X
Forum

Forum

Nove Loxon touch tl...
 
Notifications
Clear all

Nove Loxon touch tlačítko

40 Posts
13 Users
6 Likes
7,437 Views
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

Podlamna s tymi hodnotami to musi fungovat.
Daj napajanie na vystupe 24V, spojene s MS, vystupy priamo do MS, bez pullup odporov a malo by to ist. Len otazka aky ma vstupny odpor MS. Mozno sa bude len menit jas LED.


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 

@Smotek7: Díky, víceméně to funguje.

Dal jsem to tak, jak jsi napsal. Takže napájení na výstup 24VDC, spojené s napájením MS, výstupy přímo na MS, bez pull-up.

Pokud je na vstupu indikováno napětí (svítí vstupní červená LED), pak na výstupu je 0V. LED na výstupu svítí naplno, napětí na odporech (3k9 + LED) a (104) je 22V (+ napětí na LED dává dohromady 24V), resp. 24V.

Pokud na vstupu je 0V, pak na výstupu je zhruba 12,7V, což je nad prahem log.1, takže kontakt na vstupu MS spíná. Napětí na odporech (3k9 + LED) a (104) je 10V (+ napětí na LED dává dohromady 12V), resp. něco přes 12V.

Rozdíl tak zřejmě dává vnitřní vstupní odpor digitálního vstupu MS.

Takže jak píše Smotek7, tak se jen mění jas výstupní LED...

 


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Zdravim objevil jsem trochu jinou alternativu touch a je to "bezdrátové"

co vy na to..? Jen jsem zatim nenasel k tomu zadnou dokumentaci ale vypada to slibne

 

https://knocki.com/#shop-knocki

https://www.youtube.com/watch?v=h4SrewMsUXA

 

 

 

 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

@chucky

Myslim,ze lepsi je jiz odzkoušene xiaomi a to vc ceny 😉


   
ReplyQuote
(@majciak1)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 14
 

Ake mate skusenosti po nejakej dobe s tymi modulmy TTP223. Oplati sa tomu venovat cas alebo to odislo po par mesiacoch? 

http://s.click.aliexpress.com/e/bYJmQV3


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

@majciak1 mam cca 3roky , neodisiel ani jeden. Da sa aj 2 klik.
Ale uz by som sa s tym nesral.


   
ReplyQuote
(@majciak1)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 14
 

@smotek7 a dovod? Mne to pride lacne a jednoduche.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

@majciak1 musis spravit 5V napajaciu vetvu, vystup ti nezopne DI ani quido, cize nejaky oddelovac(ja som upravil vstupy na quide). Nemaju rovnaku citlicost na dotik. Mala ploska, cize sa trafujes, alebo zvacis plochu a je velka citlivost, cize zase znizit citlivost. 
Takze ak mas cas ano je to lacne. Ked potrebujes 1,2 kusy ok, ja ich mam cca 15ks.


   
ReplyQuote
(@majciak1)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 14
 

@smotek7 planujem tak 2-3 a preto sa bojim spytat kde vsade ich mas? 15 je hodne, a este otazka napajas ich vsetky 5V? Lebo v predchadzajucich postoch si testoval citlivost a niekde je treba aj 7-8V podla toho pod aktm materialom je pouzite lenze tu je otazka zivotnosti?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

@majciak1 mam ich napriklad zozadu sklennej zaseny kde ich je 5 v tvare loxone touch.
Napajam len 5V, nikde nieje hrubsi material.


   
ReplyQuote
Page 3 / 3
Share: