X
Forum

Forum

Trojcestny ventil -...
 
Notifications
Clear all

Trojcestny ventil - čerpadlova skupina

5 Posts
2 Users
0 Likes
566 Views
(@lukino2401)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 13
Topic starter  

Pozdravujem. Zaujíma ma ako ste riešili reguláciu teploty vykurovanej vody do podlahového kúrenia. Používam domiešavaciu čerpadlovú skupinu so servopohonom, čidlom teploty 1wire  na výstupe a blokom v configu "zmiešavací ventil".

Mám teda otázky.

- kde je najlepšie umiestniť senzor teploty

- aký časový interval ste zvolili "S"

- ako ste nastavili parametre "kp" a "ki"

Prípadne ako vyzerá štatistika, ako je to regulované, ako dlho trvá zregulovanie, či teplota vody nekolíše.

Vopred vám ďakujem.


   
Quote
(@maros2s)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 6
 

Senzory teploty  1 do vystupu aku nadrze alebo na vystup z kotlu

                        2 na vystup kazdej zmiesavacej skupiny  

                        3 vonkajsi pre equitermicke regulovanie vykurovacej vody

                        4 do kazdej miestnosti kde mate loxone hlavice

S zatial 0,8  - Toto sluzi na equitermiku z vonkajsou teplotou - cim chladnejsie vonku tym horucejsia vykurovacia voda.

Na cidla  _1wire_  veľmi rýchlo zabudnite . Ich kazivosť je vysoká a nie sú vhodne na kritické použitie , kde by sa vám pri ich zlyhaní niečo poškodilo !!!

Pouzite radsej PT100 alebo PT1000 cidla cez prevodniky  PT100/0-10V na analogove vstupy loxone.

 


   
ReplyQuote
(@maros2s)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 6
 
SharedScreenshot2
SharedScreenshot1

   
ReplyQuote
(@lukino2401)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 13
Topic starter  

@maros2s 
Paráda. ďakujem za odporúčanie. to sa dá ešte zmeniť. mám však ešte otázky.
- Na čidlá používate jímky alebo ich máte iba prisadené na rúru/koleno?
- požadovanú teplotu vody mi vypočítava blok "inteligentné ovládanie teploty" na základe požiadaviek z daných miestností a vonkajšej teploty. je lepšie riešenie to počítať priamo pomocou svojej ekvitermickej krivky?
-otázku mám ešte na parametre bloku zmiešavací ventil a ako vyzerá priebeh teploty na výstupe, na ktoré som sa pýtal v prvom príspevku (časový interval ste zvolili "S" parametre "kp" a "ki").


   
ReplyQuote
(@maros2s)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 6
 
Posted by: @lukino2401

@maros2s 
Paráda. ďakujem za odporúčanie. to sa dá ešte zmeniť. mám však ešte otázky.
- Na čidlá používate jímky alebo ich máte iba prisadené na rúru/koleno?
- požadovanú teplotu vody mi vypočítava blok "inteligentné ovládanie teploty" na základe požiadaviek z daných miestností a vonkajšej teploty. je lepšie riešenie to počítať priamo pomocou svojej ekvitermickej krivky?
-otázku mám ešte na parametre bloku zmiešavací ventil a ako vyzerá priebeh teploty na výstupe, na ktoré som sa pýtal v prvom príspevku (časový interval ste zvolili "S" parametre "kp" a "ki").

používám jímky s 1/2ˇzavitom z aliexpresu.

Rovnako aj čidla PT100 do tých jímiek s tienenym kablom a aj prevodniky na 0/10V.

Parameter kp a ki mam standartne prednastaveny a zatial mi vyhovuju.

Ja pouzivam AKU nadrze v ktorych mam max. 90 stupnov zregulovanych na max. 70 stupnov pre radiatorove kurenie.

Vy v podlahovke to mate obmedzene na nejakych max.40 stupnov + primesi proti bakteriam vo vode.

K bloku inteligentne ovladanie teploty po poklepani nan musite priradit bloky inteligentnej regulacie izbovej teploty na ktore su pripojene termohlavice loxone a pod.

SharedScreenshot4
SharedScreenshot3
This post was modified 1 year ago by maros2s

   
ReplyQuote
Share: