Forum

Forum

Měření spotřeby ele...
 
Notifications
Clear all

Měření spotřeby elektřiny pomocí Loxone nebo Arduina

350 Posts
45 Users
19 Likes
95.3 K Views
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

add 2:tak ma to pulzne posielanie + RS485 komunikacia

http://elsynn.abb.cz/obchod/documents/ABB_Elektromery_Hl_katalog.pdf

str.23

Capture1

Asi tiez objednam hodi sa 😉 dobre si nasiel.

Ked tak odfot ten display - pise tam ze to ma mat nejaky novy update ovladania a textu


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Ja jsem cekal, az dorazi dom, jakou bude mit sbernici, dle foto ma 485 a na boku IR vystup - zrejme na komunikaci s ostatnimi ABB zarizenimi bocnim IR vstupem. Komunikaci jsem jeste nezkousel, ale nepredpokladam, ze by tam byly vyvedene, popsane piny a nebyly pripojene. Jinak ano, killeriq, je to ten na obr. cos poslal. 
Urcite je lepe redukovat pocet cinskejch zazraku v rozvadeci proverenou znackou, kdyz je za takovou cenu i v pripade ze rok vyroby je 2015

Me by IMHO stacil i ten impulsni vystup na celkovou spotrebu, na monitorovani internich vetvi planuji neco na zpusob energomonitoru, s naklapavacima trafama. Ale mit tam vyssi sbernici se precijenom hodi.  Zpusob, co zvolil L pomoci jednofazovych monitoru me nevimproc pripada jako overkill a plytvani DIN listou.... (mam malej rack 🙂 toz tak...


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

hmm ked tak nad tym uvazujem

aj ked je to 3f tak impulzy bude davat zo vsetkych 3f spolu - takze na DI budem vediet len celkovu spotrebu na 3f

Pokial by som chcel z kazdej fazy extra udaj ide to len cez RS485?

Chapem spravne?

Tiez mam uz nabity rozvadzac ale k FVE by sa to mohlo hodit - budem musiet seknut hl.privod pred rozvadzacom, vytvorit dalsi rozvadzac a tam dam ten meter + vyberem 3f istic z hl. skrine dam do novej FVE a mam 3 miesta volne 🙂


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Ano, impuls je za celkovy odber, odber jednotlivych F a dalsi pico...nky pres 485


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

On ten elektroměr totiž dokáže měřit oběma směry. Energie dodaná nebo vyrobená. Proto jsem k tomu co jsem koupil tady dal i ten popis protokolu. Na třech stranách  je seznam všeho co dokáže změřit a předat přes Modbus. 

Je asi zbytečné jich mít doma víc ale jeden hlavní se určitě vyplatí. 

Mimochodem mi přišel i ten modbus elektroměr od číňana. Zatím to platit nebudu - bo mi k tomu neposlal vůbec popis protokolu a navíc je ve varinantě 60Hz, tak nevím jestli to vůbec rozchodím. Kdyby někdo z vás měl popis nebo manuál k tomuto typu, byl bych rád :

https://www.aliexpress.com/item/20-120-A-230-400V-Din-Rail-Three-Phase-Energy-Meter-20-120-A-Portable-Digital/32665376096.html?spm=2114.13010608.0.0.FbINc7


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@ gisbern : jak se ti podařila ta cena? já tam mám pořád nějakých 80 liber.


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Tlacitko make offer - udelas mu nabidku - ja jsem dal 30 Liber, on to bud odmitne, nebo akceptuje. Vzhledem k tomu, ze jich ma asi furu, bych predpokladal, ze akceptuje vsechno 🙂 Zkus zacit na 2o librach, mas max. 3 pokusy. Good luck 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

JJ už jsem na to přišel 🙂


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 
Posted by: koldavideo

 

@ gisbern : jak se ti podařila ta cena? já tam mám pořád nějakých 80 liber.

   

mas tam offer - tam napises kolko chces dat 😉 

u aliexpress - si uz zaplatil inac by ti to neposlali, mozes napisat predajcovi nech posle manual, pripadne otvorit "dispute" a tam to riesit ak neodpoveda. Treba nafotit co a jako prislo a co nesedi. Pravdepodobne bude chcet tebe aby si to poslal s5, ak ne tak mozno da len nejaku zlavu.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Na aliexpressu jsem to ještě nepotvrdil. Zbývá ještě 35dnů a napsal jsem mu už před 3 mi dny. Zatím neodpovídá, takže to asi skrečuji napíšu že dal špatný popis a chybí manuál ať vrátí peníze.


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Pokousel jsem se jeste najit nejaky IR protikus do boku, idealne treba prevodnik 485 / TCP nebo tak neco abych pripadne byl usetreny nakupu 485 extension. Nenasel jsem nic, kdyby jste mel nekdo napad, postneteho 🙂


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 
Posted by: gisbern

 

Tlacitko make offer - udelas mu nabidku - ja jsem dal 30 Liber, on to bud odmitne, nebo akceptuje. Vzhledem k tomu, ze jich ma asi furu, bych predpokladal, ze akceptuje vsechno 🙂 Zkus zacit na 2o librach, mas max. 3 pokusy. Good luck 🙂

   

Pod 30 liber asi nepůjde, zkoušel jsem 25 a poslal návrh na 30, dva jsem koupil, za ty prachy...


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

mozno ked sa viac ludi dohodne tak na viac KS da za menej pripadne sa usetri na poste 😉 zobral by som 1 mozno 2 , som v prahe


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 
Posted by: gisbern

 

Pokousel jsem se jeste najit nejaky IR protikus do boku, idealne treba prevodnik 485 / TCP nebo tak neco abych pripadne byl usetreny nakupu 485 extension. Nenasel jsem nic, kdyby jste mel nekdo napad, postneteho 🙂

   

No Arduino prip NodeMCU ma wifi (4e) + RS485 modul (asi 50c)a odtial to poslat do loxone 🙂 Objednal som si tak ked pride uvidime ci to pojde nejako rozbehat.


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

Ok, dej pak vedet, ja zatim pouziju jenom pulse, treba se mi podari nekde vyspatnit original ABB modul CEM 05100. 

IR vystup

IMG 20170308 2256284

   
ReplyQuote
Page 6 / 24
Share: