Forum

Forum

PIR senzor na spust...
 
Notifications
Clear all

PIR senzor na spustenie svetla

8 Posts
3 Users
2 Likes
1,444 Views
(@kicko)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 6
Topic starter  

Zdravim,

elektrikar mi nechal Loxone v rozpracovanom stave... odchytavam PIR z Paradoxu, len mi chyba posledny krok a to, ako rozsvietit svetlo na urcitu dobu pri pohybe (napr. WC). Mozete niekto poradit ako to spravit v Loxone Config?

This topic was modified 5 years ago by kicko

   
Quote
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
 

Přivedeš to na vstup MV v bloku Ovládání osvětlení. Tady najdeš podrobný popis https://www.loxone.com/cscz/kb/ovladani-osvetleni-2/

Počítej s tím, že je tam zpoždění, protože Paradox je zabezpečovačka, takže se zde hledí víc na spolehlivost detekce než na rychlost...


   
kicko reacted
ReplyQuote
(@kicko)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 6
Topic starter  

Super dakujem ..  este by bolo fajn, keby sa svetla na chodbe zapinali PIRkom iba ked je po zotmeni, v noci. Je tam vstup "Alb", ale neviem co do neho... alebo nejako inak to spravit.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

Ja davam na DisMv Denni svetlo s casov.

svetlo1

   
kicko reacted
ReplyQuote
(@kicko)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 6
Topic starter  

Chlapi, dakujem ...  funguje.

Este by som to potreboval aj do miestnosti, kde nemam blok "Ovladanie osvetlenia", ale len klasiku blok "Vypinac" a jedno svetlo.

Skusil som to cez blok "Oneskorenie vypnutia", ale ten po pohybe v podstate znefunkcni vypinac na stene (svetlo nejde vypnut).

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

A preco tam nedas blok Ovladania osvetlenia? S jednou scenou.


   
ReplyQuote
(@kicko)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 6
Topic starter  

Ak to bude nutne, tak budem musiet ...  takto sa mi to zda elegantne, ze v zozname osvetlenia mam prepinac ..   takze inak to jednoducho nepojde?


   
ReplyQuote
(@kicko)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 6
Topic starter  

Beriem spat ...  ked je v miestnosti iba jedna scena, tak je tam vo vizualizacii rovnaky vypinac. Super, prerobim tie miestnosti na blok Ovladania osvetlenia.


   
ReplyQuote
Share: