X
Forum

Forum

UDP DMX - arduino
 
Notifications
Clear all

UDP DMX - arduino

25 Posts
7 Users
0 Likes
5,251 Views
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

Tyto primo neznam,nicmene predpokladam,ze tady pri signalu dmx Ti bude adresa DMX jen svitit,je to tak? Nebo Ti adresa problikava s --?

Jakou mas nastavenou adresu a jaky upd prikaz posilas?

Edit: koukam ze to je skydance,ty mam taky,takze pokud mas spravne kabely a program v arduinu,dmx adresa bude stale svitit. Pokud nesviti=problem s kabelazi/programem


   
ReplyQuote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
 

@david-pr

Pokud jsou zaplé a není arduino v síti, tak dekodery problikávají a LED pásky svítí "bílou".  Pokud připojím arduino na kabely, tak dekoder svítí pořád a LED pásek zhasne.

V současné situaci mám zapojené 2 ks dekoderů. Kanály mám nastavené na 1 a 4. Příkaz přímo z loxonu jsem zkoušel vždy, které začínalo na "DMXR4"

Zkoušel jsem ty příkazy posílat přímo na dekoder (příkazy uvedené ve zkušebním protokolu - testu), co jsou v tom návodu a stejně se nic nestalo. 

 

Teď jsem přehrál arduino, zítra vyzkouším zase, zda se něco nezměnilo.

 

Díky moc za ochotu!


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

Nastav 1 a 5(kazdej z nich ma 4 kanaly,takze prvni 1-4 druhy 5-8)

Zkus nejdriv DMXP1 a na prvni s adresou 1 dej pasek nebo bodovku,nasledne posli dmxp1#100#1


   
ReplyQuote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 97
 

@david-pr

Konečně se povedlo. Bylo tam víc věcí dohromady, každopádně určitě nejpodstatnější věc, že jsem měl špatně ten DMX dekoder nastaven na 4, ale 5 bylo správně - myslel jsem, že mám odpočítávat jen používané kanály. 

Komunikace přímo z UDP senderu mi nefunguje přímo na dekoder - nevím proč....

Když jsem to opět vyzkoušel z Loxonu a znovu prošel všechno nastavení, tak při neúspěšných pokusech jsem ze zoufalosti za ip adresou změnil na dvojtečku před portem - když jsem vrátil lomítko a znovu ze zoufalosti vyzkoušel, začalo reagovat. 

Každopádně ode mne velký DĚKUJI! Jdu zapojovat další kontrolery, nicméně se chci zeptat, jestli máš vyzkoušeno, že dekodery musí být v serii, nebo můžou být část paralerně a část v serii? Část dekoderů mám na půdě a jsou asi dvě místa, která musím napojit z rozvaděče.  Pokud musí být do serie, budu muset ty na půdě vždy posunout na poslední místo!


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

Na chate mam kombinaci,takze to jde,ale nemám to na moc velkou vzdálenost. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@david-pr Je to 485, tam sa pocita s kilometrom dvojlinky v zarusenom prostredi. Nejaka hviezda z rozvadzaca na pudu nemoze byt problem, ked do hviezdy funguje napr. take 1wire, coz je archetyp od zaciatku zle navrhnuteho rozhrania.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Podporuje ten SW aj RGBW ? Ak som dobre pozeral tak v navode to nieje.


   
ReplyQuote
(@honzab)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 15
 

Panove prosim vas, kde vezmu ty virtualni vystupy? Na obrazku je u virtualnich vystupu Virtuelle Ausgange -> DMX Controller, ale kde toto vezmu? 

 

dik moc.

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@honzab nechapem celkom otazku, ale sak nastavys sa na virtualne vystupy, das vytvorit virtualny vystup, vyplnis IP (ako to je UDP tak pred IP /dev/udp/), potom vytvoris virtualny prikaz a vyplnis instrukciu pri zapnuti (cotam dat je v navode myslim)


   
ReplyQuote
(@honzab)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 15
 

@smotek7 Jasny, uz to mam:) Dekuji moc.


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: