X
Forum

Forum

User interface - sv...
 
Notifications
Clear all

User interface - světla/žaluzie a další user action funkce

23 Posts
6 Users
10 Likes
1,342 Views
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
Topic starter  

Posted by: @smotek7

Ja mam tie tlacitka na Quido. 
Inak ka tam chces vlhkost tak dost zdrazeli suciastky. Tlacitka a teplota je cenovo v pohode.

Jo rozumím. Na Quido to je fajn, já bych si chtěl světla raději řešit Loxone nativně.. Buď touch nebo na DI Loxone.. a Quido na nekritické věci.. Podobně jako Richard, ten to má půl na půl .. na důležitá relátka uvažuju ty s možností mechanického ovládání. Kdyby umřel Loxone, tak i v tomto případě aby nouzově šlo zapnout důležité funkce...

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Když se 1-Wire správně natáhne správným kabelem, není s tím žádný problém.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
Topic starter  

Mám doplňující dotaz k těm ovládacím spínačům/tlačítkům/přepínačům.

Je lepší tlačítko (tedy vstup je aktivní jen při stisknutí) nebo přepínač/klapka, kde je vstup aktivní po celou dobu, když je klapka v dané poloze ?

Z hlediska uživatelů domu jsou standardnější klapky používané ve standardních instalacích.

Všiml jsem si ale, že někdo používá i spínače. Spínače jsou vlastně i "tlačítka" na Loxone 5-ti tlačítku...

S tím pak souvisí i to, jak se vám tlačítka a přepínače používala při parametrizaci v Loxone programu. Předpokládám, že ve většině případů to může být jedno, našli jste někdy nějaký use case, kdy jste si říkali, že "mám tlačítko, chtěl bych přepínač" nebo naopak ?

Jak jste řešili třeba ovládání žaluzií? V nápovědě vidím vstup Toggle "Přepíná mezi otevřením, zastavením a zavřením. Pro ovládání jedním tlačítkem." Když máte přepínače/kolébky, jak to řešíte ?

Díky.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

Vsetko tlacitka. Myslim ze nikto nema prepinace, aj keby to asi fungovalo s prepinacmi.


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
Topic starter  

Takže když se všude píše o klapkách, tak jsou vlastně všechno spínače..

A ten tvůj vypínač s mikrospínači, tak má vlastně 3 polohy ? Jednu neutrální a pak dvě polohy k aktivaci (nahoru/dolů) jako dvojtlačítko ?

Po stisku jedné polohy se klapka vrátí do mezipolohy?

 

 


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

Vypínače by byl dle mého nesmysl. Leda, že by měly fungovat jako v klasické instalaci. Jakmile se bude světlo nebo něco jiného ovládat z více míst, tak by se u klasického vypínače musela doplnit detekce hran a jednou by se rozsvěcelo kliknutím nahoru, podruhé dolů, takže by to ve výsledku nefungovalo jako klasická instalace, ale jako u schodišťáku. Navíc vícenásobné kliknutí bych musel dělat překlapáváním. A to píšu jako člověk, který chce, aby tlačítko fungovalo co nejvíc jako klasický vypínač a ovládání dle doporučení Loxone se mi nelíbí. Jen vím, že každý zmačkne klapku tak, aby jí překlapl a když se vrátí zpět, tak ho to nerozhodí, protože se stalo to, co chtěl.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Tlačítkem světlo v místnosti zapnu a tím samým ho vypnu - vždy jednoklik. Pokud udělám dvouklik, vypnu i audio (jiní i třeba topení, chlazení, stínění atd.) a všechny ostatní světelné okruhy v místnosti. 

Na žaluzie mám 2 tlačítka. Tj. modul Unica pro žaluzie, kde 1 modul jsou 2 tlačítka. Do jednoho rámečku se dávají 2 moduly, tj lze mít 4 tlačítka, tj. pokid má místnost 2 okna a tím pádem dvě žaluzie (rolety), lze ovládat každou zvlášť popř. nastavit skupinu.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

@georgio ano, neutralna poloha a 2 mikrospinace , po kliku sa vratia.

@_petr_ myslim ze sonoff to tak mam ze sa da pouzit aj vypinac. 
Cize ak su 2 vypinace, v podstate sa detekuje zmena stavu, ci 0->1 alebo 1->0 je mu to jedno, je to zmena stavu a akcia. Neviem ci som to napisal zrozumitelne.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: