Forum

Forum

RFID authentifikace
 
Notifications
Clear all

RFID authentifikace

7 Posts
5 Users
0 Likes
1,100 Views
(@falda)
Eminent Member
Joined: 3 years ago
Posts: 22
Topic starter  

Zdravím všechny a prosím o radu loxone začátečíkovi s integrací RFID čtečky.

Řekněme, že jsem schopen dostat do Loxonu signál o přiložení RFID karty a přijmout její identifikátor. S čím si ale nevím rady je, jak identifikátor RFID karty spárovat s uživatelem Loxonu a řídit pak další chování. Požadovaná funkcionalita je ta, že např. když se identifikuje osoba A, spustí se světelná nálada pro osobu A. Když se identifikuje osoba B, spustí se světelná nálada pro osobu B apod. V Loxonu jsem našel jen Access Controller, který vyžaduje 1-wire extension a nebo NFC Touch, který ale zase funguje jen s originál NFC čtečkou od Loxone, kterou nemám.

 

Přehlédl jsem něco nebo to není tak jednoduché?

Předem děkuji.

F.


   
Quote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Pokud Ti jde do loxone  nejakej udp retezec s cislem rfid karty/cipy tak dej obycejnej blok = a mas to,blby je,ze to muzes pouzit jen pro jednu vec,pokud nevytvoris nejakou silenou logiku. Max tak pro odalarmovani a pak tu sv. naladu,to by slo lehce,ale vic uz moc ne.


   
ReplyQuote
(@falda)
Eminent Member
Joined: 3 years ago
Posts: 22
Topic starter  

Diky za odpoveď, možná se zeptám blbě, ale co myslíš obyčejným blokem? Jak jsem psal číslo karty vím jak dostat, ale nevím jak to pak přiřadit k loxone uživateli. Nechtěl bych mít v diagramu nějakou logiku, kde se používá natvrdo číslo karty. Představoval bych si to tak, že u uživatele si vyplním property User-ID číslem karty a pak, když mi čtečka číslo pošle, tak poznám, že je to např. uživatel A a ten může to a ono. Existuje vůbec nějaká možnost řídit logiku podle User-ID ? Dá se k této property v diagramu nějak dostat?


   
ReplyQuote
(@jefff)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 2
 

Řídit logiku podle UserID nejde a už to těm Lox-soudruhům říkám asi tři roky a odpověď zní, že ano, že to nejde, a že to ani nepujde. Už jsem si myslel, že tento problém mám na široširém světě jen já, a hle ...


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Slo by to obejit pres node red,ale primo v loxone bez 1wire ci nfc touch code ne.


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Uz se to tu resilo, nejde to. A pokud rakusak rekl, ze to ani nepujde (vsichni vime proc) tak tomu tak bude. A to bud rad, ze muzes prijmout alespon cislo karty 🙂

Musis si koupit jejich nfc a dle jejich sqelych doporuceni na https://shop.loxone.com/cscz/nfc-code-touch-tree-bila.html , neklast mez predstavivosti a kreativne ji umistit kde ji budes chtit mit... (nad nekterymi hesly z propagacnich letaku loxone fakt zustava rozum stat... , nevim, proc bych si ji daval nekam, kam nechci 🙂 

Ja rfid prijimam externim kontrolerem a podle toho sepnu vstup na loxone a ten pak navazuji na akci... 

jeste zkus prozkoumat tohle vlakno

https://www.loxforum.com/forum/german/software-konfiguration-programm-und-visualisierung/203011-ekey-home-mit-benutzersteuerung-und-verschiedenen-aktionen-pro-finger

 

Pa, G.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@gisbern

jojo je tak. delam to uplne steje. nechal jsem si v cine vyrobit na zakazku wiegand2eth(UDP) prevodnik (2-channel) a funguje to uplne skvele se vsema wiegand periferiema - ne ze bych to teda nejak hodne pouzival 🙂 co jsem zacal pouzivat homebridge a NFC chipy na HomeKit automatizaci se wiegand prvky/ctecky prakticky nepouzivaj 🙂


   
ReplyQuote
Share: