X
Forum

Forum

SMS brána pro Loxon...
 
Notifications
Clear all

SMS brána pro Loxone

67 Posts
17 Users
6 Likes
10.7 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Omlouvam se, mam to jen z telefonu, tak jsem to nečetl cele 🙂


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 
Posted by: L

Nevis, jestli pres toto reseni jde i prijem hovoru?

 

 

Potvrzuju, že funguje i přijímání hovorů a SMS:

GSM

Při každém zazvonění ti to zahlásí RING a dozvíš se i volající číslo.

^CEND znamená, že jsem to típnul na telefonu, ale jde samozřejmě hovor položit i na druhé straně v Node Red.

+CMTI: znamená, že přišla SMS (do úložiště SM na pozici 0)

Dalšíma příkazama si ji můžeš přečíst, návod tady:

https://www.smssolutions.net/tutorials/gsm/receivesmsat/

Akorát dávejte pozor na to, že GSM modul vytvořil celkem 4 sériové porty, ale příchozí hovory a SMS se oznamují jenom na jednom z nich ( ttyUSB1 ).


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 
Posted by: koldavideo

Je to jednodužší než vyhledávat v menu otevření vrat.

 

Tohle je mimochodem obrovský FAIL na straně vývojářů Loxone aplikace. Očividně netuší, že v Androidu existují věci jako widgety nebo záložky. Všechno by bylo jednodušší, pokud by sis mohl na plochu Androidu mohl hodit widget nebo záložku, kterou by se ta vrata otvírala...


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Hmm... takže v autě použijí hlasové ovládání “volej vrata” a nemusím nic hledat. Začíná se mi to líbit 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3070
 

@koldavideo Presne tak, tam to cele smeruje 😉

@budulinek No, tam je tech failu vic. K tomu pridej to, ze neumi https, ze zabezpeceni u nich stoji za vyliz****, atd. Takze naprimo pres loxone by to bylo stejne slozity.

Kazdopadne diky za otestovani a potvrzeni. touhle cestou pujdu.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

panove, vy fakt realne potrebujete vic nez 4 fast action (mam iOS)? nez nekam volat mi fakt prijde rychlejsi si dat funkci do Favourite (kdyz uz teda 4 na touch nestaci)

prijde mi trosku zvlastni zprovoznovat neco jako volani telefonem, proto jsem si koupil loxone abych todle nemusel resit 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3070
 

Jak pri prizeni aktivujes fast action? Moje auto jeste nema propojeni s mobilem (nejakej ten carphone nebo jak se to jmenuje), takze by to znamenalo lovit do telefonu


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Myslíš tím CARPLAY nebo ANDROID AUTO? Jenže stejně se musím nejprve připojit k VPN. Jedině vytvořením dávkového souboru, nebo tak něco.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3070
 

no, to je dalsi vec. ze by musela bezet nonstop VPN, jenze to pak zas zere vic baterku. Proste hlasovy vytaceni v aute je o dost pohodlnejsi


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No už se to tady někde probíralo, jestli jde udělat na telefonu nějaký dávkový soubor? Nevím ale myslím že to na Iphone nejde. Takže zatím zůstává varianta pomocí prozvonění. 

Kdysi dávno jsem si dal na dálkové světla relátko, kterým jsem spínal dálkové ovládání vrat. Stačilo bliknout dálkovým světlem a už to fičelo 🙂


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 
Posted by: koldavideo

No už se to tady někde probíralo, jestli jde udělat na telefonu nějaký dávkový soubor? Nevím ale myslím že to na Iphone nejde. Takže zatím zůstává varianta pomocí prozvonění. 

Kdysi dávno jsem si dal na dálkové světla relátko, kterým jsem spínal dálkové ovládání vrat. Stačilo bliknout dálkovým světlem a už to fičelo 🙂

Toto má v nabídce Jablotron -ovládání např. pojezdové brány nebo garáže probliknutí dálkovými světly...


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3070
 

probliknuti je pro mne uz pozde. vjizdim z ulice a potrebuju, aby se brana otevrela trochu vic napred. Aby kdyz dorazim, tak sem mohl rovnou vjet.

Takze by to musela byt bud nejaka LoRa vysilacka, nebo prave ten GSM


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
Topic starter  

Já bych to řešil tak, že bych na routeru otevřel jeden port, ten hodil na nějakej mini (třeba webovej) server. Co si pošlete, nebo jak si to uděláte, záleží na míře požadovaného zabezpečení. Pokud server přijme zprávu daného formátu (heslo, příkaz), tak pošle do Loxone UDP. Tam si už udělat co bude potřeba - otevřít garáž, rozsvítit, ...

A na Androidu si hodit na plochu widget, kterej požadovanou záležitost odešle. Odemknout telefon a jeden dotyk. Bude toho spousta, co to umožní. V Taskeru to půjde sto-pro.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3070
 

jenze to porad znamena sahat pro mobil behem rizeni 😉


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Tak si napis appku, co podla gps suradnic zisti, ze sa blizis a posle command. Mne to nepride u mna moc uzitocne bo pes.

Inak ja mam na aute v predu 2 IR diody, ktore sluzia na otvaranie brany pomocou nejakej infra sekvencie, ktoru neustale dookola vysielaju (na branu das prijimac, takze sa staci priblizit na dohlad a brana sa otvori). Ma to ale nevyhodu, ze pri stretnuti s policajnym laserom ho to nejak strasne rusi a hlasno to pipa, takze je to v tom pripade potrebne nachvilu vypnut  🤣  😆  😉 


   
Aleq reacted
ReplyQuote
Page 3 / 5
Share: