X
Forum

Forum

Quido a novy Loxone...
 
Notifications
Clear all

Quido a novy Loxone Config

199 Posts
30 Users
13 Likes
21 K Views
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@l ano MS2.


   
L reacted
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

super. Je dobre, ze to na MS2 jede jak ma a rychle. Jednou to proste updatnu taky 😉


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@l v hospode byla debata jak ridim cerpadlo.  Vcera jsem nasel https://www.loxone.com/cscz/kb/inteligentni-ovladani-teploty-2/

Budu optimalizovat, dva v jednom 🙂

Update se vyplati. 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

@richard 

Jsi neposlouchal v autě co jsem říkal. Toto je jedrn z bloků které jsem vyhodil + ovládání klimatu + inteligentní regulace pokojové teploty. 

V 14.4. verzi nedělají co dělali do 14.2. Tak jsem se nasral a všechny bloky vyhodil. Okamžitě mj kleslo využití MS2 o 21%.

Udělal jsem vše jen pomocí bloku Smešovací ventil a mám klid. Vše funguje dle mých představ.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

uz tady spamujeme Quida - chtel jsem rict jen ze od verze 8 tam bude hodne novych veci, ktere za to urcite stoji


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Na ekvitermnu krivku nepotrebujes MS2 ani upgrade loxone na 14. Ja si TC riadim komplet na verzii 8 (a sere ma to neskutocne, ale uz je to za 6 rokov vyladene tak na to nesaham). Loxnone ale proste nie je urcene na ziadne MaR, je to fakt len taka picovinka na ovladanie farebnych led pasok pre ohurovanie bfu. Ano, barak na tom clovek nejak naprogramuje, ale cokolvek zlozitejsie musis aj tak postavit vedla toho.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@dusanmsk nepicuj porad :)) je to fakt toxic...

ja to teda cerne nevidim... jedu TC, termicky panely, FVE, baterku, akumulaci vse VS SPOT a vse reguluju loxonem a jsem 100% spokojen. ano neni to MaR, ale to snad nikdo za ty penize neceka ne?

za ty penize je to proste OK a nema to imho konkurenci a diky patku jsem si jistej, ze to takto nevidim sam 🙂

 


   
Aleq reacted
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Posted by: @elpaso

diky patku jsem si jistej, ze to takto nevidim sam 🙂

V pátek v hospodě chyběli největší hejteři, tak bylo všechno sluncem zalito 😀 😀 😀 

 


   
msk reacted
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Posted by: @dusanmsk

Na ekvitermnu krivku nepotrebujes MS2 ani upgrade loxone na 14. Ja si TC riadim komplet na verzii 8 (a sere ma to neskutocne, ale uz je to za 6 rokov vyladene tak na to nesaham). Loxnone ale proste nie je urcene na ziadne MaR, je to fakt len taka picovinka na ovladanie farebnych led pasok pre ohurovanie bfu. Ano, barak na tom clovek nejak naprogramuje, ale cokolvek zlozitejsie musis aj tak postavit vedla toho.

Ono se teď dá hodně udělat Programovými sekvencemi. Ten blok je až v novějších verzích než V8.

A ušetří v Configu hodně jiných bloků a je to vše tak nějak přehlednější.

Více zde https://www.loxone.com/cscz/kb/programove-sekvence/

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Na tieto diskusie je jednoduche rozlusknutie. Co ine namiesto Loxone, neratam kutilske veci, co niesu zdokumentovane a koncia s odchodom autora. Viete ze ja vela skusam alternativne veci ale ako hlavne "riadenie" som nenasiel nic ine ako MS.

p.s. prosim neporovnavajte MS1 s V8 a MS2 s V14. To sa skratka neda, rovnake to ma asi hlavne farbu krabicky.

This post was modified 5 months ago by smotek7

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@smotek7 Jojo, jednou, za hodne hodne let si tu MS2 taky upgradnu..... ale mozna az nekdy v dalsim baraku :-))))

 

Podstatne ale je, to co si psal. At je loxone jakykoli, at to v mnoha vecech stoji zahovno, tak bohuzel porad neni nic lepsiho. Takze nezbyva nez to trpet.

 

Je to fakt s podivem, ze ani po tolika letech nevylezlo nic, co by se pouzitelnosti a univerzalnosti aspon trochu blizilo (kdyz nepocitam ruzne prumyslove, ktere ale zase nemaji tak pekne webove/app rozhrani)

This post was modified 5 months ago by L

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

By sis musel ten Config celý přepsat a stejně by jsi přišel o statistiky.

Si myslím, že skočit z V8 na V14 ani nepůjde a aby jsi to dělal po jednotlivých verzích, to už asi nebudou k dispozici instalační soubory.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Posted by: @l

@dusanmsk jojo, mam to uplne stejne. S kazdym upgradem neco rozeserou ;-). Uz i Kobra rikal, ze prestava upgradovat a to je co rict ;-). Ted upgradoval kvuli necemu a neco mu to rozesralo 😉

Jsem upgradoval kvůli M-Bus Extension.

Rozesralo mi to:

80ks relátek

2ks Audioserver 

13ks  Stereo Extension 

+Celé topení a pár dalších věcí 

Relátka jsem opravil přes Opravu, Audioservery každý den restartuji, to samé stereoextension. Topení jsrm vyřešil radikálně. Všechny bloky kromě Smešovací ventil jsem vyhodil.

Zatím čekám na následující funkční verzi u které vydržím hodně dlouho pokud bude funkční.

Další problémy čekám v horizontu 3 let, kdy se chystají velké změny ohledně programování. Asi už si v Rakousku řekli, že Config je zastaralý.

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@kobra23 uff tak to je jeste horsi, nez sem z toho vypraveni v hospode pochopil.

Na tu cloud verzi jsem fakt "zvedavy", snad pujdou pak stahnout i zpetne starsi non-cloud configy, abych v pripade upgradu na MS2 mohl pouzivat porad to. 

Pripadne koupit do zasoby jeden Ms2, kdyby se chystali provest nejake radikalnejsi zmeny.


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

MS2 mi prijde opravdu povedeny. Ja mel tu kliku, ze vysel cca par mesicu pred mym nastehovanim, takze jsem ho rychle vymenil a s programovanim jsem zacal od nuly v novem projektu. Vse mi funguje zatim bezvadne, vcetne Quido, musim zatukat. Jedine snad Audioserver se obcas ukazuje offline, ale od vydani AS to podstatne vylepsili. V lete si asi jeste koupim Loxone zdroj, ten mi prijde taky povedeny.


   
ReplyQuote
Page 13 / 14
Share: