X
Forum

Forum

Nefunkční Extension
 
Notifications
Clear all

Nefunkční Extension

4 Posts
4 Users
0 Likes
930 Views
(@mirek_b)
New Member
Joined: 3 years ago
Posts: 2
Topic starter  

Ahoj, 
nenapadá mě, kam se ještě obrátit, tak to zkouším zde. 🙂

V rámci úklidu v rozvaděči jsem rozebral kompletní Loxone instalaci a postupně ji kabeloval zpět. Jeden z Extension se ale nechce načíst. Respektive, při zapnutí (a předchozím propojení přes Loxone link) bliká červeně a postupně sejme kompletní komunikaci na Lox linku, takže sejme úplně všechny další extensiony. 

Když ten Extension není pod proudem, Lox link normálně funguje a je jedno, zda je konektor do toho Extensionu strčený nebo ne. 

Zkusil jsem ho dát i na jiné funkční konektory (Lox link i napájení), ale pořád se to chová stejně. 

Dle týpka z Loxone podpory jsem špatně propojil země, případně poslal 24 V do Lox linku, ale to jsem neudělal. Prý se to dá poslat na analýzu do Rakouska za cca 20 €, ale jinak mi s tím nepomůžou. 

Bohužel, všechno jsem to vykabeloval právě na Extension a neumím si představit, koupit místo něho Relay a DI, protože se mi za to nechce vyhazovat peníze a hlavně, do toho rozvaděče se mi to popravdě ani nevejde (nehledě na tu kabeláž...).

Máte s tím nějakou zkušenost? Že by nějak takhle mohl odejít Extension, že by po opětném připojení nenaběhl?

Mirek

This topic was modified 3 years ago by Mirek_B

   
Quote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

Zkoušel jsi měřit odpor sběrnice?

https://www.loxone.com/cscz/kb/diagnostika-extensions/


   
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
 

mas na konci ten 120ohm odpor?


   
ReplyQuote
 MiH
(@mih)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 35
 

Ahoj, stalo se mi něco podobnýho, u nefunkčního extensionu dost topil čip na loxlinku. Objednal jsem na Ali, vyměnil a extension jede...

IMG 20210830 184332
IMG 20210830 191255

 


   
ReplyQuote
Share: