Forum

Forum

rs485 -> ethernet
 
Notifications
Clear all

rs485 -> ethernet

137 Posts
15 Users
10 Likes
24 K Views
(@radovan)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 13
 

Já použil pro vytvoření MP3 produkt acapela. Bohužel je to placené, tak jediná cesta byla odchycením zvuku ze zvukové karty, ale z hlediska kvality českého hlasu to bylo mezi programy zdaleka nejlepší, takže to za tu práci stálo.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Aha, no to co popisuji je převod textu do mp3. Funguje to skvěle. Chtělo by to ale ukládat někam do sdílené složky a ne SD kartu. Takhle je nutné při každé změně vyndat Sd kartu a kopírovat. Výhodou je autonomní provoz a miniaturní rozměry. Celé to dám do instalační krabičky pod vypínačem, kde mám vyvedený i záložní utp kabel přes který je celé zařízení připojené jak do sítě LAN tak k napájení. 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

ja som to mal spravene z
connect one a vmusic2

ale teraz to z Ali komponentov vide odost menej.

na SD kartu pouzi expander robi sa od 10cm
mam natom SD pre MS


   
ReplyQuote
(@radovan)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 13
 

Connect One jsem používal taky, ale postupem času jsem od něj upustil, protože to nastavení třeba jen IP adresy je šílené. Navíc mi pak už nefungovalo propojení přes sériový port a taky to neustále vytahování z patice na desce mě pěkně štvalo. Teď používám NodeMcu s df playerem a spokojenost. Nahrávání na SD kartu mi nevadí, nedělám to často.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tak jsem hned našel první nasazení mp3 playeru a tcp/232 převodníku. 

V zádveří mám volný vypínač, takže šup tam s tím. Momentálně bude vítat každého kdo přijde domů podle čipové karty - (Vítej doma Kristýnko) a stavy alarmu. V koupelně každé ráno v rozmezí 05:00-09:00 hod a současně při aktivaci pohybového čidla, mp3 player přehraje zprávu o tom, kolik je venku stupňů Celsia. takže pokud bude venku pod -20°C zahlásí " Venku je zima jak v Rusku" 🙂


   
Aleq reacted
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Asi na ten mp3 player založím nové vlákno 🙂


   
VitaDDD reacted
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

@koldavideo

Jo asi jo, zni to velice zajimave 🙂 navic presne jak rikas, informace o pocasi v koupelne, je docela uzitecna vec,kterou by urcite zena ocenila.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@koldavideo preco to robis cez MP3 a nie cez loxberry a text to speech?


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  
Posted by: smotek7

Prikladam este to nastavenie prevodnika.

A priznam sa ze teraz nechapem ako to presne funguje., ale funguje je to vyskusane.

nastavenie prevodnik

a toto tedy pouzivas smer loxone-OUT nebo i loxone-IN na ctecky jako to dela Radovan?

fakt nevim jestli je lepsi pouzit wiegand controller s wiegand prvky, nebo rs485 a prevodniky na UDP... oboje je prvek navic. nebo proste vzit vsechny rs485 prvky se stejnejma parametrama a pouzit rs485 od loxonu...


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@Smotek7 : no to je jednoduché. Nakoupil jsem to v době, kdy jsem o loxberry neměl tušení, zároveň ale vím, že na chatě mi určitě žádná malina nepoběží. Takže toto je řešení opravdu za pár korun. Právě jsem to vyzkoušel na Loxone zesilovači a funguje to skvěle. Jediný problém mám s tím rušením zesilovače od Spínaných zdrojů, umístěných pod zesilovačem v jedné skříni. Je to fakt docela velký problém, který zatím neumím vyřešit.  Dále toto řešení je možné vložit do instalační krabičky vypínače a místo vypínače dát reproduktor, takže kdekoli v domě. Samozřejmě ale je řešení pomocí Loxberry daleko elegantnější. 

@Elpaso : Já zatím používám čtečky karet (čipů) od Paradxu, protože mám od Paradoxu i alarm. Má to své velké výhody. Např. to, že čtečka je nezávislá na Loxone ale zároveň mi posílá do Loxone veškeré potřebné informace. Bohužel (nebo také bohudík) používá vlastní systém kódování, což je zároveň i bezpečnější. Nicméně modul ACM12, který slouží v systému paradox jako brána pro přístup (tedy i otevírání dveří, vrat atd...) umožňuje i připojení čteček s kódováním wiegand 26bit. Je to velká výhoda, protože změnou v loxone je alarm naprosto autonomní. Je to ale na delší povídání, třeba u piva 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

jinak mám doma ještě toto. Bohužel jsem ještě nenašel čas to zprovoznit. Je tam jak rs485, tak TCP plus komunikační rozhraní wiegand 🙂


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@elpaso otestovane mam len loxone out
pouzivam na somfy transmiter

 

@koldavideo chapem, ja mam v plane loxberry, ale mam v sufliku ten vmusic2, aj 2x ten MP3 co mas ty.

 

Inak ja som pokukoval po FR 1200 da sa kupit aj tu.

Inak chyba nam tu vlakno co kto ma doma a otestovane. 😀  😀  😀  😀 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No nejlepší je, to co má kdo otestované, dát do wikipedie. Sám ale hledám volný čas 🙂


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

hmhmhm...

tak ja nevim no 🙂 

- vyhonout se dalsi krabicce, znamena investici do "loxone krabicky" rs485

- wiegand ma mnoooohem vetsi vyber na ctecky apod

- controll board co jsem za par desitek dolaru koupil je ok, funguje, ale vlastne se mi to nelibi

- prevodnik wiegand->eth jen na alibabe anebo od papoucha za 3200 🙂 pokud mi reknou, ze se na to da pripojit vice zarizeni na sdileny vstup (nevidim duvod proc by to nemelo jit, kdyz to bude vse w26) tak to bude mozna idealni reseni

samozrejme kdyby byl na RS485 stejny vyber ctecek jako na wiegand tak by to bylo lepsi dat naprimo do loxonu...

jinak ten RS232 prehravac na na MP3 je luxusni... to zacinam videt jako dalsi vec co bych mel naimplementovat


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tak jsem dnes rozběhl hlasové oznamování a vypadá to luxusně 🙂

Zatím jsem vyrobil oznámení o venkovní teplotě, které se spouští ráno mezi 5-7 hod ranní, při současném rozsvícení hlavního světla v koupelně. Dále pak hlasové oznámení spuštěné patrony v radiátoru. Konečně poslední hlášení je o stavu sauny. Vše je v jedné místnosti (koupelně) plus v mé pracovně. Co nevidět se pustím do hlasového výstupu alarmu v zádveří a garáži. Z jednoho mp3 přehrávače jsem jeden zvukový kanál píchnul ba vstup zesilovače do jedené místnosti a druhý zase do druhé. Zvukový výstup Televize v koupelně (sauně) pak pustím do druhého kanálu stropního reproduktoru (repro od loxone). V zádveří a garáži reproduktory zatím nemám, takže to budu muset ještě nějak vymyslet. 🙂  


   
ReplyQuote
Page 2 / 10
Share: