Forum

Forum

Grandstream GDS3710
 
Notifications
Clear all

Grandstream GDS3710

18 Posts
6 Users
2 Likes
3,171 Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
Topic starter  

Ahoj vsem,

zalozim nove vlakno, protoze myslim, ze si to ten produkt zaslouzi. Krom vsech standardnich funkcni se mi dneska podarilo rozjet nasledujici:

Wiegand vstup na GDS vezme jakoukoli wiegand ctecku (finger, nfc, rfid, hid, 125khz), zatim skrz wireshard a debug mod se musi chytit hash (cekam na vyjadreni supportu) realneho ID na externi ctecce, toto ID se prida mezi uzivatele GDS.

Nasledne uz na novem FW veskera tyto data zasila GDS skrz HTTP POST ven, mam na to web server, kterej to vezme a skrz UDP posle do Loxone...

naprosta pecka je, ze ted uz se da definovat PIN (SIP cislo) na klavesnici primo v loxone, protoze GDS odesila skrz POST jake-koli vytocene cislo (limit na X digits dle volby) bez nutnosti definovat SIP cislo v user managementu.

Vse pak funguje nasledovne - mam na GDS limit 4 digits na SIP cislo... po zadani 4teho cisla se automaticky vytoci zadane cislo, GDS odesele POST message Sip Dialed 1234, a ja uz si z toho na loxonu udelat virutalni stup na rozeznani prikazu...

Nevyhoda je jedinna - debilni zvuk neexistujiciho SIP cisla na GDS, coz mozna nejak vyresim s Grandstream supportem, kterej je skevelej...

To ze skrz POST to odesila SIP cisla jsem requestoval cca 2 mesice zpet oni to fakt hodily do FW... stejne tak BASIC AUTH pro JPEG, kterej jsem requestoval v lete...

respekt Grandstreamu.

Kuba


   
Vlada reacted
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2192
 

Řečí kterého kmene mluvíš?


   
ReplyQuote
(@merlin99)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 13
 

k GDS3710 aktualny update. Kuba (elpaso) to rozbehal, ja aktualne skusam tiez, a trosku sa s tym jedujem.

Grandstream medzitym vidal novsi FW, ktory ma par veci zmenenych a nie vsetko idea idealne ale napr pristup k MJPEG uz ide aj anonymne, takze netreba na video ani login pre loxone..

Trosku hneva SIP k providerom typu iptel alebo antisip, ale riesim to s GDS supportom.

K lokalne pustenemu asterisku sa po setupe spravnom (je treba specificky format!) GDS pripoji.

Budem updatovat ci sa to podari rozchodit alebo nie.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
Topic starter  

tedy je java script funce do NodeRed ktera prijme POST command skrz HTTP POST  listener v NodeRed, vycucne z data z POSTu a posle skrz payload ven do UDP senderu smer loxone...

ta implementace NodeRed<>HTTP POST je extreme divna, data z GDS totiz nejsou ve VALUE nejake tridy, ale primo se tak ta trida jmenuje, takze je potreba projit rekurzivne vsechny tridy az do stupne 2/3 z celkovych cca 5000 🙂 stim, ze staci hledat MAC adresu GDS, ktera v msg z LogManageru vzdy je

Capture

 

 

var ret;

function HasObjectKey(obj, key) {
return key.split(".").every(function (x) {
if (typeof obj != "object" || obj === null || !x in obj)
return false;
obj = obj[x];
return true;
});
};

function LoopThrough(obj, state) {

if (typeof state === "undefined") {
var state = [1];
}
var level = state.length;

if(level > 3) return;

for (var key in obj) {
if (HasObjectKey(obj, key)) {

if (typeof (obj[key]) === "string") {

//console.log("Object: " + JSON.stringify(obj));
//console.log("[" + level + "] - Key: '" + key + "' - Value: '" + obj[key] + "'");

if (key.indexOf('MAC_ADDR_GDS') > -1) {
console.log("["+ level +"] - Key: '" + key + "' - Value: '" + obj[key] + "'");
ret = key;
}
} else if (typeof (obj[key]) === "object") {
state.push(level + 1);
LoopThrough(obj[key], state);
state.pop();
} else {
//console.log("No objects found..");
}
}
}
}

LoopThrough(msg);
msg.payload = ret;
return msg;


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Ja zvazujem ze kupim obycajne dahue za 2-3k czk, zvonit mi to bude na mobil a tablet na stene, integraciu s loxone asi nevyuzijem, pretoze ho mam za vpn, ktoru nahadzujem len ked nieco potrebujem (takze nemam push notifikacie).

 

 

 


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Muzes dat prosim typ na konkretni model ? Uz mas vybrano ?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Myslim ze VTO2111D-WP


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

OK, vypada dobre, ja bych to jeste rad nakombinoval s otiskama...tam to asi bude s vyberem horsi...


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Zvazoval som to, seriem na to, aj tak vzdy nosim pri sebe kluc od baraku ked idem so psom, takze je to len a ciste na pustenie navstevy bez nutnosti ist fyzicky otvorit branku / pustenie postara na dialku ked nieco vezie nech to necha na terase pod pristreskom.

 

 

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
Topic starter  

ja si nechal na alibabe vyrobit wiegand<>tcp.ip prevodnik a funguje to skvele 🙂 je dokonce dual-channel takze muzu mit 2 ctecky na jeden prevnodik. pouzivam jednu u hlavniho vchodu v kombinaci s MFA (pinem na jinem miste, VENKU!)

jinak GDS3710 funkcionalitu wiegand serveru single-channel zvlada taky, ale v tuto chvili neposila skrz LogManager ID/cislo akceptovaneho otisku (jak jsem popisoval)


   
ReplyQuote
(@merlin99)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 13
 

Tak ja som dobojoval, GDS3710 je na plote. Hodil som nan este striesku co som nasiel niekde od fesaka z Kataru, vytlacena zo siveho plastu, vyzera to  v poho, menej nato plesti a uvidime ako dazd...(niektore revizie HW mali problem s vodou a neboli realne IP66...mikrofon bol myslim problem).

Zvoni mi to cez SIP na loxone (pouzivam interny SIP Asterisk na LoxBerry) takze interne. Viem ale bez problemu zapnut aj vonkajsich SIP providerov co boli menovany, ale kvoli NATovaniu to nechcem robit.

Od Loxone dostanem push notifikaciu aj ked som na GSM, takze ked niesom doma zapnem VPN a mozem vidiet/rozpravat sa, pripadne branku otvorit atd.

Na otvaranie cez RFID pouzijem lokalne DigitalOut GDS napojene na Loxone DigitalInput. Dostatocne riesenie pre mna k spokojnosti.

Niesom macher na kodenie ako elpaso, takze som siel touto cestou, nakolko riesenie kodu a pod ked nieco zmeni jeden alebo druhy sa mi nechcelo. Asterisk v zaklade dokaze rozbehat interne bez problemu ktokolvek:)

Vyrobca sa na moj feedback ohladne doprogramovania posielania UDP paketu miesto SIP vyprdol, ze to by musel neaky oficialny Loxone integrator iniciovat tu diskusiu... Dufam ze dorobia aspon read-only usera pre video , miesto R/W admina - zaspali dobu trosku...

This post was modified 5 years ago by merlin99

   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
Topic starter  

ja na to sepisu navod... snad brzo 🙂 nema smysl pouzivat digiIN kvuli necocemu co se tak "snadno" da resit skrz NodeRed. napisu to jakmile daj do FW to rozpoznavani uzivatelu v Logmanageru a cele to bude uz vicemene kompletni reseni


   
Pavel reacted
ReplyQuote
(@merlin99)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 13
 

kratky update. interkom funguje, este nemam vsetko co som chcel nastavene kedze nedoplnili RFID otvaranie zatial, ale  dufam aj to bude.

s cim bojujem : mam zariadenia od apple a cudne je , ze pri pushovani configu, v appke na niektorom zariadni zrazu chyba audio hovor. SIP je asterisk interny, bezproblemu dostupny atd. Pushnem znova config, alebo dva krat, a zrazu zase vsetky zariadenia maju audio hovor moznost zobrazenu v interkome v app.

Stretol sa s tymto niekto?


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
Topic starter  

ja u Loxone obecne bojuju stim, ze appka na mobilu obcas spatne detekuje jeslti je "uvnitr" nebo "venku"...

tzn ze toto se mi delo do te doby nez jsem si osetril dns fqdn pro vsechny zarizeni na stejna na vnitrni siti i venku (split-dns). jakmile jsem toto udelal tak se loxone appka pripojuje stale na stejny hostname, ktery se ale resolvuje na vnitrni nebo vnejsi IP podle toho kde zarizeni je. toto uz neresi loxone, ale telefon jako takovy...


   
ReplyQuote
 raia
(@raia)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 7
 

Ahoj,

snažím se rozjet GDS3710, ale narazil jsem hned na začátku. Chtěl jsem to napájet přes PoE - UniFi Switch 8-60W ( IEEE802.3af, což by mělo stačit ), ale když nahodím pouze dráty z UTPčka (zelená a oranžová na data, modré spojit, hnědé spojit na napájení), tak se mi akorát rozsvítí modré podsvícení tlačítka zvonku, ale software GSSearch mi GDS3710 na síti nenajde. Zkoušel jsem i zadat do browseru statické IP, které by GDS3710 mělo po nějakých minutách vystavit (192.168.0.160 nebo 192.168.0.168 dle různých manuálů), ale to taky k ničemu nevedlo. 

Fóra a google mlčí.

Nesetkali jste se s tím taky?


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: