X
Forum

Forum

Loxone zobrazení ak...
 
Notifications
Clear all

Loxone zobrazení aktuálních hodnot ze senzorů

27 Posts
7 Users
5 Likes
1,192 Views
(@pscomar)
Active Member
Joined: 5 months ago
Posts: 15
Topic starter  

Zdravím chlapi,

 potřeboval bych poradit, jakým nejjednodušším způsobem zobrazím teplotu místnosti v loxone webovém rozhraní?

Marně už nějakou chvíli laboruji, jakým způsobem vypisovat hodnoty z teplotního senzoru (prosté zobrazení hodnoty, v tomto případě teploty). Můžu k tomu použít nějaký funkční blok nebo virtuální hodnoty?

Moje konfigurace - mám loxone miniserver první generace, k tomu tree extension a na ní připojený loxone touch tree, který má integrovaný senzor teploty/vlhkosti?

Dokážu tyto hodnoty vyčíst/zobrazit (teplota/vlhkost) nebo slouží pouze jako vstup pro další logické operace?

Případně, jaký senzor byste použili (máte zkušenosti) pro monitorování venkovní teploty? Dohledal jsem nejzákladnější 1-wire DS18B20 senzor...

Co se týče GUI webového rozhraní? Dá se nějak způsobem konfigurovat, tak jako např. HMI u PLC?

V případě, že to je stupidní dotaz, tak se předem omlouvám.

 

Děkuji za reakci.


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Virtuální status napojíš na tu hodnotu v Configu a zaškrkneš, že se má blok zobrazit ve Vizualizaci.

Nezapomeň správně vyplnit Kategorii a Místnost.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Já na většinu věcí používám 1-Wire čidla z Aliexpresu. Mám je uvnitř i venku. Tam.kde mám na Extensionu volné vstupy 0-10V používám PT čidla s převodníkem taky z Aliexpresu. 

Na střeše mám meteostanici ME13 viz jiné vlákno.


   
ReplyQuote
(@pscomar)
Active Member
Joined: 5 months ago
Posts: 15
Topic starter  

@kobra23 Super, děkuji za info. Už jsem to rozchodil.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Ptej se na cokoli. Je to lepší než se trápit. Je zde velká komunita, kteří ví.


   
ReplyQuote
(@pscomar)
Active Member
Joined: 5 months ago
Posts: 15
Topic starter  

@kobra23 Perfektní. Máš nějaké doporučení na CO2 senzor, ať už u Ali* nebo místních dodavatelů?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Mám od člověka co tu kdysi byl a vyráběl je pro uživatele. Bohužel už nekomunikuje. Byly reklamace a on to nějak neřešil.

Pokud jich nepotřebuješ hodně a máš Tree, tak bych šel klidně do Loxone. Za ty starosti s jinými to nestojí.


   
Vladiczek reacted
ReplyQuote
(@stanislav-staud)
Eminent Member
Joined: 5 months ago
Posts: 28
 

Ahoj, 
dělám si pro sebe senzor CO2 (+teplota, +vlhkost). Pokud bude zájem můžu jich udělat více. Zatím s rozhraním modbus, později i 1wire (pouze CO2). Napájení 9-30Vdc, postaveno na SCD30.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

A cenu už víš?


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Jo, ja byl jeden z tech, co mel Naryany Modbus CO2 postavene nad SCD30. 

Postupne vsechny odesly do kremikoveho nebe.

Vzal jsem z nich SCD30 pichnul na Wemos Mini D1 nebo jak se to jmenuje a trada, reseni za cenu SCD30 + 100,- funguje uz spolehlive vic jak 2 roky. 


   
ReplyQuote
(@stanislav-staud)
Eminent Member
Joined: 5 months ago
Posts: 28
 

@kobra23 Tu budu vědět kolem vánoc.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

@l-adamek Mám také jeden a stále funguje, ale je to tuším v.2 na tu v.1 tu mám někde plošňák ale než sem to nasadil udělal v.2 a ta už se dočkala nasazení.

Ty jsi měl jaké verze?


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

@Pavel mel jsem v.2. U vsech odesel ten jeho plosnak. SDC30 fungovaly, tak jsem je vyuzil.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

oka, tak aspoň vím co dělat když se odmlčí 😉 


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 

@kobra23 Dal bys prosím odkaz na PT čidla a převodníky z ALI? Můžu samozřejmě googlit, ale budu rád za ověřené produkty, které měří pokud možno přesně.. Díky.


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: