X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Statistiky

8 Posts
4 Users
1 Likes
1,309 Views
(@osemmler)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 9
Topic starter  

Zdravím,

doufám, že neduplikuji již existující topic. Jestli, ano, tak se omlouvám a prosím o odkaz... 🤐 

Rád bych vzhledem k rostoucím cenám energií udělal analýzu spotřeby našeho domu. Znamená to sběr množství dat a jejich následný rozbor (aktuální spotřeba energie, informace o zapnutých spotřebičích, výkon FVE, ...). Mám v plánu použít NodeRed - ukládání dat do obyčejných CSV souborů a analýza ex post. Dříve než se do toho pustím, tak se radši zeptám, jestli mi nedoporučíte něco, co by ulehčilo moje snažení?

 

Díky za každou radu.


   
Quote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Primo z Loxone ukládám do InfluxDB, vizualizují pomocí Grafana. Zdá se mi to lepší řešení než pomocí noderedu.


   
Jakub reacted
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

Take Influxdb + Grafana. Je to tak jednoduche, primo pres virtualni vystupy v Loxone. Staci na to RPi na SSD.


   
ReplyQuote
(@osemmler)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 9
Topic starter  

Super, díky moc


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Chlapi, sem v tomhle trochu lama. Momentálně používám HomeAsistant, do kterého tahám data z Loxone přes add-on PyLoxone. Funguje vcelku dobře, data se tam ale v základu ukládají do SQLite (v nějakém kratším intervalu). Nicméně možnost InfluxDB add-on tu je také.

Uměli by jste prosím trochu rozvést jakým způsobem v influxu nastavíte co se má ukládat a po jakou dobu.

S Grafanou si pak už nějak poradím 🙂


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Influx, SQLLite atp. jsou jen databaze (uloziste). Ty neridi, jak casto se do nich uklada. 

Co a jak se uklada resis v systemu, ktery data odesila. V idealnim pripade treba Loxone.

Takze zalezi, co a jak casto chces ukladat. Teploty v mistnostech treba v ramci minut, spotreba vody treba po dnech.

Az mi zacne v novem LoxConfigu fungovat blok Programove sekvence, bude to v LoxConfigu vypadat i dobre. Ale jestli chces, muzu poslat jak mam v Loxone reseno ja.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Za nějaký příklad bych byl rád. 

Myslel sem, že z Loxone (třeba přes ty virtuální výstupy nebo http) to leze v intervalech, které si řídí Loxone (popr. při každé změně hodnoty) a ty si pak jen řekneš, že je budeš ukládat co 60sekund.

Tedy jestli to chapu dobre, tak ty sis influx na začátku jen nainstaloval, vytvořil databázi a účet a pak už se o něj nestará? Ukládá dát řešíš z Loxone a vyčítá i z Grafany? 


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

Kazdy virtualni vystup ma svuj parametr Interval opakovani, ten si nastavis jak chces. Priladam screenshot (vymazal jsem nazev me databaze, i kdyz je to asi zbytecne). V mem pripade je to http, ale lze i udp, da se zde na foru najit skvely prispevek jak nastavit spojeni s influxdb. Ja opravdu nastavil jen spojeni, takze mi z Loxone lezou data, jinak je vsechno default. O nic se cca 9 mesicu nestaram.

2021 11 06 211631

 edit: doporucuju si procist toto, krasne popsano: https://www.vodnici.net/community/postid/24897/


   
ReplyQuote
Share: