X
Forum

Forum

Meteostanice Loxone
 
Notifications
Clear all

Meteostanice Loxone

408 Posts
55 Users
25 Likes
99.5 K Views
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

@killeriq

Menu-device list-tady vybrat stanici, pres next az na posledni moznost a tam vlozit potrebne udaje.

Screenshot 20191118 180042 WS View
Screenshot 20191118 180054 WS View

   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

teda v apke priamo nastavis preposielanie udajov na "Weewx"?

 

Teoreticky to mozes poslat aj na NodeRed a odtial dalej na Grafana, loxone?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Jj,to by melo jit,posila to v php a ve tvaru pro wundergroundu popr cehosi jineho.


   
ReplyQuote
(@xpumpa)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 30
 

Co rikate na tohle ?

https://www.kickstarter.com/projects/weatherflow/tempest-a-revolutionary-personal-weather-system?ref=nav_search&result=project&term=TEMPEST

funguje bezdratove, lze umistit kamkoliv, napajeni je reseno solarnim panelem, ktery dobiji interni baterii. Data bud v cloudu nebo lze lokalne cist pres UDP a dalsi z HUBu, ktery zajistuje komunikace dale.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

to vypadá dobře ( hlavně čidlo deště a větru, žádná mechanika ) ale ! " only certrain countries " znamená, že jim můžeš tak leda poslat 10 doláčů jako příspěvek na projekt ale stanice je jen pro amíky


   
ReplyQuote
(@xpumpa)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 30
 

Ceska republika ve vyberu je...


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Jo tak na začátku kampaně nebyla ale za 50 koláčů poštovné to je ranec ... 229 + clo + DPH je skoro 300 + 50 koláčů a poplatek za celní služby a jsi na osmi litrech navíc když na tom venku něco odejde tak .... smůla


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Ještě ke čtení údajů z Me12 přes SW Modbus .... sice se to tady už probíralo že je třeba posunout adresu o 1 nicméně s příchodem zimy a “-“ teplot mi dává nesmyslné hodnoty na teplotě např. 150 C a tak podobně. Reset stanice nepomůže 🙁 ...

Máte někdo nápad co s tím ? 
díky 


   
ReplyQuote
 Yany
(@yany)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 56
 

Zdar. Data type na ten senzor teploty mas aky? U mna ukazuje (TC, snimac teploty) minusove teploty spravne pokial je 16 bit signed integer.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

jo to bylo ono už máme venku i klendru  🙂 díky 


   
ReplyQuote
(@stevec)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 15
 

Zkouším rozjet Loxone počasí přes Loxberry s použitím Dark SKy. Podařilo se mi rozjet počasí v loxone, ale ukazuje jenom předpověď(aktualizace pouze po hodinách).

Funguje někomu to počasí po kratších intervalech? Netuším so mám blbě. V Loxberry pluginu mám akutalizaci po5 min. nastavenou.


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Zdravim,

i original loxone počasí se aktualizuje jen jednou za hodinu.. je to vlastnost  🙂

 


   
ReplyQuote
(@stevec)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 15
 

Aha, díky za info.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

ahoj všem, mám integrovaný DarkSky ale jeho předpovědi o srážkách jsou na .... 🙁  ( včera chcalo jaxfiňa od šesti večer a ukazovalo mi to pravděpodobnost srážek 80% a předpověď srážek 0,2 mm. )
Navíc z předpovědi teplot od DarkSky na další den ( parametr temp_high / temo_low ) není možno získat údaj jaká bude teplota za 24 hod jen údaj o max / min teplotě v daný den ( tři dny dopředu ) ...

máte někdo zkušenost s lepším řešením ? tj. teplota za 24 hod a solidní srážkový údaj taky na příští den až tři ( 24 hod by úplně stačilo )

dík Dalibor


   
ReplyQuote
(@misko903)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 2
 

Konecne jednoduchy navod, podla ktoreho mi funguje generovanie stranky!!! ale som sa s tym napapral. Skoda ze som tuto stranku neobjavil skor 🙂

 

Ma to vsak jeden hacik. Vsetko funguje, az potialto:

http://192.168.1.17/weewx/XML/weewx_pws.xml

IP adresa je spravna, ale asi negeneruje XML...

Not Found

The requested URL was not found on this server.


Apache/2.4.38 (Raspbian) Server at 192.168.1.17 Port 80
 
kde by mohla byt chyba?
dakujem pekne,
Miso
 

   
ReplyQuote
Page 17 / 28
Share: