X
Forum

Forum

Meteostanice Loxone
 
Notifications
Clear all

Meteostanice Loxone

408 Posts
55 Users
25 Likes
99.5 K Views
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

resetovat můžeš jednotku, kterou máš doma a která přijímá ten bezdrát signál ze stožáru.

S venkovní částí semi zatím nikdy nic nestalo...


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

Tak mam pocit. Ze jsem meteostanici vyresil zdarma 🙂

svara mi dal login do NetAtmo. A cca 50mmodemene ma nekdo full stanici s vetrem a srazkama. 

Skrz NodeRed se daj vcelku snadno  vycitat vsechna data z jeho stanice a posilat skrz UDP do loxonu 🙂

tak jen kdyby nekdo resil to same a mel kamose s netatmem


   
ReplyQuote
 fcc
(@fcc)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 2
 

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat jestli někdo zde nemá vyřešené směřování komunikace meteostanice na weewx ( Interceptor).  Snažím se to nakonfigurovat v mikrotiku, ale zatím bez úspěchu. Dále by mě zajímalo v jakém módu má komunikace má být meteostanice nastavená ( EFWS-2900) . 

Předem díky za odpověď

Pavel


   
ReplyQuote
 fcc
(@fcc)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 2
 

Tak už jsem na nastavení routeru přišel.

Nastavení:

/ip firewall nat add chain=dstnat src-address=192.168.100.27 protocol=tcp dst-port=80 action=dst-nat to-addresses=192.168.100.28 to-ports=8000
/ip firewall nat add chain=srcnat src-address=192.168.100.27 dst-address=192.168.100.28 protocol=tcp dst-port=8000 action=masquerade

Kde 192.168.100.27 je ip meteostanice a 192.168.100.28 je ip serveru.

 

Pavel


   
KaZaN reacted
ReplyQuote
 Yany
(@yany)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 56
 

Zdar. Chlapi pomoc. Citam to tu hore dole a zostal som komplet zmateny. Co teda potrebujem na to, aby som pocasie a data zo svojej meteostanice dokazal zobrazovat a vyuzit v loxone? Weewx, Loxberry, Weather4Loxone, DarkSky... ? Loxone SW mam v poslednej verzi 10... a Stanicu WH2900. Diky moc.


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

Mne by to samé zajímalo u Renkforce WH2600..který zvažuju, že koupím. No pořád mě láká Loxone meteostanice, plug&play...


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

vse je chlapi popsany myslim docela slusene zde: https://www.vodnici.net/wiki/instalace-weewx-pro-ip-meteostanice-efws-2900-a-ji-podobne/

@yany

ty jen musis bud na routeru presmerovat komunikaci z meteostanice na weewx nebo v nejnovnejsi FW lze jiz presmerovani provest v nastaveni meteostanice

@kynio

Ty to samo, ve webovym rozhrani stanice se nastavuje cilova IP, takze nastavis IP kde bezi weewx


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

@David: kde to nastavujes? "nejnovnejsi FW lze jiz presmerovani provest v nastaveni meteostanice" v apke na mobile "WS View" ? 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Me to vypada takhle:

weewx

 

A to IP adresu na weewx mám definovanou ve 2. řádku.

Mám meteo WH2600SE (froggit).


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

@killeriq

jj, presne jak pises, pres WS View stahnes novej firmware a je tam i moznost presmerovani

 

EDIT: Jak dojdu domu, hodim se screen, kde se to dela. APPka jde jen pres wifi, takze se v kanclu na meteo nedostanu.


   
ReplyQuote
 Yany
(@yany)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 56
 

Davide, diky! Este mala otazka, weewx poslame aj na novsom Ra Pi 4, alebo zobrat radsej starsiu 3? Weewx, loxberry, nodeRed atd - kazda potrebuje svoju vlastnu Pi, alebo sa to da nasypat na jednu? Dik.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: Yany

Davide, diky! Este mala otazka, weewx poslame aj na novsom Ra Pi 4, alebo zobrat radsej starsiu 3? Weewx, loxberry, nodeRed atd - kazda potrebuje svoju vlastnu Pi, alebo sa to da nasypat na jednu? Dik.

Loxberry pokud uz neproblehla zmena, na RPI4 nejde a pokud nejsi zdatnejsi Linuxar, tak ani Loxberry s weewx nerozbehas, nehlede na to, ze jsem si ted vzpomnel, ze weewx ma uz novejsi verzi a uplne 100% to nekoresponduje s navodem, jestli bude cas, upravim to ve wiki. Uz jsem to par lidem pomahal rozchodil pres ssh.

 

EDIT: jo uz vim, vse sedi dle navodu, az na posledni vec a to je instalace XML pluginu, weewx v defaultu uz nepouziva skin STANDART ale SEASONS, je nutne podle toho upravit cesty.


   
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106
 

A funguje weewx  alespoň dobře na NAS od Synology? Plánuji zakoupit, tak nechci mít zbytečně ještě Rpi..


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

me to bezi an QNAPu jako docker ( node-red, weewx, grafana...) bezproblemu. Takze pokud vezmes nearmovej typ, tak myslim ,ze v pohode pojede i na synology.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

@kynio

jinak WH2900 ma daleko vice senzoru nez loxonacka meteo, o cene uz se bavit asi vubec nemusime. Za me velice dobra volba jak cena tak vykon.


   
ReplyQuote
Page 16 / 28
Share: