X
Forum

Forum

Nový LOX produkt 4....
 
Notifications
Clear all

Nový LOX produkt 4.5.2021

91 Posts
31 Users
5 Likes
10.6 K Views
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
 

tyjo ta cena za zdroj je brutalni. kdyz si vemu ze rizeni baterek sem koupil na bazaru za 500 a zdroj pro cely dum za 300 tak se musim fakt jen smat


   
ReplyQuote
 zefe
(@zefe)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 80
 

@cijoml 40A/60A peak si kupil za 300 Kc? 😀

Na napajanie iba Loxonu bez hromady LEDiek alebo niecoho ineho, co tych 40 A vytazi, to samozrejme zmysel nema z hladiska financii.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 
Posted by: @cijoml

tyjo ta cena za zdroj je brutalni. kdyz si vemu ze rizeni baterek sem koupil na bazaru za 500 a zdroj pro cely dum za 300 tak se musim fakt jen smat

Asi nejsi cílová skupina pro tento produkt.

Nedokáži si představit, že integrátor Loxone běhá pro každou zakázku po bazarech a kupuje zařízení s pofiderní historií a dává ho zákazníkovi do instalace a drží na něm záruku.

Pominu to, že toto zařízení má (bude mít) integraci v Configu a půjdou z něj získávat i údaje o využití jednotlivých výstupů atd.


   
zefe reacted
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
 
Posted by: @zefe

@cijoml 40A/60A peak si kupil za 300 Kc? 😀

Na napajanie iba Loxonu bez hromady LEDiek alebo niecoho ineho, co tych 40 A vytazi, to samozrejme zmysel nema z hladiska financii.

jj kdyz se rozebirala magneticka rezonance v Motole tak se bralo to zajimavy


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 

Taky jsem nakoupil přes Bazoš zachovalé třífázové zdroje Siemens a Phoenix do cca 1000Kč (20A i 40A) jen mají zásadní problém - velikost (výšku). Tohle se vejde do standardního rozvaděče (byť 18 pozic je dost), má to už v sobě pojistky, čili pro Loxone komponenty mohu dát 1 kanál třeba jen s 500mA pojistkou; má to DC měření výkonu po jednotlivých výstupech a možnost zálohování (o další 2 "krabičky" méně). Navíc plná integrace přes Tree... takže např. přechod na baterku při výpadku nemusím řešit přes DI vstupy (ty taky něco stojí...) - resp. předpokládám, že to tak bude 🤨. 

V domě mi to vyřeší celé podkroví, kam jsem chtěl dávat další hlubší rozvaděč právě jen kvůli velkým zdrojům). Kolem a kolem, byť je to cenově raketa, mě to vyjde cca nastejno jako to bastlit z x komponent.

Samozřejmě, ve větším komerčním nasazení, kde se použije i na osvětlení 24V, se zárukama atd. je to jasná volba, domácí uživatelé většinou neocení/nevyužijí. Mně se to  ale líbí.

Mmch kdyby někdo z Platinum/Gold nechtěl využít testovací kus, klidně odeberu 😉


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 
Posted by: @kubrt_cz

resp. předpokládám, že to tak bude

Tak je to tak, na webu už je popis funkčního bloku:

https://www.loxone.com/cscz/kb/power-supply-backup-block/

Jen v Configu ho nějak nemůžu najít, jsem slepý nebo tam zatím není nebo musím mít fyzický kus?

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Kedze 
Nie je na sklade. Očakávaná dostupnosť od: 18.11.2022
Stihaju az vo verzii v13.2 😀 


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

Ještě jedna novinka v bloku "Vzorec":

IF : Funkce If, příklady:
IF(I1 > 0;1;0)
IF(I1==0;0;1)

nebo-li:

IF(<podmínka>;<hodnota výstupu při splněné podmínce>;<hodnota výstupu při nesplněné podmínce>)

Fungují samozřejmě i vložené IF funkce, třeba:

IF(I2==1;IF(I3==1;4;IF(I3==1;I1+I3;0));IF(I3==1;2;IF(I4<1;3;IF(I1==1;1;0))))

Je to drobnost, ale podle mě důležitější než pičikundičky s předraženým zálohovaným napájením.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Mne vo vzorci chyba modulo, zeby som im napisal.


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

@smotek7 

Modulo má samostatný blok.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

ano a to mi nevyhovuje ked potrebujem zlozeny vzorec. 


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 

Nemá někdo zkušenost s paralelním zapojením výstupů Power Supply&Backup? Potřeboval bych 20A. Co jsem vyčetl, tak Loxone nedoporučuje...

This post was modified 1 year ago by KaO

   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
Topic starter  

@kao nemam zkusenosti ale vim že když sepnes dva vystupy zároveň tak je tam nejaka prodleva v radu 10tek mikrosekund a to by ti pri sepnuti zateze mohlo odpalit nebo v lepsim pripade slepit kontakty toho rele, ktere sepne prvni. Doporucuji radsi pouzit pomocne rele nebo stykač.


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 

Počkej, bavíme se oba o tom stejném? Ty výstupy zdroje jsou spínané přes relé?


   
ReplyQuote
(@xpumpa)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 30
 

@kao Taky bych potreboval, tak bud muzes vystupy spojit pres rychlou diodu s dostatecnym proudem a co nejmensim ubytkem napeti. Me bude stacit asi 15A, tak zkusim jen zvednout pojistku na 15A...Ale porad ti hrozi, ze pokud nebudou oba zdroje ready a ty to zatizis 20A, tak ti prdne v jednom z nich pojistka.

This post was modified 1 year ago by xpumpa

   
ReplyQuote
Page 6 / 7
Share: