Forum

Forum

Notifications
Clear all

Miniserver 2

183 Posts
36 Users
8 Likes
25.6 K Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 
Posted by: @kobra23

Když jste přecházeli z MS1 na MS2, kolik jste měli vytížení MS1 před změnou a kolik po změně na MS2?

z cca 55% (pokud si dobre pamatuju) na 25%


   
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
 

Panove prosimvas pomozte mi dneska sem zacal zapojovat tree komponenty vsechno fakt super az sem se potreboval napojit na tree svorky MS2. Doted sem pouzival sroubovy spojky na tree ext. ale tady sem dosel do konce svych sil - ja tam proste ten CAT6 drat nedostanu.

Poradi mi nekdo jak resite abyste do tech hloupejch kostek dostali zelenej/bilozelenej par? Je na to nejaky magicky postup ktery mi zustal skryt jelikoz jeste nejsem Paladin na sedesatem levelu?

Zatim jedinne co mne napada je vzit nejaky tenky drat 0.8ku treba vrazit to tam a na to napajet ten par...?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Kostky vyhazuji a dávám tam ty původní šroubovací konektory. Na ty 2 "trny" to napíchneš a jedeš dál. 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Ved do kocky das 4 draty, aky problem?

Kocku si vytiahni strc draty a daj naspat.

Alebo ako pise Kobra viz strany 4,5,6 tohoto vlakna.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 
EA07C83D 8A0F 4AC5 8325 61968F9245B4

   
Jakub reacted
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

@kobra23

Posted by: @kobra23

Když jste přecházeli z MS1 na MS2, kolik jste měli vytížení MS1 před změnou a kolik po změně na MS2?

z cca 89% na 40%

Ale nevím, do jaké míry jsou procenta vypovídající. Chtěl jsem zjistit co dělá nejvíc procent, tak jsem postupně umazával z configu a nabyl jsem dojmu, že je to podobné jako u Windows. Jedině čistá instalace přinese výsledek. Žádného žrouta jsem totiž nenašel.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

No právě, že nějaká optimalizace Configu nic moc neřeší.

Se mi zdá, že účelem je prodávat co nejvíce MS 2 a tak to je na to udělané. Přidávat a přidávat. A čím vyšší Config, tím nenažranější. 

Pak se nedivím, že jsou instalace s 500 Miniservery. To už je pak jeden člověk na Full time jen jejich udržbář.


   
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
 
Posted by: @kobra23

Kostky vyhazuji a dávám tam ty původní šroubovací konektory. Na ty 2 "trny" to napíchneš a jedeš dál. 

vlakno sem prosel ale nikde link kde objednat a jak se ty kosticce odborne nadava. Muzes mi, prosim, poslat link?

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Kterou myslíš? Tu wago co tam máš, nebo tu starší šroubovací?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

rozpojovaci svorkovnice 5mm 2 poly


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

US $1.52 | 10SETS HT5.08 2/3/4/5/6/7/8/9 pin RIGHT ANGLE pcb screw terminal block connector 5.08MM pitch PLUG + Straight PIN HEADER SOCKET
https://a.aliexpress.com/_msXD3g9


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 
Posted by: @kobra23

No právě, že nějaká optimalizace Configu nic moc neřeší.

Občas mi přijde, že v configu i po změnách a odstraňování bloků něco zůstává. Při tom odmazávání jsem se nedostal do stejného stavu jako u nového configu. Nevím ale, jak vytížení config vyhodnocuje.


   
ReplyQuote
 MiH
(@mih)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 35
 

@kobra23

Právě jsem migroval - MS1 -> MS2.

Vytížení MS1 93%; MS2 43%.

Jen mi (nevím proč) přestal fungovat jeden z klasických extensionů - je offline. Link je v pohodě (kabeláž), napájení taky, okulometricky vypadá deska normálně (nic nevypádá "odpáleně"). Restart nepomohl. Na chvíli se na začátku rozbliká zeleně, jakože OK, do minuty červeně.... Nenapadá někoho něco? Díky.

This post was modified 3 years ago by MiH

   
ReplyQuote
storm8
(@storm8)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 24
 

Dnes jsem upgradoval z Miniserver V1 na Miniserver V2, tak se podělím o zkušenosti:

Celý upgrade byl překvapivě zcela bez problémů. Před začátkem jsem si změnil statickou IP adresu v1 na nějakou dočasnou abych měl po přechodu k dispozici oba MS. Starý zatím plánuji využívat na nějaké pokusy a tak. Dále jsem postupoval podle instrukcí v Loxone config. Zálohu jsem měl již připravenou (MS zálohuji denně přes lftp, protože to umí inkrementální backup, který lze využít pro obnovu v loxone config). MS2 ještě vyžadoval aktualizaci, obnovil si data ze zálohy, naskočil a vše fungovalo.

Na Loxone mám navěšeno hromadu věcí: zejména loxberry a home assistant. Bál jsem se, že něco z toho nebude po přechodu fungovat a budu to muset hodiny řešit, nebo dokonce přejít zpět na V1 pokud by se něco (pro mě) důležitého nepodařilo rozchodit, vše ale rovnou fungovalo dál. V tomto směru tedy velmi příjemné překvapení.

Ačkoliv nemám tak velkou instalaci (3 extensions, 1 dimmer, 1 relay, 1 1w, 1 485) tak mám v Loxone opravdu hromadu věcí přes různá API a odhadované využití MS1 bylo 82%. Dost z toho je zbytečné, např některé Virtuální I/O, virtuální stavy apod, ale je to nějaká konfigurace která se může hodit v budoucnu nebo pro ladění. Poslední rok nebo tak jsem to dělal tak, že změny jsem provedl v tomhle "master" loxplanu, pak udělal kopii, tu vyčistil od všeho co aktuálně není potřeba a kopii nahrál do MS. Sice otrava, ale dalo se to. Po vyčištění měl loxplan odhadované využití na MS1 asi 65%.

MS2 u toho "master" loxplanu kde MS1 ukazoval 82% vytížení ukazuje 38%. Takže docela výrazný skok. Reálné vytížení (zjištěné přes debug info) kleslo z nějakých 40-60% na cca 7-10%. S MS1 jsem se ale špičkově dostával i na 100%, např při nějaké větší LAN komunikaci. Největší rozdíl zatím pozoruji v rychlosti nahrávání upravené konfigurace. S MS1 to trvalo zhruba 4 minuty, občas přes 5, MS2 to zvládne cca za 20s. To je výhoda zejména kvůli statistikám: myslím, že Loxone je nedokáže správně uložit pokud v době kdy se mají ukládat (např každá 5. minuta, 10. minuta atd, dle nastavení) probíhá restart. Dříve jsem tedy vždy s restartem čekal na kulatou minutu a musel to docela dost hlídat.

A rozdíl v načítání statistik je to nejdůležitější, nejmarkantnější rozdíl a hlavní důvod, proč jsem přesel na MS2. Práce s daty mě nejen živí ale i baví, takže statistik mám opravdu hromadu a sbírám je od roku 2015. MS1 už nestíhal, například načtení spotřeby a zoomování vytížilo MS1 (dle debug info) na 100%, trvalo opravdu dlouho a nezřídkakdy se statistiky nebo požadovaný zoom (např celý rok spotřeby) vůbec nepodařilo zobrazit. MS2 je úplně jinde, libovolné statistiky zobrazí okamžitě včetně libovolného zoomování nebo posouvání období a co koukám do debug info tak to ani nezvedne zátěž CPU z průměrných 8% ani při rychlém posouvání a zoomování velkých statistik.

Za mě tedy zatím velká spokojenost.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Taky mě to čeká. Snažím se to co nejvíce oddálit, ale do vánoc to už musím přehodit. Snad to dopadne na první dobrou jako u tebe. Jsem zvědav. Dlouhodobě mi MS jede na 92%.


   
ReplyQuote
Page 12 / 13
Share: