Forum

Forum

Modbus přestal fung...
 
Notifications
Clear all

Modbus přestal fungovat

24 Posts
5 Users
0 Likes
2,011 Views
(@tomas-b)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 12
Topic starter  

Dekuji vsem za rady.

verze configu je 12.2.11.5 a rekuperace neni napojena na internet.


   
ReplyQuote
(@tomas-b)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 12
Topic starter  

Ahoj,

tak uz mam dongle. Stahnul jsem si aplikaci Modbus Poll a neco v ni zkousel, ale jedinne ceho jsem se dobral pri komunikaci s nilanem byly chyby invalid checksum a ivalid recieve lenght. Mozna to mam spatne nastavene, muzete mi prosim poradit jak otestovat jestli ta jednotka komunikuje spravne ? Diky.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Zacal by som tym, ze odpjis to od nilanu (vystup Modbus Ext. k PC) a v PC musis videt to co posiela Loxone ci to je korektne. To co ocakava Nilan. 


   
ReplyQuote
(@tomas-b)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 12
Topic starter  

@smotek7 Ja bych spise potreboval poradit jakou aplikaci a jak ji nastavit abych videl co loxone nebo nilan posila.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Pozri tu

https://www.vodnici.net/community/postid/31756/

popripade precitaj tu stranu.

Ja kedze mam nainstalovane ArduinoIDE pouzivam v nom serial monitor.


   
ReplyQuote
(@tomas-b)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 12
Topic starter  

@smotek7 To jsem prosel, tam o nastaveni neni nic. Me to proste nefunguje ta komunikace s nilanem a nevim jestli to je tim ze je spatna ta jednotka nebo to mam spatne nastavene. Klidne si stahnu arduino IDE, kdyby jsi mi poradil jak to nastavit abych mohl z nillanu vycist hodnoty nebo je nastavit abych vedel jestli ten nilan je vporadku neob ne.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@tomas-b v IDE sa da pozret ci LX posiela data a Nilan odpovie, ale neda sa prepat na HEX.
skus nainstalovat https://freeserialanalyzer.com/
Mal by sa ti zobrazit COM port kde je ten kluc.
Potom 

image

image

mal by si vidiet data 

image

 


   
ReplyQuote
(@tomas-b)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 12
Topic starter  

Ahoj,

tak uz mi to funguje. Konektor na jednotce byl zapojen chybne. Zapojoval jsem ho dle prilozeneho obrazku, kde je zapojeni chybne zrcadlove obracene. Tim ze je to zrcadlove se podle schematu desky jednotky, modbus propojoval na svorky displaye ovladani, coz zpusobovalo ty obrazovky waiting for data a HMI software not updated.

Prisel jsem na to tak, ze i po pripojeni na pc se na jednotce zobrazovaly ty hlasky waiting for data, coz mi bylo divne, tak jsem nasel schema desky a sledoval draty az ke konektoru a zjistil ze zevnitr jednotky je konektor zapojen obracene, nez jsem to mel ja.

Proc to prestalo fungovat nevim, ale pak jsem to zapojil podle toho obrazku, coz bylo chybne. Dekuji vsem za rady a pomoc.


   
ReplyQuote
(@dvojo)
New Member
Joined: 6 years ago
Posts: 2
 

@tomas-b Dobrý den, nastal u mě zcela stejný problém. Chtěl bych vyzkoušet Vaše řešení, ale nějak ho nechápu. Mohl bych se prosím zeptat, který konektor jste přepojil? Ten co je na kabelu a strká se do Nilanu nebo zapojení konektoru zevnitř Nilanu? A mohl byste prosím nasdílet to schéma, podle kterého jste to nakonec zapojil? Děkuji moc


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: