Forum

Forum

Porodní bolesti..pr...
 
Notifications
Clear all

Porodní bolesti..prosím o pomoc

22 Posts
5 Users
0 Likes
2,434 Views
 lch
(@lch)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 11
Topic starter  

Zdravím všechny..už dopředu se omlouvám všem těm, které tímto příspěvkem namýchnu.. ale jelikož jsem byl naprosto nadšen celým tímto webem a komunitou, nedalo mi to a pustil jsem se do toho.. abych nezdržoval.. máme novostavbu, žaluzie, chtěli jsem alespoň trochu int. ovládání, zvolili loxone + quido..nakoupili, elektrikář zapojil, pořídil jsem si "párovací" program, provedl podle návodu zde import do miniserveru a tím jsem skončil.. 🙁

upozorňuju, že mé programovací znalosti jsou rovny 0! jsem povoláním z úplně jiného oboru, ale když jsem viděl toto naživo u jednoho známého-> známého->známého s vědomím, že si to naprogramoval i zapojil sám (a to je kuchař), řekl jsem si, že alespoň tuto věc si zkusím i já..ale bohužel, musím přiznat, že jsem bezradný..snad stačí jen popíchnout..

jde prostě o to, že pokud jsem si zkoušel programovat "nanečisto" v loxoneconfigu, všechno i dle testu šlo...říkal jsem si, paráda, to bude brnkačka..ale teď po nakopírování programu na vstupy a výstupy do loxone configu vlastně nevím, co s čím mám vlastně propojovat....je tam pavouk vstupů a výstupů, nicméně konkrétně třeba k těm žaluziím: máme jedno centrální tlačítko, kterým řídíme v přízemí kompletní zavření/otevření.. nanečisto jsem hodil automatické žaluzie, připojil digitální vstup (kompletní sjetí, kompletní vyjetí...), aktor (motor žaluzie), samozřejmě to všecho dle testu šlapalo..ale teď to s těmi vzorci udělat jak?? je k pochopení můj dotaz?? 

ještě jedna věta závěrem - jak jsem psal, programování 0, povoláním lékař, ale myslím (a doufám!!), že stačí jen náznak jak a pochopím..nemůže v tom být věda, musí to pak analogicky...

díky všem za ochotu a trpělivost!! 🙂


   
Quote
 lch
(@lch)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 11
Topic starter  

A zrovna když jsem to dopsal, tak mi to MOŽNÁ docvaklo?

Popíšu Vám, jestli je to teoreticky správný postup:

Zavedu nový blok Automatické žaluzie. Na značku Cu (vytažení žaluzií) připojím značku M-Quido-1 (tj. prostě ten vstup, kde je fyzicky na desce připojeno tlačítko nahoru), analogicky Cd (dolů Quido-2, tj. druhý vstup z toho tlačítka)..a na Qnahoru připojím vzorec Al1 (nebo prostě ty, kde jsou požadované žaluzie připojené na dané relátka)..

nepo*eru tím něco? teoreticky by to takto mělo fungovat, ne? 🙂


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Začal bych studiem tohoto:  https://www.loxone.com/cscz/kb/

a tohoto  https://www.loxone.com/cscz/kb/vzorova-data/


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

@lch - jak pise kobra, mrkni na ty ukazky na strankach loxone, maji tam vyresne vsechny casti domu a staci to jen zkopirovat.

Jinak, idealne zkus udelat nejakou malou ukazku a tu sem vloz jako obrazek, at ti muzeme rict. Ale pokud ti to fungovalo v demu, melo by to fungovat i v realu.

A co se tyka propojeni Quida s zaluziema, je to stejne, jako kdyz na to napojis Tlacitko. Oboje generuje v pripade stisku signal, ktery se jen prenasi dal. Tady je ukazka toho, jak mam quida na zaluzie napojeneho ja:

LoxoneConfig 2018 09 13 07 44 39

 

Jak vidis, Quido je napojeny na Up/Down, ktery ridi drobne pojezdy nahoru/dolu.

Na znacky Cu/Cd a S je pak privedena centralni znacka, ktera ridi spusteni/vyjeti/shade vsech zaluzii v konkretni cas.

To mam reseno takto:

LoxoneConfig 2018 09 13 07 46 54

 

 


   
ReplyQuote
 lch
(@lch)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 11
Topic starter  

Díky všem za odpověď a vůbec za zájem!!

Na ty tutotialy jsem se díval, myslím si (aspoň v to doufám), že to chápu..Nicméně asi bude fakt lepší než popis postnout obrázek.. opravte mne, jestli to s qiudem chápu stále špatně.. na vstup jsem připojil M1 a M2 (tj. klasický žaluziový vypínač, na quidu fyzicky na vstupu č. 1 nahoru a na vstupu č. 2 dolů; nebo naopak, chápete..) ale nevím si rady s těmi výstupy - když to takhle spojím na relé č. 1 které ovládá žaluzii nahoru a relé č. 2, které ovládá žaluzii dolů?? nesedí mi to, takže se raději zeptám..protože pk už to anaogicky dokážu pospojovat jak potřebuju na relátka, která ovládají patřičné žaluzie..

akorát mi nejde sem hodit ten obrázek 🙁

 

This post was modified 6 years ago 3 times by lch

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

popravde porad nejak nechapu kde je problem a bez obrazku to asi nepochopime. Obrazek by mel jit normalne vlozit.

Zaluzie rele je proste aktor, na ten se privede vystup Q-Nahoru a Q-Dolu, viz muj prvni obrazek


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 440

   
ReplyQuote
 lch
(@lch)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 11
Topic starter  

nějak jsem to dal do kupy.. takto to mám nastavené.. s tím, že quido 1 a 2by měl být klas. žal. vypínač (nahoru/dolů) a Al1 a Al2 by měla být připojena relátka, která ovládají motor žaluzií

 

This post was modified 6 years ago 2 times by lch

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

To Quido zapojeni mi prijde v poradku. A co to teda dela nebo nedela?

Tak jak to mas zapojeny, tak by to melo po stisku Quido-1 sepnout prvni rele na vystupnim quidu.

 

Priloha takto:

chrome 2018 09 14 00 01 30

   
ReplyQuote
 lch
(@lch)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 11
Topic starter  

No prave ze to neudela nic. 

V rozvadeci by melo byt zapojene vse spravne. Je fakt, ze prozatim to mam zesitovane provizorne, tj. hozene do obycejneho switche, ktery jsem nasel doma, zatim bez pripojeni z vnejslu k netu. Potrebuju totiz v prvni fazi dum “zavrit”, nez se tam prestehujeme definitivne a nez tam bide prenesena pripojka s routerem apod. Aby to prpste zatim nedrazdilo. 

Tim padem jsem sit extra nejak nenastavoval. V prohlizeci jsem zmenil ip adresu vstupum a vystupum (oba 192.1681.254), podle toho to i pomenil v loxonconfigu. 

Ale nevim, jestli mam dobre nast.adresy v siti. Tcp/ipv4 mam nastaven s ip adr 192.168.1.1, maska255.255.255.0, vychozi brana 192.168.1.1

nevim, jestli je to spravne a jestli toto nemuze delat potiz. Kdysi me takto poucil jeden IT od nas z nemocnice, ze se to mam naucit takto a nepatrat proc. 

Ja chapu (nebo resp.nych dokazal pochopit), ze se budete divit, proc jsem se do toho pustil aniz bych mel zakladni znalosti. Ale stejne tak pochopte, ze kdyz jsem videl, ze toto zvladl ten jeden “znamy”, ktery je kuchar, v zivote jsem ho nevidel na pocitaci delat nic jineho, nez sledovat videa ma youtube, o elektrice vi maximalne to, ze to “kope”, memu egu to jednodusse nedalo a proste jsem si rekl, ze kdyz on, tak i ja. 

Jestli toto rozchodim, budete si moci pripsat jistojiste jeden heurecky edukativni vykon 🙂

This post was modified 6 years ago by lch

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

Takze prvá chyba je že majú obidve quida rovnaku IP 192.1681.254

Ta chýbajúca bodka je asi len preklep.

Zmen jednu na 192.168.1.253, cez web v quide aj v programe Loxone.


   
ReplyQuote
 lch
(@lch)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 11
Topic starter  

Jj, to jsem udelal jako prvni jak pisu vyse. Ted maji vstupy 254, vystupy 253, zmeneno i v loxone v programech. 

Stale nic


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 
Posted by: lch

Ale stejne tak pochopte, ze kdyz jsem videl, ze toto zvladl ten jeden “znamy”, ktery je kuchar, v zivote jsem ho nevidel na pocitaci delat nic jineho, nez sledovat videa ma youtube, o elektrice vi maximalne to, ze to “kope”, memu egu to jednodusse nedalo a proste jsem si rekl, ze kdyz on, tak i ja. 

Pokud ten kuchař třeba používá vše od Loxone (nemá Quido), tak se nedivím, že jako naprostý laik nemá  problém s tím si to nastavit, aby to bylo funkční.


   
ReplyQuote
 lch
(@lch)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 11
Topic starter  

Ma loxone+quido, on byl kdo me ispiroval 🙂


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

Hod sem printscreen nastaveni, obe quida aj program pre quido pre loxone.

Inak ak to nefunguje vobec rozchod najskor vstupy.

Prepoj vstup Quida menovku (napr.1) s vystupom MS a ci ti ide vstup, potom ries vystupy.


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: