Forum

Forum

Notifications
Clear all

Loxone SD karta

13 Posts
6 Users
0 Likes
1,192 Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3060
Topic starter  

Zdar,

tak uz i pro mou SD kartu si prisla zubata. Dneska rano barak vytuhly a po restartu Loxone jen probliknuti zelene diody a zas vypnuti.

Narychlo sem nahodil zalohu z toho co se mi zalohuje automaticky, ale mam to na nejake cinske karte z Aliexpresu, takze necekam moc dlouhou zivotnost ;-).

Ktere karty ted doporucujete do Loxone koupit, aby to neco zas vydrzelo? Pripadne neni uz nejaka alternativa, jak tam pres redukci pichnout nejaky ssd disk nebo neco, co aspon trochu neco prezije? 😉

 

PS: Jo, a ma smysl tu kartu zkusit naformatovat a dat ji tam zpet? Kdyz ji dam do PC, tak se normalne hlasi, dokonce i image se mi z ni povedlo udelat. Ale ani po prekopirovani na jinou kartu z toho Loxone nenajede


   
Quote
Topic Tags
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3060
Topic starter  

Hm a jeste jeden dotaz, mate nekdo vysledovano, jak presne obnovit statistiky? Mam cely image loxone file systemu, ale kdyz sem tam ted nahral jen ty soubory se statistikou, tak nacitaji jen nektere a jine ne.

Driv sem takto uz jednou obnovoval a slo to v pohode. Vypada to, jak kdyby se musel kazda statistika nejprve nacist/aktivovat poprve z loxone a az pak tam jde nahrat ta zaloha.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3060
Topic starter  

Tak nevim, karta je zrejme normlane v poradku, pres servisni menu sem ji normalne celou pres sd ctecku stahl

(kdyby nekdo hledal: https://www-loxwiki-eu.translate.goog/display/LOX/Datenrettung+von+der+SD-Karte?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=nui)

stejne tak Analyze nevraci zadne chyby. Ale pritom karta nebootuje


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3060
Topic starter  

Tak snad vyreseno, pokud bude cas, udelam nejaky clanek


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Já kartu taky nedávno musel měnit, Loxone normálně žil, ale nezapisoval statistiky.

Mám nějakou industrial Kingston, je to asi lepší než klasika, ale SLC karta to není.


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

Ja se statistik na SD vyhybam jak cert krizi, vse jde do Influxdb (RPi4 na SSD disku). Ale take budu muset vytvorit nejakou zalohu a zaskolit zenu, jinak me popravu zabije, az se vypne barak 😆

edit: Jinak ted objednavam Samsung Pro Endurance 32GB, tak schvalne...


   
ReplyQuote
(@canbus)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 10
 
Posted by: @l

Tak snad vyreseno, pokud bude cas, udelam nejaky clanek

Koľko rokov tá SD karta v systéme slúžila ?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3060
Topic starter  

@jakub no ja je mam nastavene na mensi frekvence, zaroven ale proste nechci mit vse nekde externe a zrovna ten komfort podivat se v chytrem dome na statistiku mi prijde jako zaklad.

samozrejme se da udelat grafana a nevim co, ale k cemu pak vlastne ten loxone mame, kdyz nam bokem bezi NodeREd, Mqtt, Zigbee, vselijake mustky a Loxone ve finale vlastne nic nedela.

Sere me to. Misto aby tam dali dementi ssd disk.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3060
Topic starter  

@canbus necelych 5 let

A statistiky maji jen cca 150MB, takze zadna velka hromada. vse mam vetsinou na hourly base, nic mensiho nedavam.


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@l Je mi jasne, ze o te problematice vis, ja ale Grafanu potrebuju (mam toho hodne) a z mobilu se na to stejne divat nebudu a Loxone statistiky mi nevyhovuji.

V prumyslu je dobrym zvykem mit historian mimo PLC/Controller. Jestli funguje zminovana redukce, tak bych do ni sel hned, vypadek domu pri nepritomnosti je docela nocni mura.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3060
Topic starter  

@jakub no prave ze takova redukce zrejme furt neni, to mne stve.

ad ta grafana, zrovna toto sem chtel mit in-app no. a porad se mi to externe resit nechce. takze holt obnova karty a jedem zas 4roky


   
ReplyQuote
(@cyklonit)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 93
 

@l

Ahoj, problém si vyřešil? Dnes jsem chtěl psát na loxone kvůli kartě, jak to vyřešit. Jestli koupit od nich, nebo jestli  koupim pSLC kartu na zkoušku a vyřeší to problém. 

Nám padá elektrika ca 2x měsíčně. Po výpadku nenabootuje. Loxone naběhne pouze poprvé po obnově karty, jak na původní kartě, tak i na nových standartních kartách. Naučil jsem manželku měnit kartu, přesně řeším problém, že jsem 4 týdny mimo domov. 

Tedy jestli ti po restartu loxone znovu naběhne. 

 


   
ReplyQuote
(@hl-jarda)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 48
 

Ahoj,
zkusím navázat na téma obnovy statistik.
Poslední dobou se mi stávalo, že se statistiky pomalu načítali. Bylo to trochu otravné, ale nic co by se nedalo vydržet. Až jsem zaznamenal, že část statistik není dostupná.
Statistiky se dál normálně načítají, ale starší než např. říjnové nejsou dostupné.
Pro jistotu jsem vyměnil SD kartu.
Rychlost načítání se o hodně zlepšila, ale teď vymýšlím jak obnovit ty statistiky které nejsou dostupné od určitého data. Zálohy samozřejmě mám, ale nemá někdo zkušenost s tím jak obnovit pouze část chybějících dat?

Díky za radu,

 

J.


   
ReplyQuote
Share: