Forum

Forum

umisteni miniserver...
 
Notifications
Clear all

umisteni miniserveru ven

9 Posts
6 Users
0 Likes
1,122 Views
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

ahoj, 

chtel bych se zeptat jestli nahodou nekdo nema nainstalovanej MS venku. Potrebuju MS1 dat ven do podruzneho rozvadece, jen mam strach co mu udela zima a vlhkost. Resp jestli nekdo neme tip na izolovany venkovni rozvadec jako reseni.


   
Quote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 483
 

Do venkovního rozvaděče můžeš dát topné těleso a hygrostat.


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

V Italii v jednom parkhotelu v zimě jsem viděl u každého apartmánu rozvaděč IP 65 venku a v něm miniserver se zdrojem a relátky. Osobně si myslím že ten zdroj a zbytkové teplo udělá v tom rozvaděči vhodné mikroklima.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Řeším teď to stejné. Chci použit starší MS1 na závlahu + DI. Nějakou iP krabici


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

Chci to na úplně to stejne


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Zdravím

chci se zeptat jaké máte praktické zkušenosti s umístěním serveru ven aniž by byla nějak regulována teplota v rozvaděči.  Rozvaděč bude ve stínu řeším spíše mínusové teploty.

 


   
ReplyQuote
(@vencaol)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

@chucky Miniserver nevím, ale mám venku v rozvaděči zdroj a MultiExtensoin Air a rok jede bez problémů. MultiExt má ale uváděnou teplotu okolí od -20. A na sloupku mám v IP 68 krabici NanoIO jako repeater bez jakékoli další elektroniky a ten jede bez problémů 3 roky. V pergole v krabici zdroj a RGBW Air dimmer a taky OK. Zkušenosti s jinou elektronikou jsou takové, že jim mráz nevadí, spíš je problém horko.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

Já jsem použil Rozvodnice Noark PHS 101496 - IP65 a zatím dobrý. Voda do toho neteče a i na přímém slunci to zatím vydrželo. Uvidíme co bude v zimě, doufám ze teplo z MS gen 1 a zdroje to zvládne. 


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 483
 

U venkovní instalace nejde jen o to, aby tam nezatekla voda, ale aby nedocházelo ke srážení vzdušné vlhkosti, proto se do venkovních rozvaděčů s elektronikou instaluje hygrostat a topení. Riziko poškození sníží i ošetření elektroniky. Pokud není od výrobce, tak by mohl pomoci nějaký sprej, např. NANOPROTECH Electric, ale to už je jen tip, který jsem sice vyzkoušel, ale garantovat účinnost nemohu.


   
ReplyQuote
Share: