X
Forum

Forum

rs485 -> ethernet
 
Notifications
Clear all

rs485 -> ethernet

137 Posts
15 Users
10 Likes
24.3 K Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  
Posted by: koldavideo

Tak jsem dnes rozběhl hlasové oznamování a vypadá to luxusně 🙂

Zatím jsem vyrobil oznámení o venkovní teplotě, které se spouští ráno mezi 5-7 hod ranní, při současném rozsvícení hlavního světla v koupelně. Dále pak hlasové oznámení spuštěné patrony v radiátoru. Konečně poslední hlášení je o stavu sauny. Vše je v jedné místnosti (koupelně) plus v mé pracovně. Co nevidět se pustím do hlasového výstupu alarmu v zádveří a garáži. Z jednoho mp3 přehrávače jsem jeden zvukový kanál píchnul ba vstup zesilovače do jedené místnosti a druhý zase do druhé. Zvukový výstup Televize v koupelně (sauně) pak pustím do druhého kanálu stropního reproduktoru (repro od loxone). V zádveří a garáži reproduktory zatím nemám, takže to budu muset ještě nějak vymyslet. 🙂  

a delas to pres loxberry text2speech? na oznam o alarmu po otevreni dveri do zadveri apod by to asi bylo jednodussi skrz bazmek s SD kartou

predpokladam, ze pouzivas RS232 Loxone extension?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

Praveze to robi cez SD bazmek a neloxone prevodnikom. Precitaj cele vlakno.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jak říká smotek7 je to z SD karty pomocí tohoto mp3 přehrávače a tohoto RS232/TCP převodníku. Chystám to hlavně na chatu, kde mi žádný server (mimo miniserveru) asi nepoběží. Easy řešení, které strčím do krabičky od vypínače a zadělám touto krytkou. Mělo by to být opravdu jednoduché. Hlavně mám teď ověřeno, že to funguje. Teď se pustím do loxberry a Text2Speech. Uvidíme co bude jednodušší na nastavování.


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Už se těším na ten návod jak to celé provést, zatím jdu objednat ty komponenty, doufám že v nejbližší době najdeš chlívku to podrobně popsat. 👍 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

@koldavideo ked nadtym tak rozmyslam tak ked mas oznamenie o teplote, to mas nahrate MP3 ky cislic a cez UDP -> RS232 postupne spustas tie MP3 ky?
Pises ze to das do krabicky od vypinaca, cize tam das mini zosilovac a repro?

Lebo ked to das cez loxone zosilovat ako si pisal tak to das do technickej.

To loxberry bude asi jednoduchsie.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ano nějak podobně to mám. Větu skládám z několika mp3-jek, protože jsem to chtěl mít univerzální. Takže můžu hlasem oznámit jaká je teplota venku, v sauně nebo v bojleru či bazénu 🙂 Ke spouštění posloupnosti mp3 souborů používám blok ovládání médií. 

Zatím to nemám v krabičce ale v technické místnosti a výstupy z mp3 přehrávače pouštím do loxone zesilovače. V domě mám v 6-ti místnostech stropní reproduktory, takže zatím to jen tupě pouštím do místnosti kam mám fyzicky připojený vstup zvuku. Chtělo by to matrix audio (ideál 4x4 nebo 6x6) přepínač ovládaný rs232 nebo rs485 či TCP/UDP. Je to ale drahá hračka. Zatím jsem koupil na aliexpressu tento automatický audio přepínač 2xin/1xout a nefunguje 🙁 Tím jsem chtěl hrdwarově přepínat vstup zvuku ze dvou zdrojů do jedné zóny. Bohužel to nejde. V koupelně mám TV, takže když vlezu do sauny tak bych rád sledoval nějaký pořad. Pokud ale přijde hlášení, tak by mělo mít přednost a audio switch by měl přepnout na výstup hlášení. Přesně to jsem objednal ale asi číňan udělal někde chybu.

Takže teď to mám dočasně zapojené tak, že do jednoho kanálu je zapojená TV a do druhého mp3 přehrávač. Když to hraje současně, tak je to samozřejmě na prd. Pokusím se něco najít. 🙂 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ještě bych chtěl doplnit informaci o tom automatickém přepínači co jsem koupil. Automaticky mi zatím nic nepřepíná. Možná je to ale tím, že nepoužívám video cinch. Používám jen audio vstupy a výstupy. Možná ale funguje tak, že reaguje na výskyt video signálu, tedy video sensitive. Nechce se mi to zkoušet, protože neví na čem bych to momentálně vyzkoušel. 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

Co je moc za ten matrix?
co tak takyto

a redkcie HDMI to RCA
Inak existuju nejake mini rele vhodne na prepinanie audio, len to by sa musela vyrobit doska.

Je otazne ci to zato stoji.

 

Naco je tam to tlacitko?
Nepomylil sa cinan a je len manual?

Ked je manual vykuchaj, daj jeden vystup a prepinas programom.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No já těm HDMI-RCA redukcím moc nevěřím. 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

panove,

dnes me napadlo, co na TTS pouzit neco co uz to davno krasne umi... Google Home...

https://cloud.google.com/text-to-speech/

toto bude asi rozhodne fungovat, kdyz bych POSTem dostal z loxonu command do google-cloudu 🙂 pokud to nepujde primo, tak holt pres middle-man-webserver POSTEm a dal jsonem


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

Mne to ale v mobilu nenabízí češtinu. Je tam běžně čeština? Vidím slovenštinu, ale češtinu nějak ne. 

Používám TTS na Loxberry a je to docela pohoda, ale zatím jsem tomu nezvládnul nastavit třeba to hlášení počasí 🔅 resp teploty. Nějak se mi nedaří zreplikovat podle návodu ty proměnné. 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Mě se zatím na loxberry TTS nepodařilo rozběhat 🙁


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

Tak rozbehane to mal @ager. Na predposlednom pive sa ukazovalo video ako to chodi.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tak to je Škoda že jsem tam nebyl 🙁


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

Tak můžu na to napsat postup, alespoň na to co mi funguje, mně to třeba ráno v půl sedmý říká, ať koukáme vstávat a večer to zkouší v deset utopii ať jdeme spát a podobný kraviny.


   
ReplyQuote
Page 3 / 10
Share: