Forum

Forum

Sensibo - ovladani HVAC/klimy  

RSS

elpaso
(@elpaso)
Reputable Member
27/12/2018 8:05 am  

Dobre po-svatkove rano 🙂

dostal jsem od zeny k vanocum Sensibo SKY na ovladani klimatizace a funguje to skvele vcetne integrace s Loxone skrz POST commandy do cloud API.

Sensibo chyta a signaly z ovladace, takze pokud zapnete klimu ovladacem a ne aplikaci tak o tom Sensibo vi (skoro jako bi-directional komunikace 🙂

V loxonu bude jeste potreba vycistat status klimy skrz GET a jejich API aby ovladac/sensibo/loxone vedeli o stavajicim stavu klimatizace.

krasnej 2019!

Kuba

Aleq liked
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Reputable Member
27/12/2018 8:07 am  
Posted by: elpaso

Dobre po-svatkove rano 🙂

dostal jsem od zeny k vanocum Sensibo SKY na ovladani klimatizace a funguje to skvele vcetne integrace s Loxone skrz POST commandy do cloud API.

Sensibo chyta a signaly z ovladace, takze pokud zapnete klimu ovladacem a ne aplikaci tak o tom Sensibo vi (skoro jako bi-directional komunikace 🙂

V loxonu bude jeste potreba vycistat status klimy skrz GET a jejich API aby ovladac/sensibo/loxone vedeli o stavajicim stavu klimatizace.

krasnej 2019!

Kuba

ano, neni to uplne levny... ale na amazon.de se to da koupit i za 79USD obcas...

www.sensibo.com

ReplyQuote
sundevil
(@sundevil)
Trusted Member
13/04/2019 8:11 pm  

Ahoj,

chtel jsem se zeptat zda si nejak pokrocil s api a get?

Mas nejaky maly navod na post?

ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Reputable Member
14/04/2019 11:58 am  
Posted by: sundevil

Ahoj,

chtel jsem se zeptat zda si nejak pokrocil s api a get?

Mas nejaky maly navod na post?

Ahoj, ano - funguje to vsechno jak ma... ziskani statusu pres GET a nastaveni pres POST

ReplyQuote
sundevil
(@sundevil)
Trusted Member
14/04/2019 1:49 pm  

Ja bohuzel nejsem moc odbornik. Slo by poslat nejaky export vyrtualni vstuou a vystupu? Prosim prosim

ReplyQuote
sundevil
(@sundevil)
Trusted Member
15/04/2019 2:24 pm  

Neslo by udelat export tech vystupu? Prosim.   Mam to uz v kosiku a jeste jsme to nekoupil ale pokud posles export tak hned odesilam objednavku 🙂

ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Reputable Member
16/04/2019 5:14 pm  
Posted by: sundevil

Neslo by udelat export tech vystupu? Prosim.   Mam to uz v kosiku a jeste jsme to nekoupil ale pokud posles export tak hned odesilam objednavku 🙂

jakoze neveris, ze to pak pujde? 🙂

Virutalni vstup na status klimy:

https://home.sensibo.com/api/v2/pods/vygenerovane_ID_sensiba?fields=*&apiKey=klic_vygenerujes_na_strankach sensiba

status = "on": \1

cilova teplota= "targetTemperature":\v

stavajici teplota= "temperature":\v

Virtualni vystup na ovladani, pouzivam POUZE na ON/OFF... ale muzes tam poslat cokoli

adresa = https://home.sensibo.com:443

1. zapnutni = /api/v2/pods/ID_jednotky/acStates?apiKey=vygenerovany_API_klic

2. POST zapnuti = {"acState":{"on":true}}

3. vypnuti = /api/v2/pods/ID_jednotky/acStates?apiKey=vygenerovany_API_klic

4. POST vypnuti = {"acState":{"on":false}}

zbytek infa najdes na docu_loxone... hotova vec nema smysl, nic se nenaucis a na vse se budes ptat, takhle dostanes vse dulezite a budes schopen si udelat cokoli dalsiho nejen ohledne Sensiba

Kuba

ReplyQuote
sundevil
(@sundevil)
Trusted Member
16/04/2019 6:45 pm  

Dekuji moc 🙂

ReplyQuote
sundevil
(@sundevil)
Trusted Member
18/04/2019 11:11 am  

No jak se na to divam tak to ma jen zakladni funkce Mam napriklad toshibu a tam mam plazmovy filtr, quite atd a to Sensibo  bohuzel neumi.

ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Reputable Member
18/04/2019 1:53 pm  

umi to vsechno co to naucis... me zakladni funkce naprosto stacej 🙂

ReplyQuote
sundevil
(@sundevil)
Trusted Member
18/04/2019 1:59 pm  

To bys ale mu musel naucit i signaly z dalkoveho ovladace. To umi taky? Protoze jsem to nikde necetl ze bys ten IR mohl naucit i jine signaly. Ono na druhoiu stranu to nejde naucit jine signaly protoze kazdy ovladac na klimu nevysila jeden signal ale hromadu dalsich. Myslim tim ze kdy klimu zapnes a pak chces nastavit teplotu tak v tom signalu kdyz prepnes teplotu je i swing, powr teplota, atd signal. Takze pokud to to IR uz nema v sobe konkretni signal tak ho to nenaucis. Proto ted pouzivam IR od loxone a mam v radiobutnu 16  uz primo nahran konkretni funkci co nejvic pouzivam.   Jen je skoda ze kdyz prepnu na org ovladaci tak se mi to neukaze v loxonu. Prave proto jsem chtel Sensibo.  Ale pokud umi jen zakladni funkce tak je to na nic 🙁

ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Reputable Member
18/04/2019 9:20 pm  

no pokud bude spouzivat i origo ovladac tak to bude asi problem... nejsem si jist, ze sensibo chytne co jsi poslal a zapise to jako aktualni stav... pokud to udelas z aplikace Sensibo tak se to loxone dozvi, protoze vycita stav primo z nej

no, na nic to imho skutecne neni... jedine co je na nic jsou dalsi funkce klimy krom chlazeni a topeni na konkratni hodnotu 🙂 na to HVAC je a na to sensibo imho staci

nicmene feel free s jinym resenim za 100USD!?!? ja nad tim nejakej cas stravil a toto je proste OK, dokonaly to neni... dokonala je jednotka za 1500eur a RS485 do loxonu... have fun 😉

ReplyQuote
Share:

Working

Please Login or Register