X
Forum

Forum

lox config (konfigu...
 
Notifications
Clear all

lox config (konfigurace kamery - zapomenute heslo)

2 Posts
2 Users
0 Likes
642 Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

Cauves,

mam tu kuriozni situaci... v listopadu jsem updatoval intercom (gds3710) a ASI jsem zmenil heslo, hodil ho do loxconfigu... a nenapsal si ho do lastpassu (coz me uprime sokuje).

chci se samozrejme vyhnout resetu zarizeni, takze jdu po jedinem miste, kde to heslo a username je a funguje -> to je loxconfig

otevrel jsem xml v editoru a k memu prekvapeni (mam 4x unifi kameru a 1x intercom). na unifi jsou na vsech radcich rozdilne (asi hashe) hesel... coz me vede k myslence, ze nebudu schopen revertnout hash na heslo

nevite nekdo co tam maj za mechanismus? 🙂 kdyz to pro kazde zarizeni dava ruznou hodnotu, byt hesla jsou shodna...

 

VideoUser="uzivatelkamery" VideoPwd="9918AAF4A8DB618D72943F0FCCFD1E44"

 

dekuji!


   
Quote
(@fridlik)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 7
 

no zahashovany to nebude, to by pak neslo to heslo pouzit na prihlaseni ke kamere/interkomu. Zkousel jsi, jestli to neni jen zakodovany v base64 (ja jo, ale predpokladam, ze jsi sem nedal original toho, co mas ulozeny v loxconfigu)? Spis ale ocekavam, ze to je zasifrovany nejakou symetrickou sifrou, klic bude ulozeny nekde ve firmware. Zkus mrknout sem: https://github.com/sarnau/Inside-The-Loxone-Miniserver ale co si tak vybavuju, tak se tam nezabyval desifrovanim hesel... 


   
ReplyQuote
Share: