X
Forum

Forum

Ovladani pomoci 13....
 
Notifications
Clear all

Ovladani pomoci 13.56 MHz RFID (HID)

7 Posts
3 Users
0 Likes
833 Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

Dobry vecer,

obecne jsou tu sice spise uzivatele Androidu  nekteri jako msk se netaji nenavisti k iOSu, ale i tak...

dneska jsem vyzkousel nacteni HID chipu do iPhone skrz Home. Na takto nacteny RFID se da namapovat jakakoli automatizace - coz je naprosto skveli...

Staci k brance/brane/garazi/kamokoli jen nalepit chip a telefonem zacne jit otvirat/zavirat cokoli.

Pro androidisty je to asi naprosty standard uz kolik let, a v iOSu je to od az od verze 13.

furt jsem chtel resit ctecku HID a Wiegand (vse jsem na zkousku objednal), to ale kvuli host-rfid na iOSu nejede, ale tendle "obracenej" postup mi prijde fantastickej. Stejne tak nejde pouzit apple pay/google pay karty, protoze ctecka by musela podporovat spesl protokoly jinak je pri nacteni HID RFDI vzdy jina MAC/SN karty a je to tim padem nepouzitelne.

kuba


   
Quote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

To zní zajímavě. Dal by se vytvořit nějaký návod, např. do WIKI?


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

vsechno jde 🙂 je to jen otazka casu... pokusim se

ono kdyz napises neco (Conbee stick) do wiki stravis na tom dost casu a ono to pak lezi v jedne kategorii uplne dole, tak motivace jde velmi velmi dolu


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Je mi to jasné. Mě se to líbí i v tom směru, že bych tím ovládal Paradox. Telefon mám u sebe vždy. Ideální by bylo, kdyby to šlo i přes Apple Watch. Přiložím hodinky k čipu a otevřu si tím vrata. Bylo by to super 🙂


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 

@koldavideo

Já si koupil od Paradoxu plastovou kartu, kterou mám mezi telefonem a obalem a přikládám k čtečce Paradox s klávesnicí. Když nemám telefon, můžu otevřít kódem.

Tu čtečku mám nastavenou na otevírání 2 branek, jedné brány a jedněch garážových vrat. Pomocí 4 různých kódů lze pomocí klávesnice otevřít každý z těchto průchodů zvlášť. 

Samozřejmě vše funguje i přes aplikaci Loxone nebo Paradox.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

no todle ma vyhodu, ze si clovek muze rozmistit VSUDE chipy za 1USD a delat snima cokoli... kdyz je nekdo slohne, nic to vlastne nedela, protoze veskera funcionalita je v telefonu.

nevyhoda je udrzovani homebridge


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

co jsem pochopil, tak apple watch to neumi, protoze nemaj RFID HID ctecku, umej "jen" emulovat platebni HID kartu


   
ReplyQuote
Share: