodu pro chybový stav, jsou jinak v pohodě. Lze dokoupit i můstek. Na pouzdře je zatížitelnost 6,3A při 800V. Na 24V to vydrží více a za ty peníze, co to stojí, je to podle mě super (cca dolar za kus)

IMG 20190503 151742
IMG 20190503 144127
IMG 20190503 144043
IMG 20190503 144039 (1)

   
Share: