X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Blok sekvencer

9 Posts
3 Users
1 Likes
1,309 Views
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
Topic starter  

Ahoj bardi,

kutám svůj první projekt, poznávám objekty a zasekl jsem se u Sekvenceru, kterým jde se dá na vstupu P vybrat konkrétní výstup. Mám tam přivést hodnotu 1...x, zaboha nevím jak ... hledal jsem možnost nastavit to v bloku tlačítka, nějaký blok, který by hodnotu nastavil po vstupu 1, no nevím ... poradí někdo pls? 

sekvencer

   
Quote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

musis tam privest nejakou analogovou hodnotu. Tlacitkem tam privedes vzdy jen 1 nebo 0.

Pokud chces aktivovat nejaky jiny vystup(napr. 3) musis tam, proto tvuj pripad vhodnou logikou, privest hodnotu 3.


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
Topic starter  

Tomu rozumím, jenom nemůžu najít způsob, jak tu hodnotu 3 vytvořit. Čekal bych nějaký blok, který se aktivuje 0/1 a vybleje přednastavenou hodnotu. 

Teď jsem to zkusmo hacknul přes dimmer a nastavení max a min hodnoty na 5 a jako jo, ale přece to nemůžu dělat takovými prasárnami, nebo jo? 🙂

sekvencer2

EDIT: teď jsem ještě vynašel "výběrový vypínač", který to taky zvládne podobně (min: 0, max: 3, krok: 3) ... ale stejně je to ohýbání

 

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

Predpokladám že hľadáš “blok” konštanta.

Mrkni tam kde máš miesnosti, čas... 

Su tam konštanty , vytvor si novú.


   
Daver reacted
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
Topic starter  

@smotek7 díky, to už je skoro ono, jenom teď nevím, jak bych jí v tomto případě použil, jediné co mě napadlo, je analogová paměť a druhým sekvencerem jí resetovat, to je ještě úchylnější 🙂

sekvencer3

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

Asi by si mal zacat skor tym co chces vlasne docielit.
Lebo uz nechapem...


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
Topic starter  

Je to jen studijní příklad, nevím jestli najdu reálné uplatnění, nicméně na tom se učím procesy.

Jde mi o rozsvícení/zhasnutí modrého světla (Q4) tlačítkem I4. Tlačítkem I1 přepínám barvy na světlech, ale zajímalo mě použití "zvolení konkrétního vstupu" na sekvenceru (a není jenom tam). 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

No nastuduj blok ovladanie osvetlenia, podlamna to snim das.

Ale ked sa chces vytrenovat, tak su tam aj hradla and or..... 😀 
To co si zacal riesi citac.


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
Topic starter  

Jojo, blok osvětlení je v pohodě, já spíš jedu ten trénink, o kterém píšeš, to že teď pracuji se světly je spíš jen náhoda, že tu jedno mám a je to "vidět" 🙂 Logické bloky mi problém podmíněného přenosu analogové hodnoty nevyřeší, ty pracují binárně. 

Nevadí, třeba to ani jinak nejde, v každém případě díky za konstanty, resp. celý blok nalevo, tam jsem se zatím nedostal a jsou tam věci, které jsem postrádal.


   
ReplyQuote
Share: