Forum

Forum

rs485 -> ethernet
 
Notifications
Clear all

rs485 -> ethernet

137 Posts
15 Users
10 Likes
23.9 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: KaZaN

Tak můžu na to napsat postup, alespoň na to co mi funguje, mně to třeba ráno v půl sedmý říká, ať koukáme vstávat a večer to zkouší v deset utopii ať jdeme spát a podobný kraviny.

To by bylo super 🙂 Já zatím spichtím návod na ten mp3 modul přes RS232. Každé řešení má své výhody  i nevýhody. Pro potřeby smart instalace na chatě bude asi výhodnější řešení přes MP3 modul. Naopak v rodinném domku zase loxberry.


   
ReplyQuote
(@radovan)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 13
 

Můžu tady dát zapojení pro WiFi přes Nodemcu včetně programu a příkazů z Loxone, kdyby někdo chtěl ušetřit trochu času. Používám to i pro signalizaci stavů na Loxone. Prozatím v testovacím režimu.

20181111 094025

   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 
Posted by: Radovan

Můžu tady dát zapojení pro WiFi přes Nodemcu včetně programu a příkazů z Loxone, kdyby někdo chtěl ušetřit trochu času. Používám to i pro signalizaci stavů na Loxone. Prozatím v testovacím režimu.

20181111 094025

To by bylo super, dik!


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

@radovan: Kdybys chtel, dam ti pristup do Wiki sekce, muzes to tam hodit jako clanek spolu se svyma inicialama, pripadne treba odkazem na svuj blog, jestli nejaky mas.


   
ReplyQuote
(@radovan)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 13
 

@L: Přístup mi dát můžeš, asi to bude lepší, než to psát sem, protože toho pár řádků a obrázků bude. Blog nemám, není čas.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

@radovan Super, diky. Prava mas nastaveny, az budes mit clanek hotov, dej publikovat. Ja ho musim napoprve schvalit, dalsi zmeny pak uz jdou bez schvalovani.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 

Tak me to nedalo a jal jsem se zkusil TTS pres Loxberry a kupodivu na prvni dobrou 🙂

RespVoice engine  ma velice slusne zmaknutou cestinu. Zvlada to bezproblemove vkladat do textu analogove hodnoty z loxone. Takze text ve stylu "Dobre rano, dneska je venku xy stupnu" se docela prijemne posloucha.

 


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

@david-pr No jsi šikovnej, uka jak jsi z toho dostal ty stupne prosim, mne se to nejak nepovedlo, vzdal jsem to teda pomerne rychle, ze se k tomu vratim.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 

@kazan

no podle loxwiki jsem si nebyl uplne jistej, ale zadna zakernost se nakonec nekonala.

tts

Analogova pamet, na AI vstup z teplomeru, Tr spoustec(pohybove cislo) a AQ vystup z TTS.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@David : mohl bys udělat pár screenů z nastavení toho pluginu na loxberry?

Něco asi nemám správně 🙁

T2S
loxone
loxone2

Asi mám někde chybu. Možná špatně nastavenou zvukovku na loxberry nebo co?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 

@koldavideo

Koukam na to co mas nastaveno a neprisel jsem na nic, proc Ti to nejede 🙁

lox tts2
lox tts
tts

Mam na Rpi pripojenou i USB zvukovku, primarne jsem to mel na ni, ale i int. zvuk z rpi jede v pohode 🙁 Nemas chybu napr v IP vtom virt. out?? Pripadne kdyz si das v pluginu na loxberry wizard a neco tam napises, slysis to?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No právě v tom wizardu se taky nic nespustí. Napadá mě ještě zkusit novou instalaci 🙁

Mám na něm i plugin squeezelite  player. Stream z LMS serveru přehrává ale při pokusu vygenerovat vstupy/výstupy mi toto neprovede a vyhodí následnou chybu. 

chyba plugin squeezelite player

   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 

zkus v squeezelite playeru nastavit jinou zvukovku, resp spis ji uplne vypnout. Podle me si ji blokuje prave sq player.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 

Ten error pri generovani vystupu pro Lox, to jestli se uplne nepletu, dela prave kdyz mas na vice "mistnosti" stejnou zvukovku.

zkus pripadne smazat ty 2 a nech jen jednu nebo pripoj nejakou USB a nastavit ji pro mistnost.


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

Já mám na tom Loxberry taky i Squeezelite player, pro obojí používám v tomhle případě tu integrovanou lemru zvukovku. Nastavení máš podle mne identický. Ale jestli to nekecá ani v tom wizardu, bude problém už někde na Loxberry. Máš recht, že zkusit čistou instalaci je asi nejrychlejší test. Jedinej rozdíl co mám já je, že mám přimountovanou flashku a ukládám tu cache MP3 na flashku.


   
ReplyQuote
Page 4 / 10
Share: