Forum

Forum

Nový blok Optimaliz...
 
Notifications
Clear all

Nový blok Optimalizátor spotových cen

264 Posts
31 Users
8 Likes
16.9 K Views
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 3 years ago
Posts: 188
 

Já jsem teď druhý měsíc se spotem u PPAS a už mají na stole výpověď a jdu někomu modernímu. Tak zkostnatělou firmu jsem dlouho neviděl, mají tam bordel, učtují poplatek, který platit nemám (opravili dobropisem) ale hlavně pokud je SPOT pod 0Kč, PPAS vždy účtuje 0Kč + poplatky, takže se nikdy nedostanete na ty zajímavé průměry. Jdu k Nano Green, už jen ten přechod je organizovaný skvěle, jednatel dle podcastu přemýšlí co dělá a poplatkami se to téměř vše vyrovná.

Co se bloku spotu týče, používám dva, jeden mám (netto) a jen 2 nejlevnější hodiny odpoledne a to spíná ohřev vody TUV a pak mám s poplatkami a ten mám bez použitého O výstupu.


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
 

@koty007 ja mam jeden blok a do vzorce v bloku jsem pridal dph. pro dalsi logiku pouzivam pouze vystup aktualni ceny kterou mam navedenu do vzorce a virtialni stav k indikaci celkove aktualni ceny i s poplatky a dale do bloku Status, ktery mi nejprve prepne DoD baterie na 100%, aby se z ni nebralo a dale spina jednotlive vetve zatezi podle ceny. cim nizsi cena, tim vice spotrebicu zapnuto a nakonec i dobujeni baterie ze site.


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 3 years ago
Posts: 188
 

@kostalkarel to zní celkem fajn, to DoD také potřebuji udělat, nechcete se pochlubit configem pro inspiraci? Jaký máte střídač?


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
 

@koty007 mam Goodwe 10kW plus. blok Spot mam jen kvuli te aktualni cene. na cokoli jineho je pro nepouzitelny, protoze se do nej neda zakomponovat mnou pevne nastavena cena. pracuje pouze na principu dennich cen a jejich porovnani a to pouze kdyz se na vstup tr privede impulz jinak ani nejede podle kalendarniho dne. takze jsem to musel dale splacat i pomoco bloku, ktere jsou urceny k necemu uplne jinemu. treba na spousteni jednotlivych vetvi zateze pouzivam blok pro ovladani svetelnych okruhu v hotelu a dale z nej mam odkazy do jednotlivych mistnosti na topeni, patrony v bojleru, do stridace


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 820
 

jako fixni cenu by zakomponovat mohli, ale nedava to ve finale smysl... pokud chce mit clovek fakt automaticke reseni, tak neni mozne pouzivat fixni cenu.

osobne ovladam podle ceny -> DOD, nabijeni baterky v levnych hodinach, vypinani TC v drahych hodinach, nepouzivani baterka v levnych hodinach a dalsi

zatim mam dohromady as 5 bloku optimalizator spot cen pro ruzne intervaly... napr:

- vezmi 3 nejlevnejsi hodiny 00-06

- vezmi 3 nejlenvnejshi hodinu 06-20

a pod, tim mam natavene nabijeni baterky, akumulaci vyssi teplotou do podlahovky a dalsi...

diky porizovani cene cele FVE (self/kamos) vubec neresim amortizaci baterky, proste to jedu automatem 🙂

ve 100% dnu to asi nebude efektivni, ale rozhodne se o to clovek nemusi starat... fixni cenou jedou skrz virtual analog input pouze nabijeni auta, coz je ale danne tim, ze malo jezdim a teslu nabijim jen jednou tydne


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 456
 

tak to se nám pěkně rozproudila debata, díky 🙂 nabývám přesvědčení, že je správné říct e.ON "pá-pá" jenže ... stále stejná otázka ... koho zvolit jako dodavatele na spotu ?

a druhá to je spíše prosba ... podělíte se někdo o Loxplán s využitím spotu -> baterie / TČ / boiler / ostatní ptákoviny ???? a to vše nejlépe na Victron ? ( jsem totiž strašně líný 🙂 ) ne až tolik jen nerad vymýšlím to co jiným už dokonale funguje 

 


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Též řeším od 10.1. konec fixace. Měl jsem v plánu přejít na spot k electree.cz nízký paušál a provize. V předchozím příspěvku se tu zmínili o Hanácký plynárenský, která cenově vychází ještě lépe. Má někdo s touto firmou zkušenosti?


   
ReplyQuote
(@kumpa)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 51
 

Pro info/referenci, uz rok jsem na spotu ze SolidSunem, co mi delali FVE. Driv k sobe na spot pustili jen svoje zakazniky, co od nich maji i FVE, ale ted uz berou kazdeho. Prodej 0,75 procent ceny spotu, nakup 1,09 ceny spotu. Pak je tam tusim 100/mesic jako pausal a nic dalsiho. Zatim bez zadneho problemu. Treba to nekomu z vas pomuze pri rozhodovani.


   
ReplyQuote
(@juraj)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 74
 

@dalibor @dragot

Bezdodavatele zvyšuje od 1.1. ceny (prišlo info mailom): "...zvyšujeme cenu za služby obchodu z částky 300 Kč/MWh bez DPH (363 Kč/MWh vč. DPH) na cenu 450 Kč/MWh bez DPH (544,50 Kč/MWh vč. DPH)."


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 3 years ago
Posts: 188
 

Nano Green a celkem trefná odpověď. 


   
ReplyQuote
(@stanislav-staud)
Eminent Member
Joined: 3 months ago
Posts: 28
 

@koty007 Taky jdu k nano.


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
 

Také jsem na nákup u BD, tak jsem si porovnal několik zmíněných firem v příspěvcích.

BD - měsíčná poplatek (30 dní) = 152 Kč, Služby obchodu 544,5 Kč

Nanogreen - měsíční poplatek = u služby "jen odebírat" popsaný žádný není, ale u služby " odebírat/dodávat" je popsaný měsíční poplatek 129 Kč/měsíc a je otázkou jestli s nebo bez DPH, Služby obchodu 423 Kč (ale stránky nejsou aktualizované, stále tam jsou staré ceny za regulované služby)

Solidsun - měsíční poplatek = 216,59 Kč, Služby obchodu neboli jejich koeficient je z jejich popisu dost obtížné vyvodit jelikož tam píšou "1,09 násobek spot, při záporné hodnotě Spot bude koeficient 0,91". Z toho bych vyvodil, že budou chtít při ceně na Spot 0, poplatek 910 Kč/MWh? Což je zase blbost, jelikož by potom elektřina při ceně 3 Kč/kWh byla levnější než při 0 Kč.

 Cenově to vychází Nanogreen (pokud je ten poplatek platný i pro rok 24 a je to bez toho měsíčního); Solidsun, který má však nejvyšší pevný poplatek, který odběrem neovlivníte; BezDodavatele.

 Jen tak pro zamyšlení. Při odběru 4 MWh za rok je mezi BD a Nanogreen rozdíl na poplatcích 638 Kč (pokud platí to co mají na stránkách)a je otázkou jestli se kvůli tomu vyplatí přecházet od zajetého a bez problému účtujícího dodavatele.

 

This post was modified 3 months ago by kostalkarel

   
ReplyQuote
(@juraj)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 74
 

Idete niekto skúsiť tú "Hanácku plynárenskú", alebo radšej istotu "Nano Green"?


   
ReplyQuote
(@zcheva)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

Já k nim přecházím, dnes mě pán od nich volal, že bohužel musí na příští rok také zdražit a to na 290kč/MWh a měsíční poplatek 90kč, oboje bez dph. Ale aji po tomto zdražení pořád vycházejí hodně dobře, tak k nim jdu.


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
 

@zcheva nevíte jestli nebudou zdražovat od ledna, protože ceník co mají na netu je platný od 1.1.23 a třeba ceník s regulovanými poplatky je také podle starých cen.


   
ReplyQuote
Page 16 / 18
Share: