Forum

Forum

Předokenní rolety -...
 
Notifications
Clear all

Předokenní rolety - ovládání

23 Posts
9 Users
0 Likes
3,220 Views
(@siebencz)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 68
Topic starter  

Ahoj,

řešil někdo z vás předokenní rolety?

V Loxone sem našel jen modul Automatické žaluzie, které se použít dají - ale nefunguje to zrovna dobře.

Tím myslím to, že podle Loxone se "žaluzie" zavírá, je na 67% ale ve skutečnost je už roleta dávno zavřená.

Nepřišel sem na to, jak si to upravit na moje rolety - tzn. upravit dobu po kterou je aktivní zavírání a otvírání rolety podle reality.

 

Jak ste to řešili vy? Nebo je na to v Loxone nějaká featura o které nevím?

Díky

H.


   
Quote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

pokial si pozries dokumentaciu, tak zistis ze to je celkom to iste, len par rozdielov - zrovna dnes som to studoval


   
ReplyQuote
(@siebencz)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 68
Topic starter  

A teď ještě jednou a jak pro úplného blbec abych to pochopil i já. Protože sem tě vůbec nepochopil. 🙁


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306

   
ReplyQuote
(@siebencz)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 68
Topic starter  

Už držím v ruce důtky a trestán se za svou nevědomost.

Moc díky! Sem překvapen že to mají tak dobře popsané.

Budu muset tu jejich dokumentaci víc proštudovat.

Ještě jednou díky!


   
ReplyQuote
(@ichtis)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 62
 

Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně automatického stínění venkovních rolet. Momentáně mám nastavené pozici(světové strany) rolet + propojené značkami teplotu místnosti. U teploty, nevím zda je třeba nastavit nějaký rozzsah teplot, od jaké teploty to dá povel stínit. Dále by mně zajímalo zda je třeba mít nastavený blok "centrál" pro stínění a co všechno má být na vstupech a výstupech napojené. A ještě jedna technická otázka přímo na rolety. Když roleta jede zpět do boxu z polohy stínění, tak vždy se mi roleta zastaví o 5cm níž, po každém sjezdu se to posune, i režim stínění se posouvá taky. Po 10 cyklech je roleta cca o 0,5 m sjetá z boxu a přitom ve vitualizaci v loxone mi ukazuje, že je uplně nahoře(0%) setkali jste se s něčím takovým u rolet? Děkuji za rady


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

K tomu poslednemu problemu. Mas nastaveny spravny cas jazdy hore?


   
ReplyQuote
(@ichtis)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 62
 

Časy mám rozdílné, jízda dolu je rychlejší než jízda nahoru, cca rozdíl 1-2 sekundy. Ale když dám roletu uplně zavřít a pak otevřít, tak se hezky vytáhne tak jak má, takže to  mi jakoby zresetuje pozici, ale při tom stínění se to posouvá jak jsem psal.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Ake mas motory? Niesu tam somfy RS100 ?
Alebo nejake dovjrychlostne ? 


   
ReplyQuote
(@ichtis)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 62
 

Tak to nevím jaký typ motoru tam mám. Jen vím, že jsou to Somfy s rozpoznáním překážek. 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Tak je mozne, ze tam mas dvojrychlosne.
Ked sledujes tu roletu tak ide najskor pomali a potom  zrychli?
Skus zmerat cas jazdy hore na 1x a potom skus napr. na 3x a zrataj casy.
Ak bude dlhsi tak je dvojrychlosny.
Jedine riesenie je pridat casu jazdy hore. V principe to nieje problem len vo vizualizacii to bude trochu meskat.


   
ReplyQuote
(@ichtis)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 62
 

Ok, vyzkouším


   
ReplyQuote
(@ichtis)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 62
 

A jak máte spuštěnou roletu z boxu? Mně kdysi řikali, že mám nechávat tak 2 lamely vyjeté z boxu, proto mám jiné časy Up/Down. Je možné, že kvuli tomu mi to blbne ten režim stínění? Nebo máte rolety vytažené uplně na maximum, že se vám celé schovou v boxu? Není tam nějaké riziko, že by se mohlo někdy při sjetí kousnout?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Kolko ma byt vysunuta roleta v hornej polohe neriesis cez loxone. Koncove polohy musia byt spravne nastavene v motore. Nasledne v loxone das o nieco dlhsi cas. Koncove polohy mali nastavit spravne ty co montovali rolety. Mal by  si zistit od dodavatela aky motor tam namontovali. 


   
ReplyQuote
(@ichtis)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 62
 

Aha, rolety jsem si postupně montoval sám, protože jednorázová montáž nebyla možná, dodatečně jsem upravoval překlady nad oknama...Seřížení poloh v motoru jsem nějak nedomyslel, nejsou nijak nastavené, poptám se v té firmě na tyto podrobnosti.

Každopádně děkuji za nasměrování..


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: