X
Forum

Forum

Nejsnazší cesta jak...
 
Notifications
Clear all

Nejsnazší cesta jak ovládat Loxone z externího zdroje

12 Posts
5 Users
0 Likes
1,516 Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Čau,

opět sem se dostal k tomu, že potřebuju cpát data do Loxone a opět mne to neskutečně vytáčí :).

Rozbíhám ten zigbee (je to naprosto supr) a řeším, jak nejsnáz to cpát do Loxone.

Přes zigbee2mqtt to dostanu do mqtt, a mqtt pak zpracovávám v NodeRed. Až sem naprosto v pohodě.

Mám například čidlo teploty s vlhkostí a dalšíma hodnotama. Můžu pro to udělat X virtuální vstupů a nastavovat to přes HTTP, ale za chvíli budu mít miliardu vstupů a jelikož se to nedá jakkoli organizovat do podsložek, bude to hnus.

Nebo to můžu mít jako HTTP vstup, ale jestli sem něco nepřehlídl, Loxone se pak dotazuje, namísto abych mu na nějaký http vstup řekl hodnotu (co se defakto dělá přes virtuální vstupy).

Teoreticky bych to mohl dělat přes UDP vstupy, čímž bych si to trochu dokázal rozčlenit, ale moc se mi to nelíbí.

Další varianta je přes UUIDy prvků loxone přímo zapínat/vypínat. Ale neřeší to teploty, shade, atd..

Jsou nějaké další možnosti? Počítám, že něco jde přes ten LoxMqtt, ale ten jsem ještě nezkoušel.

Jak nastavujete hodnoty z venku vy? Například Vy, co máte rozchozenou tu Xiaomi bránu, tak to cpete kudy?

Díky

L.


   
Quote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

To co robil Jirin funguje cez UDP vstupy.

xiao1
xiao2

   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Ja v Node-red používam prvky z balíka node-red-contrib-loxone. To mi umožňuje ovládať všetko čo je zobrazené vo vizualizácii apky.

Na ostatné veci používam UDP.

Ja mám ešte Zigbee sniffer na ceste, ale tiež ho plánujem zintegrovať s Aquara senzormi.

Screen Shot 2018 11 29 at 19.03.57
Screen Shot 2018 11 29 at 19.03.44
Screen Shot 2018 11 29 at 19.03.36
Screen Shot 2018 11 29 at 19.03.26

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Ten UDP vypada diky kategorizaci asi lip nez ty virtualni vstupy. Mam to ted na otestovani na nich a je to bida. Takhle vypada jen blbe vycitani stavu jedne kostky 😉

LoxoneConfig 2018 11 29 19 25 58

Na ten node-red-contrib-loxone budu muset mrknout. To staci jen doinstalovat do nodered, nebo je potreba i nejaky prostrednik v dockeru?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

A jeste pro zajimavost, kdyz tahate od toho Jirina data z mqtt, tak jak to pak parsujete v noderedu?

Zatim to delam takto:

chrome 2018 11 29 19 33 04

s tim ze pak v kazde te vetvy testuju jeden ten command

chrome 2018 11 29 19 34 12

Tam to pocitam asi moc jinak rozsekat nepujde ze?

Ackoli mne napada, ze tim ze se to bude posilat jako UDP, tak by slo napsat asi jen jedna funkce, co by pripravila rovnou ten UDP prikaz. Na to musim mrknout


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Tak sem to predelal na UDP a urcite lepsi

LoxoneConfig 2018 11 29 20 00 37
chrome 2018 11 29 20 02 17

Program:

var objPayload = JSON.parse(msg.payload);

if ( objPayload.action == "flip90" )
{
node.error("flip90 "+ objPayload.to_side);
msg.payload = "flip"+ objPayload.to_side;
}
else if ( objPayload.action == "flip180" )
{
node.error("flip180 "+ objPayload.side);
msg.payload = "flip"+ objPayload.side;
}
if ( objPayload.action == "rotate_right" )
{
node.error("rotate_right " + objPayload.angle);
msg.payload = "rotate_right"; //+ objPayload.side;
return msg;
}
else if ( objPayload.action == "rotate_left" )
{
node.error("rotate_left " + objPayload.angle);
msg.payload = "rotate_left"; //+ objPayload.side;
}
else if ( objPayload.action == "slide" )
{
node.error("slide "+objPayload.side);
msg.payload = "slide"+ objPayload.side;
}
else if ( objPayload.action == "shake" )
{
node.error("shake");
msg.payload = "shake";
}
else if ( objPayload.action == "tap" )
{
node.error("tap " + objPayload.side);
msg.payload = "tap"+ objPayload.side;
return msg;
}
else
{
node.error("Unknown " + objPayload.action);
return null;
}

node.error(msg.payload);

   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 
Posted by: L

Na ten node-red-contrib-loxone budu muset mrknout. To staci jen doinstalovat do nodered, nebo je potreba i nejaky prostrednik v dockeru?

Plugin funguje samostatne nastavíš IP miniservera, používateľa ktorého si ideálne pripravíš len na túto komunikáciu načíta ti to všetky prvky ktoré máš vo vizualizácii. Takže len vyberáš prvky podľa kategórie / miestnosti. Je to tuším ekvivalent toho čo si raz písal v blogu, kde ovládaš prvok pomocou UUID, komunikácia prebieha cez websockety. 

Ja som už, ale na Config V10 takže pre V8 si možno budeš musieť stiahnuť stašiu verziu ktorá nevyžaduje autorizáciu tokenom.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

aha, tak to mrknu jestli to vubec bude k dispozici. kazdopadne zkusim, na ty zakladni veci by se to hodilo, ze bych nemusel delat virtualni vstupy (at uz udp nebo klasiku). diky


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: tomas_iw
Posted by: L

Na ten node-red-contrib-loxone budu muset mrknout. To staci jen doinstalovat do nodered, nebo je potreba i nejaky prostrednik v dockeru?

Plugin funguje samostatne nastavíš IP miniservera, používateľa ktorého si ideálne pripravíš len na túto komunikáciu načíta ti to všetky prvky ktoré máš vo vizualizácii. Takže len vyberáš prvky podľa kategórie / miestnosti. Je to tuším ekvivalent toho čo si raz písal v blogu, kde ovládaš prvok pomocou UUID, komunikácia prebieha cez websockety. 

Ja som už, ale na Config V10 takže pre V8 si možno budeš musieť stiahnuť stašiu verziu ktorá nevyžaduje autorizáciu tokenom.

Tobe ten nored-red loone funguje na configu V10? Me se to stale pripojuje a odpojuje...

EDIT: Aha, tak uz to jede i pod V10 🙂 

EDIT2: v kazde verzi loxone pro node red lze vybrat, jak se ma pripojit k loxone, takze neni problem i verze 8 a starsi.


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Jo mne fungoval bez aktualizácie aj počas prechodu z V9 na V10 až doteraz. 


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 
Posted by: tomas_iw

Ja v Node-red používam prvky z balíka node-red-contrib-loxone. To mi umožňuje ovládať všetko čo je zobrazené vo vizualizácii apky.

Na ostatné veci používam UDP.

Ja mám ešte Zigbee sniffer na ceste, ale tiež ho plánujem zintegrovať s Aquara senzormi.

Screen Shot 2018 11 29 at 19.03.57
Screen Shot 2018 11 29 at 19.03.44
Screen Shot 2018 11 29 at 19.03.36
Screen Shot 2018 11 29 at 19.03.26

1. Co mas pozadavane v Loxone Config Virtual Input/Output pre Nodered?

2. Mohol by si sem dat export celeho "Flow" z Nodered? zaujima ma ako je to poprepajane a co mas v tych "function" nodes - aby som pochopil tu logiku

3. Off topic - pises ze mas uz v10 je tam nejaka zmena obmedzenie, tiez mam nejake veci z Arduina na UDP? a pri starte LoxConfigu sa to stale pyta na "Projekt validaciu" ? ked uz v8 nemam zalohovane, som na v9, skusil by som dat zalohu (aby som sa mohol vratit len prehodenim SD karty) a na novu kartu v10

 

dik


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

1. Sú to prvky vo vizualizácii na ovládanie alebo zobrazovanie info zo Sonosu

sonos loxone

2. V prílohe máš flow zo screenu

3. Som na v10 a UDP mi fungujú smerom von aj dnu. Používam ich len s Node-red

 


   
ReplyQuote
Share: