X
Forum

Forum

Senzor přítomnosti
 
Notifications
Clear all

Senzor přítomnosti

13 Posts
7 Users
0 Likes
1,353 Views
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  

Ahoj

Potřebuji vymyslet v pár místnostech senzory přítomnosti, aby se mě nezhasínaly světla když jsem třeba u PC a nehýbu se. Původně jsem si koupil NFC štítky, ale bohužel Apple nevypadá že by to podporoval a celá rodina jedeme na Apple telefonech.

Loxone nově vyrábí senzory přítomnosti, které používají i zvukové čidla. Nicméně běží vše na Tree a já doma nemám tree sběrnici ale používám 24V čidla a spínače.

Neříkám, že není řešení koupit nový loxone server nebo tree extension, ale ta práce bude masakr a chtěl bych to řešit až někdy příští rok koncem.

Máte nějaký návrh jak toto řešit aby se mě světla nezhasínaly když se nehýbu ?

Už mám uděláno to, že když stisknu tlačítko na zdi, tak se mě prodlouží doba svícení ale i toto je nedostačující.

Děkuji

T.

 


   
Quote
(@cyklonit)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 93
 

Ahoj,

nešlo by udělat bezdrátový kontakt na dveřích, pokud je zavíráš. Když tě zaznamená Pírko po tom co jsou dveře zavřené.

Nemám zatím pir, jen mě napadlo že by to mohlo fungovat. 


   
ReplyQuote
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  

Jako možná nějaká takové věc je řešení ale mám zrovna v pracovně 3 dveře a jedny ty hlavní jsou šoupačky 🙂

Myslel jsem třeba k PIR čidlu připojit ještě nějaké zvukové čidlo na 24V


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Nepomohol by ti ultrazvukovy dlzkomer zo stropu v mieste kde sedis na stolicke?


   
ReplyQuote
(@kully)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 80
 

A proc nestaci pouzivat vypinac ? Jako manualni ovladani


   
ReplyQuote
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  

@smotek7

židli mám obvykle až nad hlavu, to asi není řešení ten distanční senzor

Ale díky


   
ReplyQuote
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  

@kully

Já bych právě chtěl aby fungovalo zhasínání když tu nejsem, docela jsem si na to zvykl ...


   
ReplyQuote
(@kully)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 80
 

@pepe no rikal jsem si, ze kdyz uz prodluzujes tlacitkem interval, tak bys misto toho mohl tlacitkem zhasnout.

Pak me napadlo sledovat aktivitu na pc a treba pri aktivaci sporice obrazovky nebo pri vypnuti monitoru by se mohla otevrit url od loxone, pres kterou by se zhaslo.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

Celkem mě ta touha po dokonalosti automatiky pobavila. Dokud něco nebude číst myšlenky, tak to nebude ono...

Z druhé strany, že já bych to nechtěl neznamená, že je to blbost, takže

- třeba termokamera s detekcí lidí? Trochu overkill, ale co by si jeden nekoupil pro radost 🙂

- nebo teplotní čislo do sedáku židle?

- nebo pokud jde o práci na PC tak Loxone apka pro win to má v sobě, jak je to u macu a jak spolehlivě to funguje netuším

- nebo použít bluetooth scanner, když jsi uvažoval o NFC. BT snad zvládne i nakousnutý jablko.

- pokud uspáváš PC, tak můžeš použít zásuvku s měřením spotřeby

...


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Na detekci lidi po místnostech jsem taky četl že někdo používá např. ESP32 s Bluetooth, ale je to už dost bastlenu to asi trochu pohladit aby to fungovalo jak má.

 

https://circuitdigest.com/microcontroller-projects/ble-based-proximity-control-using-esp32


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Nad tou termo kamerou som kedysi tiez uvazoval.
Uz klesla aj cena cipu co som vtedy pozeral kamera


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

@_petr_ na macu je to úplne stejné. Applikace sa dá použit jako detekce přítomnosti. 


   
ReplyQuote
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
Topic starter  

Ahoj a děkuji za rady.

Nyní jsem udělal takové provizorní řešení. Zjistil jsem že nová Appka Loxone umí pracovat se zkratkama a ve zkratkách je nově i detekce NFC štítku.

Vzal jsem si tedy 2 Loxone NFC štítky  - jeden jako detekce přítomnosti a druhý jako detekci nepřítomnosti. Každý štítek mě spouští zapnutí nebo vypnutí tlačítka - které mě v analogovém výběrovém přepínači vybere hodnotu doby spuštění osvětlení - buď standard co mám na průchod místností nebo dlouhou - dal jsem 1 hodinu pro detekcí PIR čidla (obvykle min 1x za hodinu se pohnu aby mě čidlo zachytilo)

Asi to není 100 procent ale nyní mě to na mojí potřebu stačí. Asi časem stejně přejdu na nový Loxone server s tree sběrnicí a pak použiju Loxone detektory přítomnosti...

Děkuji všem a snad to někoho kdo má Apple i inspiruje 🙂


   
ReplyQuote
Share: