Forum

Forum

SMS brána pro Loxon...
 
Notifications
Clear all

SMS brána pro Loxone

67 Posts
17 Users
6 Likes
10.4 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

@dusanmsk: che che ;-))) Tak to mozna o tech diodach popremyslim taky 😉

Ad pes, my ho mame zavreneho kdyz nejsme doma, a kdyz sme doma, tak je stejne tak lina, ze si ohrejva pupek na terase misto aby hlidala 😉


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 
Posted by: L

jenze to porad znamena sahat pro mobil behem rizeni 😉

a dálkový ovladač k pojezdové bráně by ti nestačil? Napadají mě jen dva dlvodu proč ne

1) dosah dálkového ovladače

2) (ne)systémové řešení 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

no asi nejpohodlnější je otevření vrat pomocí hlasového ovládání v autě. To je jasné. 

Mimochodem tento týden jsem doplnil vrata o infra-závoru a dnes jsem narazil na první problém. Ráno po otevření vrat, jsem zjistil, že infrazávora stále detekovala překážku. Až po nějakém čase jsem zjistil, že sluníčko svítilo v úhlu, který způsobil detekci překážky. To jen pro zajímavost. 🙂 Stačilo abych vytvořil stín, a vše bylo OK. Takže asi budu muset vyrobit stínítko pro IR sensor. Foto přiložím zítra, protože teď už se mi do garáže nechce 🙂


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

aha, rozumim 🙂

no ja mam telefon tak nejak (bohuzel) furt u sebe. v aute mi lezi v kasliku u prave ruky, takze rychlejsi uz by byl fakt jen dalkovej ovladac, kterej ale zas nejspis nepojede na takovou vzdalenost aby se brana pohodlne cela otevrela


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 
Posted by: koldavideo

no asi nejpohodlnější je otevření vrat pomocí hlasového ovládání v autě. To je jasné. 

Mimochodem tento týden jsem doplnil vrata o infra-závoru a dnes jsem narazil na první problém. Ráno po otevření vrat, jsem zjistil, že infrazávora stále detekovala překážku. Až po nějakém čase jsem zjistil, že sluníčko svítilo v úhlu, který způsobil detekci překážky. To jen pro zajímavost. 🙂 Stačilo abych vytvořil stín, a vše bylo OK. Takže asi budu muset vyrobit stínítko pro IR sensor. Foto přiložím zítra, protože teď už se mi do garáže nechce 🙂

Ked ti to detekuje aj slnko, co to je za senzor?
Skus vymenit primac vysielac ak to kabelaz dovoluje.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Je to přijímač a vysílač v jedné krabičce a na druhé straně odrazka.

https://www.aliexpress.com/item/LPSECURITY-2-5m-5m-5-5m-garage-sliding-swing-Gate-Door-Opener-Reflective-Infrared-Photocell-infrared/32848465162.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dZyNcv4

Možná bude stačit stínítko, nebo montáž na vhodnější místo.


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

Zdar všem,

udělal jsem návod na zprovoznění GSM modulu a jeho integraci do Loxone. Postavené na Raspberry Pi a USB modemu od Huawei.

https://www.vodnici.net/wiki/gsm-modul-integrace-do-loxone-pres-udp/

Enjoy.


   
msk, Pavel and l.adamek reacted
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Na navod doporucuju vsem mrknout. Je opravdu moc pekne udelany. Jeste jednou diky!


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

super, ale asi si to necham na podzim 😉


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Vďaka za návod budulinek

Ja som 3G modem predčasom skúšal na Pi 3B+ kde sa mi stalo, že po určitom čase Pi vytuhlo a musel som ho reštartovať. Pritom som ho mal na 3A zdroji, takže odberom by to byť nemalo.

Tebe to beží stabilne?


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

Mě to běží stabilně. Zkoušel jsem už dva různé modemy a žádné problémy jsem nezaznamenal.

Ale já v Neuronu nemám standardní OS, ale "UniPian" - tedy Raspbian, který byl upravený na míru Neuronu.

Když připojíš modem k Raspberry, tak se zaregistruje vícero zařízení. Nejenom samotný modem, ale i virtuální CD mechanika a možná i něco dalšího (třeba můj USB modem má i slot na SD kartu). Takže problémy nemusí dělat samotný modem, ale třeba tyto zařízení. Někde na netu kolují návody, jak tu virtuální mechaniku vypnout. Můžeš to zkusit. Ale je to jenom hypotéza, co mě teď napadla, problém může být klidně v něčem jiném...


   
ReplyQuote
(@salwator)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 47

   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

@salwator ne, ale je to super napad a fungovat to urcite bude. IMHO mam ale pocit, ze ti bude chybet ten druhej smer... tzn ze skrz to neodeslel nic do telefonu (alam, cidlo, cokoli)...

pokud ti teda o to jde?

na otvirani brany to bude samozrejme stacit a je to urcite jednodussi nez RPI s USB 3G stickem a UDP virtualnima IN/OUTama


   
ReplyQuote
(@salwator)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 47
 

ano, chcel som to len na otvaranie brany. mal som totiz povodne dvojkridlovu branu s plechom, motory som dal dokonca silnejsie ako mi bolo odporucane a pri silnom vetre to nemali sancu otvorit- popri susedovom dome sa spravil taky prud vetru ze som to nemohol niekedy ani s motorom utlacit aj ked som mu pomahal rucne.

tak som vyhodil branu, cele poprerabal- branka na opacnu stranu atd. a dal posuvnu samonosnu. ta nema s vetrom problem, ale dost dlho sa otvara. este som nezistoval ci to nahodou neni kvoli tomu ze tam neni fotobunka, alebo majak ako akysi "bezpecnostny prvok" a preto ide pomalsie. ked som zbadal tuto temu tak ma napadlo ze v najhorsom skusim takyto door opener...


   
ReplyQuote
(@liomajo)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 5
 

Zdravim Vas kolegovia, na ovladanie tej brany jej mozne pouzit napr. tento univerzalny vysielac do auta:

https://www.jablotron.com/sk/produkt/univerzalny-vysielac-ovladac-do-vozidla-249/

a ak mate napr. Jablotron 100 tak prebliknutim svetiel prenos do alarmu resp. vhodneho prijimaca a nasledne otvorenie. Celkom fajn vec. Len zas ziarovky v aute😀😀.

Inác toto fórum má naozaj silný obsah a dakujem za veľa inšpirácií. 

Novy člen 

Marián Lio.


   
ReplyQuote
Page 4 / 5
Share: